Nová aktualizace pro čtečky Amazon Kindle verze 5.7.2

Nový update pro čtečky e-knih Amazon Kindle

Společnost Amazon vydala novou aktualizaci pro svoje čtečky e-knih Amazon Kindle. Změny, které tato verze přináší jsou:

  • Nové uspořádání úvodní obrazovky
  • Nový OpenDyslexic font
  • Nové rychlé menu
  • A doporučování e-knih z obchodu což se nás asi moc netýká

Nový update je dostupný pro Kindle Voyage, Kindle Paperwhite 2, 3 a nejlevněí model Kindle. Aktualizace vám bude nabídnuta jakmile se čtečkou připojíte na internet přes wifi nebo si ji můžete stáhnout přímo ze stránek Amazonu. Pro konkrétní model naleznete update zde.

Návod na instalaci aktualizace do Kindle:

Nahrát instalační balíček do čtečky: Připojte čtečku k počítači prostřednictvím USB kabelu a instalační balíček nahrajte do čtečky.
Bezpečně Kindle odpojte od počítače, ve windows odpojit USB zařízení, bývá ikona vpravo dóle u času (ikona se zelenou šipkou), možnost je odpojit kabel od Kindle, ale není to nejbezpečnější zatím se mi ale takto nic nestalo, je to na vás..
Update nainstalujete: Na úvodní obrazovce kindle, klikněte na Menu, potom Settings. Opět klikněte na Menu, a následně Update Your Kindle. Instalaci musíte potvrdit kliknutím na Ok. Kindle se začne updatovat a budete informováni o tomto procesu hláškou Your Kindle is Updating.

Až se Kindle updatuje automaticky se provede restart. Ve vlastnostech zařízení byste potom měli vidět informaci že je nový firmware nainstalován: Firmware Version: Kindle 5.7.2

Jestliže máte ve čtečce češtinu, tak doporučuji instalaci aktualizace nedělat jinak o ni přijdete.

Tip na e-knihy

Komentáře 19 komentářů

Petr Woronycz Napsal 19:58 / 4. 2. 2016

Nevím proč, ale musel jsem udělat manuálně. Mám Kindle Paperwhite 2. Takže děkuji za návod. Ještě bych možná dodal, že na oficiální stránkách downloadu firmware (zmíněného v článku) mají např. Kindle Paperwhite 2 jako Kindle Paperwhite (6th generation). Musíte vědět jaký máte model a podle toho stáhnout příslušný firmware.

Richard Napsal 18:40 / 5. 2. 2016

Konečně, nějaký zajímavý update.

Michal Napsal 14:47 / 6. 2. 2016

Mam Kindle 4 wifi, dneska prisla aktualizace na v.4.1.2, cestina zustala a zmeny zadne..

alda Napsal 15:22 / 6. 2. 2016

A co je na tom update zajimaveho ? Uvodni stranka opet jeste hure citelna, nez ta puvodni, zbytecne tenky font, pismo sede, misto cerne, tak nevim. A OpenDyslexic? Proboha k cemu je to dobre ? Jeste ze alespon pro „letadlo“ nemusim nove chodit do settigs.

rgr Napsal 19:28 / 9. 2. 2016

Přišel mi skoro výhružný email od Amazonů:
(přeložil jsem si překladačem)

*****************************************
Vážený Amazon zákazníku,
Několik Kindle e-čtečky zapsaných do svého účtu vyžadují důležitou aktualizaci softwaru. Aktualizovat své zařízení k pokračovat ve stahování e-knihy a za použití Kindle služeb.

Chcete-li získat tuto aktualizaci, postupujte takto:
•Zapojte svůj Kindle do náboje během aktualizace.
•Připojení k Wi-Fi.
•Na domovské obrazovce vašeho Kindle, zvolte Menu nebo klepnutím na ikonu nabídky. Pak zvolte Sync a Kontrola, zda složky.
•Opustit svůj Kindle připojen k napájení a Wi-Fi připojení na internet přes noc, nebo dokud dokončení aktualizace.

Aktualizace softwaru stáhne a nainstaluje automaticky, i když je zařízení v režimu spánku. Tento přístroj může během procesu aktualizace restartovat vícekrát. Dostanete dopis potvrzující závěrečnou ve svém zařízení Po dokončení aktualizace je.

Pokud nechcete aktualizovat software zařízení, tím, 22. března 2016, již nebude mít přístup k Kindle služby nebo získat aktualizaci přes Wi-Fi. Chcete-li obnovit přístup, budete muset ručně aktualizovat software na každé ze svých Kindle zařízení. Prosím, navštivte naši stránku nápovědy pro více informací o tom, jak aktualizovat ručně.

*****************************************

Mám tomu rozumět tak, že když neupgraduji (protože chci si nechat češtinu), tak mi nebude fungovat ani posílání emailem do čtečky?

Petr Vytlačil Napsal 11:46 / 10. 2. 2016

Asi jde jen o doporučení. Zkuste neaktualizovat čtečku a kdyby nastal problém se zasíláním dokumentů, nic vám nebrání čtečku aktualizovat.

Alena Křapová Napsal 07:29 / 26. 2. 2016

Dobrý den, po aktualizaci mi zmizely všechny knihy a nemohu je nikde najít. Můžete mi poradit, kde je najdu nebo jak je tam dostanu? I když sem je tam nahrála znovu stále je nevidím. Děkuji.

Jana Š. Napsal 13:28 / 28. 2. 2016

Dobrý den Aleno, stalo se mi včera úplně totéž jako Vám, zůstaly jen knihy nahrané přes Kindle, uložené na Cloud.
Navíc se mi aktualizace stáhla úplně automaticky, nic jsem nepotvrzovala. Jsem stále připojená na WiFi tak asi proto.
Snad nám někdo poradí….

Jana Š. Napsal 13:39 / 28. 2. 2016

Aleno, vše je otázka jednoho kliknutí. Na úvodní stránce máte My library. Po rozklepnutí v levém horním rohu varianty ALL/ DOWNLOAD. Dala jsem download a knihy tam normálně jsou 🙂 Hezký den

Ivan Napsal 15:49 / 29. 2. 2016

Nová aktualizace mi nezobrazuje velikost knihy pomocí teček v řádku vedle názvu. Co s tím?

marcel Napsal 16:20 / 2. 3. 2016

Nova aktualizace mne vybiji do 0 plne nabitý Kindle v sleep modu za pouhé dva dny. Má někdo stejný problém? Prosím pomoc!

Marcel Napsal 06:30 / 3. 3. 2016

Ahoj, jsem jediný kdo má po updatu nového firmware problém s vydrží baterie? Můj paperwhite 2 se nabijel 3,5 hodiny což je mnohem déle než se starým firmware a hlavne se celá čtečka vybila za 2 dny. Četl jsem za ty dva dny jen asi 40 minut. Kindle byl v modu uspáni pomoci sleep coveru. Ta výdrž je otřesná. Doufám ze problém bude brzy napraven. Znovu nabito a přes noc cca 10 hodin kindlu ve sleep modu je baterie pouze na 50%. Četl jsem na amazone že stejný problém má více lidí. Některým pomohl tovární reset – deregistrovat a znovu registrovat čtečku, ale tím pádem příjdu o všechny kolekce a informace o % rozečtenosti knihy.

Aleš Napsal 11:40 / 13. 3. 2016

Zatím jsem kvůli češtině aktualizaci nedělal. Chtěl jsem se zeptat, jestli by šla po aktualizaci opět ta čeština znovu nainstalovat. Už to někdo dělal?

František Napsal 09:55 / 16. 3. 2016

Dobrý den … aktualizaci nehodnotím příliš pozitivně. Například nevíte proč se neda přepnout čtení na šiřku? Chybí přepínání mezi mody Portrait or Landscape … nevíte prosím co s tím??

Veronika Napsal 04:14 / 17. 3. 2016

Ahoj, mam po instalaci noveho softwaru taktez na paperwhite 2 obrovsky problem s vydrzi baterie.. prakticky nulova.. Prosim poradte. Diky. Veronika

Petr Vytlačil Napsal 08:43 / 17. 3. 2016

Obratte se na support.

Martin Napsal 13:00 / 31. 3. 2016

Aktualizoval jsem Kindle 5 na verzi 4.1.3 a ČEŠTINA ZŮSTALA

Eva Napsal 10:23 / 11. 6. 2016

Dobry den, prosim poradit, mam Kindle Fire HD 8,9 – zrejme po aktualizaci Kindle mi zmizely vsechny knihy i dokumenty, ktere jsem si nahrala pres USB. Podle kapacity v PC ale vidim, ze uvnitř jsou. Zkoušela jsem už deregistraci, i v aplikacich na Kindle Fire kliknout na Clear, proste nic nepomaha. Moc prosim…. DDekuji Eva

Ivana Mrázková Napsal 14:05 / 26. 10. 2016

Z nové aktualizace jsem také nešťasná. Nejen že se mi aktualizovana automaticky, ale od aktualizace mi ve čtečce nefunguje formát mobi, nejde mi přiřazovat knihy do kolekce, úvodní stránka je hůře čitelná, ráda bych se vrátila k původní verzi, Poradí mi někdo? Mám čtečku Paperwhite 2. Jsem rozhodnutá si koupit čtečku novou, protože tahle verze je naprosto pro mne nevyhovující.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné