PocketBook Viva

Nová čtečka PocketBook Viva s 8″ barevným E Ink displejem s nejnovější technologií

Výrobce čteček e-knih PocketBook oznámil nový přírůstek do svého portfolia čteček e-knih. Nová čtečka e-knih PocketBook Viva má nabídnout nový barený E Ink displej technologie Gallery™ 3

Něco málo o Gallery™ 3

U E Ink displeje s Gallery™ 3 byla doba překreslení černobílé a bílé barvy zlepšena na 350 milisekund (ms), rychlý barevný režim se překresluje za 500 ms, standardní barevný režim za 750-1000 ms a nejlepší barvy je dosaženo při 1500 ms. To je podstatné zlepšení oproti první generaci E Ink Gallery, která měla černobílou aktualizaci za dvě sekundy a barevnou za deset sekund. Kromě toho bude mít Gallery 3 vylepšené rozlišení 300 pixelů na palec (ppi) oproti dřívějším 150 ppi a provozní teplotu 0-50 stupňů Celsia, což je na úrovni černobílých čteček eReader. E Ink Gallery 3 bude také podporovat zadávání perem v černé a bílé barvě s přidáním několika dalších barev a dobou aktualizace 30 ms. E Ink Gallery 3 bude vybavena novým předním světlem E Ink ComfortGaze™, které nabízí bezpečné prohlížení při modrém světle.

Nyní ale zase zpět ke čtečce PocketBook Viva

PocketBook Viva má disponovat vestavěným reproduktorem a funkci převodu textu na řeč. Čtečka dostala certifikát vodotěsností třídy IPX8 a nechybí adaptivní funkce SMARTlight. Čtečku bude pohánět čtyřjádrový procesor a bude disponovat vnitřní pamětí s kapacitou 64 GB.

PocketBook Viva se začne prodávat koncem prvního čtvrtletí 2023 za cenu 599 euro, což na naše je v době publikování článku +/- 14 550 Kč.

Více barev, lepší rozlišení a ochrana zraku

PocketBook Viva je první čtečka elektronických knih v Evropě s revolučním barevným displejem E Ink Gallery 3. Každý pixel je vyplněný barevnými pigmenty, což přispívá k bohatším a sytějším barevným kombinacím. Displej E Ink Gallery 3 nepoužívá pole barevného filtru, takže se zobrazuje plná barevná škála. Barevné i černobílé obrázky mají stejné vysoké rozlišení 1440 × 1920 a 300 PPI. Rozměr displeje je 8″.

Inovativní barevný displej E Ink Gallery 3 má všechny vlastnosti a optické charakteristiky jako klasický displej E Ink, čtečka je proto mimořádně energeticky úsporná a bezpečná pro oči. Ve srovnání s předchozí generací snižuje technologie předního světla ComfortGaze poměr modrého světla (BLR) až o 60 % předního světla, což přispívá k ještě většímu pohodlí a ochraně zraku.

Funkce SMARTlight umožňuje upravit kromě jasu obrazovky i teplotu barev. Na výběr je mezi teplým a studeným předním světlem. 8palcová obrazovka ve velikosti běžné knihy se dokonale hodí pro jakýkoli obsah: od beletrie až po barevné komiksy, časopisy nebo dokumenty s grafy a tabulkami.

Zvukové funkce, estetika a ergonomie

PocketBook Viva podporuje 6 audio formátů, je vybavena vestavěným reproduktorem, Bluetooth připojením verze 5.2, které zajišťuje rychlé připojení bezdrátových sluchátek nebo dalších zvukových systémů, a funkcí převodu textu na řeč. Promyšlená ergonomie a praktičnost jsou při každodenním používání velmi důležité. Navzdory velkému displeji je čtečka lehká a kompaktní. Díky bočním tlačítkům se dobře drží a ovládá. G-senzor obrazovku automaticky otáčí, proto je čtečka pohodlná pro leváky i praváky. Navíc je chráněna proti vodě v souladu s normou IPX8: vydrží ponoření do sladké vody v hloubce 2 metrů po dobu až 60 minut. Nepřekvapí ji déšť a bez obav ji lze vzít do vany nebo k bazénu.

Čtyřjádrový procesor a další vlastnosti čtečky PocketBook Viva:

  • Vestavěná paměť s kapacitou 64 GB – tisíce knih vždy po ruce
  • Výkonný čtyřjádrový procesor
  • Podpora 19 formátů knih a 4 formáty grafiky, včetně formátů pro komiksy
  • Podpora 6 formátů audioknih (M4A, M4B, OGG, OGG.ZIP, MP3 nebo MP3.ZIP)
  • Dvoupásmová Wi-Fi a služby PocketBook Cloud – pro synchronizaci s dalšími zařízeními a pohodlnou správu knihovny
  • 11 předinstalovaných jazykových kombinací a možnost bezplatného stažení 42 kombinací

Fotogalerie PocketBook Viva

 

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné