Kindle Paperwhite – Jak jednoduše přidat další fonty – písmo

Narazil jsem na hack díky kterému není problém dostat další fonty do čtečky Amazon Kindle Paperwhite. Hned na začátku musím upozornit, že tento hack nefunguje s nejnovějším firmware 5.3.3, takže jestliže toužíte po pohodlné cestě jak dostat další fonty do Kindle Paperwhite budete muset downgradovat firmware nebo neaktualizovat na nejnovější.

Postup je velice jednoduchý a za pár minut budete mít k dispozici další fonty v Kindel Paperwhite. Jak tedy postupovat:

  1. Připojte Kindle Paperwhite USB kabelem k počítači.
  2. Vytvořte prázdny soubor například s koncovkou txt, který bude mít název USE_ALT_FONTS.txt následně musíte smazat koncovku txt, aby soubor nebyl nějakého typu. Tento soubor nakopírujte do kořene čtečky tedy mezi složku Documents.
  3. Dále na čtečce vytvořte nový adresář pojmenovaný fonts, opět musí být v kořenu tedy mezi složkou Documents a USE_ALT_FONTS.
  4. Umístěte fonty typu OTF nebo TTF do složky fonts. Fonty mějte ve více variantách jako tučné, kurzíva (bold, italic) atd. jako Nazevfontu-Regular.ttf, Nazevfontu-Italic.ttf, Nazevfontu-Bold.ttf, Nazevfontu-BoldItalic.ttf.
  5. Bezpečně odpojte Kindle Paperwhite od počítače a následně přejděte do Settings > klikněte na Menu > Restart, čtečka se restartuje a měli byste vidět v nabídce písma nové fonty.

Informace jsem čerpal s fóra mobilereader.com

Tip na e-knihy

Komentáře (6)

Eliwood Napsal 12:01 / 1. 2. 2013

O tom, že tento hack nefunguje na 5.3.3 jsem četl na více místech, proto jsem se upgradu vyhýbal jako čert kříži. Ale i tak jsem ho včera neuhlídal, Kindle se mi updatoval na 5.3.3 a přesto je hack stále funkční…
…ale stejně se pokaždé vrátím k výchozímu fontu. :-))

ra1oo Napsal 07:06 / 4. 2. 2013

Vsak mozes kedykolvek downgradovat…

Lion Napsal 09:52 / 6. 2. 2013

Ahojte, tak tento postup jsem aplikoval na 5.3.1 verzi a v poradku funguje, kdyz jsem si zkousel pridavat jina pisma, tak jsem samozrejme restartoval a pritom se mi i aktualizoval firmware na 5.3.3 verzi a mam fonty ve stejnem stavu jako predtim. Takze potvrzuji, ze vse je v naprostem poradku :)) doporucuji. Nicmene mezi puvodnimi fonty jsem si oblibil 2, takze jsem to ani snad nepotreboval, ale proc si nezkusit pohrat, ze? 🙂

Petra Napsal 12:55 / 24. 2. 2013

Dobrý den, nevíte, jak je možné, že čtečka nedokáže zobrazit písmenka ž a ů?

Pepa Napsal 08:36 / 20. 5. 2013

Kluci,prosim nemate nekde navod jak downgradovat?? Pripadne,nejde mi ani tak o fonty,ale spis nainstali CoolReader,pry se da rovnou delat korektura knihy..

Pavel Napsal 20:34 / 27. 1. 2016

Ahojky, nemáte někdo zkušenosti s obálkami knih ? U koupené knihy se mi obálka v pořádku objeví, ale když ji nahraju staženou, přebal knihy nahradí šedý obrázek s názvem knihy. Zkoušel jsem i různé programy, ale výsledek je stejný…poradíte někdo ? 🙂 předem děkuji 🙂

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné