Obal na mobil s E-Ink displejem, na kterém lze číst i e-knihy

V Las Vegas probíhá konference CES 2015, kde technologické firmy předvádí svoje novinky. Návštěvníci zde mohou vidět prototypy nebo produkty, které budou v brzké době uvedeny na trh. Firmy předvádí chytré mobily, tablety, televize prostě na cokoliv si vzpomenete.

Obal s E-Ink displejem. Na iphone 6 a 6 plusFirma Oaxis na CES 2015 předvedla své nové obaly na smartphony iPhone 6 a iPhone Plus. Kde o obaly, které mají na zadní straně E-Ink displej (elektronický inkoust) tedy technologii, kterou využívají čtečky e-knih. Nejde o převratnou novinku, obaly s E-Ink displejem totiž firma představila už minulý rok, kdy začala nabízet tyto chytré obaly na iPhone 5 a iPhone 5S, ty se stále prodávají kolem 130 dolarů. V přepočtu na naše to není málo, cena kolem 3 000 Kč je dost a lze za ní pořídit kvalitní čtečku e-knih s osvícením displeje a dotykovém ovládání.

Obal s telefonem iPhone komunikuje přes bluetooth. Na displeji si můžete nechat zobrazovat informace o počasí, různé notifikace, čas, to-do list a informace o zdraví. Na displeji si můžete zobrazovat i fotografie a číst e-knihy. Pro všechny tyto funkce je nutné využít aplikace od Oaxis. Pro čtení e-knih je k dispozici aplikace EpiReader, pro fotografie EpiReader. Přehled aplikací zde.

Uvidíme, jak se bude vyvíjet cena, když se obaly budou prodávat mohla by se investice do vývoje obalů splatit rychle a třeba dojít i ke snížení prodejní ceny. Zatím určitě bude výhodnější investovat do čtečky e-knih, která bude svůj účel plnit mnohem lépe a za nižší peníze. Věřím ale tomu, že se najde mnoho lidí, kteří budou ochotni utratit několik desítek dolarů za speciální obal s E-Ink displejem.

Informace převzaty z TechnoBuffalo.

Obal na iPhone 6 a 6 Plus s EInk displejem

Toto je starší model obalu.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné