Nejčtenější články v roce 2010 a trocha statistiky

Blog o čtečce Amazon Kindle a dění kolem Amazon jsem spustil 27. září 2010, díky popularitě čtečky Kindle si za poměrně krátkou dobu získal mnoho čtečnářů, kteří se pravidelně vrací a návštěvnost stále roste. Jsem rád že je o články zájem a můj čas, který blogu věnuji není jen tak promrhán, někteří návštěvníci moji práci na blogu pochválí což je motivujicí.

Za dobu 3,5 měsíce trvání blogu mohu uvést tyto statistiky:

  • Blog navštívilo 67 668 lídí a z toho 29 417 bylo unikátních návštěv, návštěvníci prohlédli 204 753 stránek.
  • 57% návštěvníků se pravidelně vrací.
  • Návštěvníci přichází na blog ze tří hlavních zdrojů (vyhledávače, odkazující stránky, přímá návštěvnost), které jsou přibližně ve stejné míře zastoupeny.

Nejčtenější články za rok 2010

  1. Hack Amazon Kindle 3 – díky jailbreaku vlastní spořiče obrazovky a fonty
  2. Máme pro vás dárek k Vánocům, české rozhraní pro čtečku Amazon Kindle 3
  3. Jak vyzrát nad diakritikou ve čtečce Amazon Kindle – HACK!
  4. Anglicko český slovník pro Amazon Kindle – fičuryna týdne!!
  5. Souhrnný návod na vylepšení čtečky elektronických knih Amazon Kindle

Plány do budoucna

Když bude čas chtěl bych vyvinou službu, která by usnadnila uživatelům zasílat články přímo z prohlížeče do čtečky, časem možná implementovat pravidelné zasílání článků z vybraných zdrojů RSS. Dále budu psát články se zajímavými tipy pro čtečku Amazon Kindle, v nejbližší době začít psát seriál o výborném programu Calibre, který je nepostradatelným pomocníkem pro milovníky elektronických knih. Již mám domluvené některé prodejce čteček elektronických knih, kteří mi zapůjčí čtečky různých značek, které podrobím testování a sepíšu na ně recenzi, abyste si udělali přehled jaká je nabídka na trhu a měli možnost širšího výběru.

Můžete podpořit chod blogu nebo mít zde reklamu na vaše produkty, služby

Jelikož provoz blogu mi bere čas i peněz, chci najít rozumnou cestu jak získat z provozování blogu peníze, které by kompenzovaly mé náklady a investovaný čas. Jestliže vám blog přináší užitečné rady, někdy vám pomohl a ceníte si toho, můžete mi zaslat příspěvek v libovolné výši na číslo účtu: 670100-2201108324/6210 (mBanka) nebo prostřednictvím PayPalu prostřednictvím donation tlačítka:

Jelikož blog má velmi dobrou návštěvnost a vysoký Seznam rank nabízím vám možnost umístění reklamy vaších služeb nebo produktu, v případě zájmu mě neváhejte kontaktovat na: info[zavinac]amazon-kindle.cz.

Tip na e-knihy

Komentáře (6)

pz Napsal 09:48 / 10. 1. 2011

jestli chcete tip do blogu, „jak co nejsetrneji vycistit e-ink display“..

Amazon-Kindle.cz Napsal 12:30 / 10. 1. 2011

A vite jak na to? Ze byste poradil? Diky

pz Napsal 12:39 / 10. 1. 2011

prave ze netusim, sorry..

Amazon-Kindle.cz Napsal 13:11 / 10. 1. 2011

V pohodě nebyl jsem si jist.

RomanL Napsal 12:57 / 13. 1. 2011

Já to čistím normálně hadříkem na brýle… 🙂

Jaromir Salamon Napsal 19:40 / 16. 1. 2011

Na tom zasílání příspěvků ať už článků z tohoto webu nebo z RSS můžu nabídnout ruku k dílu. Už jsem to rozcházel ze své domény, má to jen pár omezení co se týče možnosti spustit kindle utilitu na vlastní doméně, omezení posílání počtu článku a pak napsat-upravit nějaký RSS PHP skript.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné