Recenze eknihy Hvězdy nám nepřály – John Green

Hvězdy nám nepřály jsem si zvolila po hledání knihy na téma drama s vysokým počtem hodnocením Už jsem o ní párkrát slyšela od kamarádek, tak jsem se do ní pustila. Trochu jsem měla obavy z věku hlavních hrdinů (16 a 18 let), aby příběh neskončil pouze u zaláskovaného drama pro náctileté, ale opak se stal pravdou.

Ekniha Hvězdy nám nepřály

Hlavní hrdinkou je šestnáctiletá Hazel Grace Lancaster, v knize si ji snadno oblíbíte. I přes její diagnózu je velmi zábavná s vlastním názorem a nechybí jí ani osobitý humor. Její oblíbená kniha je Císařský neduh. Hazel bojuje od třinácti let s rakovinou, její neodlučitelnou součástí je kyslíková bomba, která jí udržuje při životě. Rodiče ji nutí navštěvovat podpůrnou skupinu, kde poprvé potká Augusta Waterse.

Augustus je osmnáctiletý, vysoký, usměvavý, mladý muž, který na vás možná na první pohled zapůsobí až namyšleným dojmem, ale hned zjistíte, že to tak úplně není. I Gus si prošel rakovinou, která mu vzala nohu.
Hazel a Gus se stávají přáteli. Jejich společným tématem se stane kniha Císařský neduh, které ale chybí dokončení. Oba chtějí přijít na to, jak kniha skončí, proto se vydají do Holandska, za podpory nadace, která plní přání nemocným dětem. Tam vyhledají autora knihy a žádají odpověď na jejich otázky. Cesta ale přinese i mnohem víc…
Tato kniha určitě stojí za přečtení, dalším pohledem vám poukazuje na život s rakovinou a na to, že někomu prostě hvězdy nepřejí. Knihu bych ohodnotila na 89%, na své čtečce Kindle Paperwhite jsem ji jako e-knihu přečetla přečetla jedním dechem.

Všechny e-knihy od autora John Green si můžete zakaoupit pro Kindle, PocketBook nebo tablety a chytré mobily zde.

dalsi-eknihy

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

roxy Napsal 11:42 / 10. 12. 2014

Pefektná recenzia , konečne niečo normálne popísané . Ja osobne tiež knihu hodnotím pozitívne , dobre sa čítala a je pútavá . No určite odporúčam knihy od Greena čítať v angličtine , slovenský preklad nestojí za nič . Ja som ich kupovala v angličtine tu http://www.eurobooks.sk/sk/produkt/325624/The-John-Green-Collection/

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné