Kindle Paperwhite 2 dostal nový update 5.4.2

Nový Kindle Paperwhite 2 dostal update softwaru, nyní je k dispozici verze 5.4.2. Update se vám po nějaké době nainstaluje sám jestliže se čtečkou připojujete k internetu přes WiFi a nebo si jej . můžete stáhnout zde. Instalace updatu je jednoduchá, stačí:

  1. Nahrát instalační balíček do čtečky: Připojte čtečku k počítači prostřednictvím USB kabelu a instalační balíček nahrajte do čtečky.
  2. Bezpečně Kindle odpojte od počítače, ve windows odpojit USB zařízení, bývá ikona vpravo dóle u času (ikona se zelenou šipkou), možnost je odpojit kabel od Kindle, ale není to nejbezpečnější zatím se mi ale takto nic nestalo, je to na vás..
  3. Update nainstalujete: Na úvodní obrazovce kindle, klikněte na Menu, potom Settings. Opět klikněte na Menu, a následně Update Your Kindle. Instalaci musíte potvrdit kliknutím na Ok. Kindle se začne updatovat a budete informováni o tomto procesu hláškou Your Kindle is Updating.
  4. Až se Kindle updatuje automaticky se provede restart. Ve vlastnostech zařízení byste potom měli vidět informaci že je nový firmware nainstalován: Firmware Version: Kindle 5.4.2.

Update pro Kindle Paperwhite 2 přináší tyto vylepšení

  • Kindle FreeTime – možnost perzonalizace profilů pro děti, máte možnost nastavit jaké knihy mohou číst a sledovat jak moc čtou a nastavovat úkoly, kolik by toho měli přečíst atd..
  • Užší propojení se sociální sítí Goodreads – můžete sledovat co čtou vaši přátelé, sdílet poznámky a hodnotit knihy, které jste četli.
  • Kolekce – organizování knih do kolekcí – kategorií jenž se synchronizují s cloudem.

Tip na e-knihy

Komentáře 7 komentářů

Petr Napsal 23:07 / 21. 11. 2013

Instalace proběhla úspěšně. pozitivně vnímám především Collections v cloudu. Goodreads jsem si zaregistroval, ale je to služba orientovaná na angloamerický svět, knížky v jiných jazycích tam jsou sporadicky, českou jsem při běžném seznámení se službou nenašel žádnou.

Jitka Napsal 18:45 / 6. 2. 2014

poradíte mi, prosím, jak dostat češtinu do Kindle Paperwhite 2? Díky

Petr Vytlačil Napsal 08:59 / 7. 2. 2014

Dobrý den, zatím je jen čeština pro čtečku Amazon Kindle 5. Ale je v přípravě i čeština pro čtečku Amazon Kindle Paperwhite, tak snad to dopadne.

Jitka Napsal 12:47 / 9. 2. 2014

díky za dobrou zprávu

Irena Napsal 20:59 / 1. 3. 2014

prosím mám kindle Paperwhite tu starší verzi a nedaří se mi tam nainstalovat češtinu jalbreik se mi podařilo nainstalovat ale čeština tam pořád nejde je naděje že v budoucnu bude čeština i té starší verze

Petr Vytlačil Napsal 09:46 / 2. 3. 2014

Dobrý den, čeština je pouze pro Kindle Paperwhite 2 viz. tento článek: http://www.ebooky.cz/cestina-pro-kindle-paperwhite-2/. Jestli bude čeština i pro starší verzi nedokážu říct. Spíš bych tipoval že ne.

Jirka Napsal 15:50 / 9. 3. 2014

Mám Kindle Paperwhite 2 s firmware5.3.9.Podle návodu jsem nainstaloval Jailbreak.Po dokončení instalace se toto označení i objevilo dole na displeji,než jsem se přepnul na hlavní stránku.Nyní se už neobjevuje.Do kořenu jsem z PC zkopíroval firmaware 5.4.3.,ale po odpojení i restartu Kindle je položka udate stále zašedlá.Po připojení k PC se soubor s firmware ztratil.Vždy, když jsem ho nakopiroval,odpojil Kindle od PC a znovu připijil k PC,soubor tam už nebyl.Poradí někdo,kde je chyba?Dík.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné