Oficiální plugin Send To Kindle je dostupný pro prohlížeč Google Chrome

Společnost Amazon uvolnila další vychytávku pro majitele čtečky Amazon Kindle. Již dříve jsem vás informoval, že byla představena aplikace Send to Kindle díky které máte možnost pohodlně zasílat dokumenty ze svého počítače do čtečky Amazon Kindle. O této aplikaci se dočtete více v dřívějším článku.

Nyní Amazon představil rozšíření Send to Kindle, které si můžete nainstalovat do webového prohlížeče Google Chrome a pohodlně si posílat články z internetu. Rozšíření si můžete stáhnout přímo ze stránek Amazon zde.

Po instalaci rozšíření se vám zobrazí černá ikona s oranžovým K, hned vedle pole pro zadávání webové adresy. Když kliknete na tuto ikonu zobrazí se vám nabídka

Zde můžete kliknout na nastavení, kde si můžete vybrat do jakého zařízení se vám mají zasílat dokumenty, účet Amazon atd..

Následně jsou v nabídce i funkce pro zasílání obsahu stránky do čtečky Kindle:

  • Send to Kindle – slouží pro zaslání obsahu stránky do čtečky
  • Preview and Send – slouží pro zobrazení náhledu jak bude vypadat obsah který následně můžete odeslat do čtečky
  • Send Selected Text – kurzorem myši si vyberete text na stránce a ten si můžete nechat zaslat do čtečky.
Posledním tlačítkem je History díky kterému máte možnost zobrazit historii odeslaných dokumentů.

Toto nové rozšíření pro prohlížeč Google Chrome nahradí dosavadní neoficiální rozšíření, které bylo nutné využít pro zasílání článku či stránek z webového prohlížeče. Výhodou jsou i klávesové zkratky, které urychlí proces odeslání obsahu do čtečky Kindle.

Tip na e-knihy

Komentáře (5)

zaty Napsal 23:06 / 29. 8. 2012

Osobne uz dlouho pouzivam v Chrome plugin https://chrome.google.com/webstore/detail/ipkfnchcgalnafehpglfbommidgmalan Je celkem fajnovy, vybrane clanky to umi ukladat i do cloudu a jsou pak k dizpozici i z mobilu. A hlavne, umi posilat i na duokan. ten pouzivam uz dlouho a bootovat kindle firmware by se mi nechtelo 🙂

Amazon-Kindle.cz Napsal 23:08 / 29. 8. 2012

O Klip.me jsme již psali je to také dobré rozšíření pro zasílání čtiva do Kindle. Více zde: http://www.ebooky.cz/1-dil-klip-me-nepostradatelna-sluzba-pro-kazdeho-majitele-ctecky-elektronickych-knih-amazon-kindle/

Tomas Honzak Napsal 09:06 / 30. 8. 2012

Pokud to chápu správně, tohle rozšíření pošle stránku rovnou do Kindle? Klip.me má pro mne obrovskou výhodu v tom, že s odesláním počká na předem nastavenou hodinu a pak pošle všechny, které jsem si mezi tím odeslal, coby „časopis“. To je IMHO o několik řádů pohodlnější.

pz Napsal 16:14 / 30. 8. 2012

Prima, alternativa ke Klip.me kdyz se mu nepovede formatovani. Bohuzel si to taky neporadi s komentari, napr. komentare zde.

Netusite nekdo o online proxy ktera html stranku zjednodusi do formy stravitelne pro Klip.me?

Diky.-pz

Radek Napsal 17:32 / 30. 8. 2012

Hmm mozna stoji za zminku ze v nastaveni pluginu se da vypnout archivace poslanych dokumentu.. A vybrat na jake zarizeni se da poslat (kindle, andoroid).. No prestavam pouzivat klip.me..

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné