V Británii skoro 50% čtenářů e-knih je čte na chytrých mobilech

Čtení e-knih na chytrém mobiluZ výzkumu ve Velké Británii vyplynulo, že kolem 43% spotřebitelů využilo svůj chytrý telefon pro čtení e-knihy. E-knihu rozečetli nebo dočetli. 66% čtenářů e-knih na mobilech čte více než v lonském roce.

Čte se nejvíce na mobilech Apple iPhone, následně Samsung. 50% čtenářů e-knih je čte na smartphonu díky aplikaci Kindle, 31% díky iBook, Kobo využívá 9% a Nook 6%. 41% čtenářů ve věku 18 – 24 let, používá pro čtení aplikaci Kindle a 39% iBook.

Z tohoto trendu jasně vyplývá, že počet čtenářů, kteří čtou e-knihy na chytrých mobilech ještě poroste. Lidé se postupně dozvídají, že mohou své chytré mobily používat i pro čtení e-knih. Další věc je ta, že velká část populace již disponuje chytrým mobilem, proto nemusí investovat do speciálních zařízení, jako jsou čtečky e-knih s E-Ink displejem nebo tablety.

Výhodou e-knih je, že aplikace pro jejich čtení nejsou moc náročné na HW, takže zájemci o čtení e-knih nemusí mít top modely za několik tisíc.

Zajisté čtení e-knih na čtečkách elektronických knih je mnohem příjemnější, protože jejich displej neunavuje tolik oči a připomíná list papíru. Vzhledem k tomu, že chytrý mobil má již kde kdo, ke čtení na něm se schylují i občasný čtenáři. Náruživý čtenáři rádi zainvestují do čtečky e-knih, ostatně jejich cena již klesla na přijatelnou hranici 1 500 Kč.

A na čem čtete vy e-knih?

A co vy používáte chytrý mobil pro čtení e-knih nebo máte nějakou čtečku e-knih s E-Ink displejem? Jestliže používáte mobil nebo tablet, tak jakou aplikaci používáte pro čtení e-knih? Na českém trhu jich je několik dostupných od Wooky.cz, iBook, Google až po univerzální čtečky bez vlastního obchodu s e-knihami.

Zdroj statistických údajů: The Telegraph

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné