Končí OYSTER služba s předplatným e-knih?

Končí OYSTER služba s předplatným e-knih? Za 240 Kč měsíčně neomezený přístup k e-knihám.

Služba Oyster po 3 letech končí? Možná tuto službu ani neznáte, ale ve světě je velmi populární. Tato služba okoukala obchodní model předplatného z jiných služeb, kdy uživatele za měsíční poplatek dostávají přístup k obsahu. Tentokrát nejde o databázi filmů, jako nabízí Netflix, ale o databázi e-knih. Uživatelé za měsíční poplatek 9,95 dolarů / 240 Kč mají (měli) přístup k více než 1 000 000 e-knih. Pozor v databázi nebyly jen béčkové e-knihy, ale o novinky a bestsellery, takže milovník knih (e-knih) si přišel na své.

ostyre-eknihy

Oyster měl svoje softwarové čtečky pro nejpoužívanější platformy, takže čtenáři mohli číst e-knihy na iPadu, iPhonu nebo zařízeních s OS Android. Čtečka byla opravdu vyladěná a moc povedená z uživatelského pohledu.

oyster-app

Proč ale Oyster končí, když byl údajně úspěšný. Tuto společnost založilo trio před třemi lety a dokázalo získat od investorů 17 milionů dolarů / 410 mil. korun. Dle informací neměl tento projekt ani žádné finanční problémy.

Spekuluje se o tom, že společnost koupil Google, ale nic oficiálně nebylo potvrzeno. Každopádně je jisté, že tým, který za touto službou stojí, půjde pod křídla Google a posílí Google Play Books.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné