PaperTab zajímavý koncept, který by mohl ukázat směr vývoje čteček elektronických knih

Na konferenci CES 2013 byl představen prototyp ohebného tabletu, který nese označení PaperTab. Tento zajímavý tablet je poháněn procesorem Intel Core i5 a disponuje 10, 7 palcovým displejem  jenž zobrazuje pouze barvy v odstínu šedi.

Tloušťka tabletu je skoro jako běžný papír. Tablet se ovládá nejen dotyky ale o ohyby, díky kterým můžete přepínat stránky v knize, ovládat přehrávané video atd.

PaperTab má zajímavé funkce a to možnost jej propojit s dalšími tablety takže zobrazovací plocha se spojí v jednu. Další zajímavou funkcí je možnost přetahování obsahů z jiného tabletu na druhý gesty, protože jednotlivé tablety si  uchovávají informace o své poloze a navzájem ji sdílejí.

Možnosti tohoto prototypu PaperTab si můžete prohlédnout na videu a určitě mi dáte za pravdu, že jde o zajímavý koncept.

Z pohledu uživatele bych vůbec nepotřeboval takové funkce, ale ocenil bych kdyby byly čtečky takto tenké měly větší displej než 6″ a napájeny by byly nějakou mikro baterií, která by se dobíjela solárními panely na zadní straně čtečky nebo v rámečku.

Uvidíme s čím novým přijdou výrobci čteček, ale nic převratného v nejbližší době neočekávám a myslím si že jediná novinka která by se mohla objevit na trhu tak bude nějaký model Kindle s displejem, který bude umět i vykreslovat barevný obsah.

Fotografie a informace jsou převzaty z článku: PaperTab: The paper-thin flexible tablet prototype that wants to replace paper, kde se dovíte více o prototypu PaperTab.

Tip na e-knihy

Komentáře 3 komentáře

Radek Napsal 21:13 / 13. 1. 2013

Proc na videli ‚ctecky‘ byli pripojeny pomoci dvou kablu? Jeden byl nejspise obrazovy a druhy napajeni takze ve skutecnosti se jedna pouze do display ktery je zabaleny v pytliku?

Kdyz se prida baterka a jine komponenty urcite to nebude ‚skoro‘ jako papir..

Nasranek Napsal 11:31 / 15. 1. 2013

No máš pravdu , že nebude to jako papír ,ale v dnešní době jsme omezení jen baterkou která je až moc velká ve srovnání s velikostí obslužného Hardware , který by se dal vložit do krabičky velikosti zapalovače typu Zippo.

Osobně si myslým , že e-linka papír je slepá větev (vlastním už 3 roky Kindla a jsem sním spokojený)
a budoucnost je nějaký holografický zobrazovací systém v krabičce velikosti bežného mobilního telefonu.

Nasranek Napsal 11:38 / 15. 1. 2013

No a ke článku : 6″ zobrazovací jednotka je asi tak max co se dá běžně přenášet ,ale kdyby ten papír daly do pouzdra
2x – myslím jako knihu a po otevření se velikost zvětšila na 10-12″ tak by to byla šupa ,ale vše má své ale cena by asi dost vzrostla a nebylo to prodejné i když mohu se plést.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné