reMarkable tablet, který chce napodobit papír jak pro čtení i psaní

reMarkable tablet – tablet 10,3″ E Ink displejem a až 2048 stupňů přítlaku pro psaní a kreslení

Jako novinka mezi čtečkami e-knih se objevil tablet reMarkable. Ten má nabídnout 10.3″ CANVAS displej využívající technologii E Ink Carta. K dispozici bude rozlišení 1872 x 1404px a jemnost displeje 226 DPI. Nechybí multidotykové ovládání. Cílem tabletu je co nejvěrněji napodobit papír a to jak pro čtení obsahu, tak i psaní nebo kreslení. Díky využití technologie E Ink Carta jenž je využívána pro displeje ve čtečkách e-knih by měl být první cíl velmi dobře splněn. Pro psaní a kreslení chtějí si výrobce klade za cíl odezvu 55 milisekund.  Pro psaní a kreslení bude mít tablet reMarkable k dispozici speciální stylus (tužku) jenž bude reagovat až na 2048 stupňů tlaku.

reMarkable tablet

Rozměry tabletu by měli být: 177 x 256 x 6.7mm a vážit 350 gramů. Vnitřní paměť tabletu bude 8 GB a k dispozici bude 512MB operační paměti. Procesor bude tepat na 1 GHz (ARM A9 CPU). Nechybí modul pro WiFi. Tablet bude podporovat PDF a EPUB dokumenty, zajisté i mnoho dalších formátů. Operační systém poběží na upraveném linux, který bude optimalizován pro vlastnosti E Ink displejů. Kapacita baterie je na 

Data z tabletu bude možné synchronizovat s různými zařízeními, tak abyste měli veškeré dokumenty z tabletu na všech zařízeních. Dále bude možné jej připojit datum v cloudu a nebo pohodlně posílat dokumenty z tabletu.

reMarkable tablet lze nyní objednat v přeobjednávce na stránkách výrobce za 429 dolarů +/- 10 900 Kč. Později by měla být cena 716 dolarů tedy přibližně 18 250 Kč. V ceně je i stylus pro psaní a kreslení včetně pouzdra.

Video reMarkable tablet

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

vojta Napsal 21:19 / 2. 6. 2017

Mě se líbí ta reklamština v poslední době. Váha je až půl kila, stupňů je až 2048, na délku to měří až 30 cenťáků a zaplatíme za to až plnou cenu 🙂 Jako by nikdo už si nebyl jistý tím, co naměřil, navrhl či vyrobil.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné