Kindle Touch umí předčítat text v češtině

Předčítání textu Kindle TouchČtečka elektornických knih Kindle Touch už umí také předčítat text v češtině stejně jako starší model Kindle 3 Keyboard, viz. návod instalace předčítání českého textu v Kindle Keyboard 3.

Pro zprovoznění předčítání českého textu v Kindle Touch není potřeba hacku, takže instalace bude pro vás jednodušší a především i bezpečnější. Takže jestli vám nestačí předčítání v anglickém jazyce, můžete přistoupit k samotné instalaci předčítání v češtině.

Postup instalace předčítání českého textu na Kindlu Touch

  • Připojte čtečku Kindle Touch k počítači prostřednictvím USB kabelu a někam na disk počítače si zazálohujte složku tts.
  • Dále si musíte stáhnout balíček s českou výslovností a potřebnými soubory na této adrese: http://goo.gl/1JgAU heslo: amazon-kindle.cz.
  • Stažený balíček rozbalte a jeho obsah nahrajte do složky tts ve vašem Kindle Touch, během kopírování budete dotázáni jestli chcete přepsat soubory, tak je všechny nechte přepsat.
  • Poslední krok, který musíte udělat je restart Kindle: stikněte jediné tlačítko na Kindle Touch abyste se dostali do hlavní nabídky, klikněte na Menu a zvolte položku Settings, ještě jednou stiskněte položku Settings a zvolte položku Restart. Kindle se vám resetuje.
  • Nyní již máte k dispozici předčítání českého textu ale i anglického. Když si zapnete předčítání textu tak mužšký hlas je pro angličtinu a přepnutím na ženský hlas získáte předčítání v češtině.

Tip na e-knihy

Komentáře 13 komentářů

ferrenc Napsal 05:40 / 3. 3. 2012

Mluvi česky překvapivě hezky.

Jirka Napsal 23:29 / 11. 3. 2012

POZOR! Když jsem nakopíroval do složky tts novou složku DATA, Kindle Touch mi zamrzl na menu a nedal se vůbec rozchodit. Musel jsem nakopírovat zpět původní DATA a display zůstal stejně zamrzlý, takže mě omejvali. Provedl jsem restart vypínacím tlačítkem (čím jiným, když nic jiného nereaguje) a pomohlo to jen částečně – v menu hned zamrzl znova. Teď po 2. restartu tlačítkem už to vypadá OK, uf. Znova už to raději zkoušet nebudu 🙁

Tom Napsal 13:19 / 18. 3. 2012

Potvrzuju, že funguje. Jen je zřejmě nějaká chyba v preprocessingu, protože syntéza ignoruje číslovky.

Karel Napsal 13:18 / 23. 3. 2012

Po přečtení příspěvku od Jirky, jsem měl trochu mrazení. Ale vše dopadlo na jedničku a předčítátko funguje absolutně skvěle.

zefl Napsal 20:55 / 27. 3. 2012

Mohl by nekdo nasdilet puvodni tts sem neudelal zalohu dik

Patrik Napsal 13:34 / 11. 4. 2012

Problém se zatuhnutím jsem neměl, hlas je úžasný, díky za návod.

Jirka Napsal 10:34 / 13. 4. 2012

Zkousel to nekdo instalovat na posledni verzi firmawaru version 5.1.0? Po instalovani na teto verzi, se mi pri zapnuti funkce text-to-speech zobrazi error. Ma nekdo podobnou zkusenost?

Martianno Napsal 15:56 / 3. 6. 2012

Instalace bez problémů, ale bohuzel mam funkci Text to speech disabled temer u vsech knih a to i u dokumentu, ktere jsem sam napsal! Nevite prosim nekdo jak povolit text to speech?

Fero Napsal 21:22 / 16. 7. 2012

Rovnaky problem ako Martianno. volba text to speech je neaktivna. kindle mam bez jailbreaku, ver. 5.1.0

Denizen Napsal 20:41 / 24. 7. 2012

Instalace bez problémů (sponzorovaný, firmware 5.1.0). Text to speech mám ale přístupný jen u anglických textů (které v podání české „čtenářky“ znějí opravdu zajímavě :o). U českých dokumentů a knih mnou nahraných je volba „disabled“. Nemůže to souviset se v každém souboru interně uloženou informací o jazyku daného textu? Jak zjistím, zda to v mých MOBI je, jaké nastavení tam případně být má a jak ho změním?

Cosmopolitan Napsal 15:41 / 18. 8. 2012

stejný problem
Instalace bez problémů, ale bohuzel mam funkci Text to speech disabled temer u vsech českých knih, anglicke jsou v poho. Nevite prosim nekdo co tím?

daya Napsal 10:58 / 24. 11. 2012

Tak to by mě taky zajímalo, jak mám v těch souborech změnit jazyk, protože mám úplně stejný problém. Už na to někdo přišel?

Drakor Napsal 15:09 / 10. 12. 2012

Pomocí software CALIBRE si naimportujte danou knihu do knihovny CALIBRE klikněte na importovanou knihu pravým a vyberte změnu metadat. V položce jazyk změňte češtinu/nebo jiný jazyk na angličtinu. Pak původní knihu v Kindle zaměňte za tuto se změněnými metadaty. Pak Vám už půjde u této knihy Text-to-Speech. Po jeho zapnutí přepněte ve vlastnostech na ženský jazyk (to je ta čeština zde výše) a bude to předčítat česky. Kindle má problém, že neumožňuje přepínat jazyk u text-to-speech a bere defaultní co je v kindle nastaven v hlavním nastavení. A tam pokud vím čeština nejde nastavit.
Další možností je jailbreak+kindlet jailbreak+K5 JBPatch, ale pokud nevíte co děláte můžete udělat z kindlu cihlu 🙂

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné