Vtipný způsob jak pomocí systému Lego NTX a notebooku převést elektronickou knihu s ochranou

Když si koupíte elektronickou knihu v obchodě Amazon je chráněna DRM ochranou, která zabraňuje kopírování knihy do dalších zařízení, proto máte omezenější možnosti jak s knihou nakládat a na čem ji číst. Jeden kutil využil robotického systému Lego NTX a svého notebooku k sestavení jednoduchého zařízení, které automaticky přepíná na další stránky a kamerou v notebooku pořizuje fotografii obrazovky. Na pořízené fotografie knihy z Kindle, lze aplikovat OCR program, který umí rozpoznávat text v obrázcích a převést do použitelného textového formátu. Určitě budou sofistikovanější metody, jak text knihy získat. Nicméně toto je vtipná ukázka použití mechanického zařízení a počítače.

Tip na e-knihy

Komentáře (3)

RomanL Napsal 14:26 / 11. 9. 2013

To je bezvadný… 🙂

Angrandir Napsal 18:58 / 11. 9. 2013

Jenom upřesňující poznámka na okraj, to amazoní DRM je obsažené pouze v e-knihách, ve kterých si ho nakladatelé vyloženě přejí mít (obdoba používání „Adobe“ DRM v EPUBech u nás), rozhodně ne ve všech.

Každopádně zařízení dobře demonstruje skutečnost, že se dá „odstranit“ každá ochrana, která umožňuje čtení obsahu očima bez přítomnosti speciálního dekódovacího čipu přímo v mozku :).

Amazon-Kindle.cz Napsal 19:06 / 11. 9. 2013

Ano máte pravdu Amazon DRM není ve všech knihách.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné