Tip na zajímavé články ze světa e-knih

Mám pro vás tipy na zajímavé články ze světa e-knihy.

14. 1. 2014 vyšel na Lupě článek o rozdílu sazby DPH elektronických a tištěných knih, více se dočtete v článku Rozdílné sazby DPH na tištěné a elektronické knihy.

Dále se během ledna rozjela diskuze o stahování a ceně elektronických knih a došlo i na rozbor, proč nejsou e-knihy výrazněji levnější než klasické tištěné knihy, když u elektronických knih odpadají nemalé náklady na výrobu a náklady na distribuci. Tuto diskuzi rozpoutal článek na iDnesu Dělají to přece všichni, říká nakladatelka o knižním pirátství, který přináší rozhovor s šéfovou nakladatleství Domino Karin Lednickou. Následoval další článek Ještě jednou k diskusi o stahování, který vyšel přímo na stránkách nakladatelství Domino, kde se rozebírá i cena e-knih a náklady spojené s realizací.

Následně na to pan  Jiří Hlavenka na Lupě rozvádí úváhu proč by mohly být elektronické knihy levné na který reáguje opět na Lupě paní Karin Lednická článkem: A zase ty knihy a e-knihy. Tentokrát přímo z praxe. ve kterém reáguje na článek pana Hlavenky a podrobněji rozepisuje o cenotvorbě e-knih.

Eknihy a zajimave clanky

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné