Návod na instalaci alternativního rozhraní Duokan pro Kindle 3 a Kindle 4

Dukona Kindle Amazon

Aktualizace: Nyní je nová verze Duokanu, kterou můžete stáhnout zde. Postup instalace pro Kindle 3 je stejný, ale pro Kindle 4 se změnil více informací zde.

Hola hola návod na instalaci Duokanu do čtečky Amazon Kindle 3 Keyboard a Kindle 4 je zde. Jestliže ještě nevíte co je zač Duokan, tak si o něm můžete přečíst v tomto článku. A teď jdeme na věc.

Příprava instalace Duokanu

Tento postup vychází z mé instalace Duokanu na Kindle 3 Keyboard, pro instlaci Duokanu na Kindle 4 bez klávesnice si přečtěte tento návod v ANG, instalace je odlišná od modelu Kindle 3.

Před instalací doporučuji provést update firmware Kindle 3 na nejnovější verzi 3.3. s tímto firmwarem jsem neměl nejmenší problém nainstalovat Duokan. Nejnovější firmware ke stažení zde, přímo ze stránek Amazon.

Také je nutné před instalací Duokanu odstranit Jailbreak čtečky, což jsem učinil razantním krokem, že jsem si zazálohoval obsah čtečky a provedl reset do továrního nastavení. Tento krok ale lze udělat i odinstalováním jailbreaku, pro tyto účely slouží bin soubor.

Než se ale pustíme do samotné instalace Duokanu, musíte si stáhnout instalační balíček s potřebnými daty. Duokan je dostupný pro tyto modely:

Předpokládejme, že máte již potřebný balíček stažení, takže si jej rozbalte někde na disku a v rozbalené složce budete mít tyto složku DK_System a nějak podivně pojmenované složky kindle3.2.1&3.3-ř-Â-Ř(for 3.2.1&3.3 version update)kindle3.2.1Í«ă–ř-Â-Ř(for 3.2.1 and before version update), názvy složek se zobrazují špatně protože jsou v čínštině .-). Nyní připojte vaši čtečku prostřednictvím USB kabelu k počítači a na disk čtečky mezi ostatní adresáře zkopírujte složku DK_System bude to chvíli trvat protože je celkem obsáhlá. Potom otevřete jednu ze dvou složek složek kindle3.2.xxxx podle toho jakou verzi firmware máte nainstalovanou. Já jsem měl v Kindle 3 WiFi Keyboard firmware 3.3, takže jsem si otevřel složku kindle3.2.1&3.3-ř-Â-Ř(for 3.2.1&3.3 version update) a v ní našel tři instalační soubory:

  • update_duokan_0b006.bin
  • update_duokan_0b008.bin
  • update_duokan_0b00a.bin

Jelikož mám Kindle se sériovým číslem, které začíná na B008 zvolil jsem si instalační soubor update_duokan_0b008.bin a ten jsem zkopíroval do čtečky Kindle mezi ostatní složky i složku DK_System.

Instalace Duokanu

Jestliže máte všechny potřebné soubory nahrané ve čtečce Kindle, tak odpojte USB kabel. Dostaňte se na úvodní obrazovku Kindle, kde se nachází přehled knih, stiskněte tlačítko Menu -> Setup -> Menu a zvolte Update Your Kindle. Update potvrďte a nyní si můžete jít dělat kávu protože samotná instalace chvíli trvá. Během instalace se vám zobrazí na displeji Kindle hláška že update nebylo možné provést, toho se nelekejte protože vše proběhne v pořádku.

Po nějaké době se vám čtečka resetuje a zobrazí se vám v našem případě vytoužená uvítací obrazovka Duokanu, zde máte na výběr jestli chcete načíst čtečku do Duokanu (klávesová zkratka Q) a nebo do originálního rozhraní Amazon Kindle. Takže je naprosto jasné, že stisknete klávesnici Q, protože jste natěšení jako malý na nové rozhraní, díky kterému budete moc číst pohodlněji dokumenty PDF a EPUB a přehrávat MP3 hudbu.

Po chvilce by se vám měla načíst úvodní obrazovka na které nejspíš neuvidíte žádné dokumenty, protože jste si je tam s největší pravděpodobností ještě nenahráli. V tuto chvíli je zatím rozhraní v činštině, takže se jim můžete chvíli pokochat a posléze zdát, protože v tom by se ani čet nevyznal. Nyní tedy nastala otázka, jak si nastavit jiný jazyk pro rozhraní Duokan, naštěstí to není nic složitého. Klikněte na tlačítko HOME > MENU a zvolte v nabdce poslední položku a nebo stiskněte klávesnici S. Nyní přejděte na předposlední položku na stránce nebo stiskněte klávesnici F a nyní se vám zobrazí volba jazyka rozhraní. Na výběr je němčina, angličtina, italština, portugalština, španělština a čeština je překvapivě v prd… .-) nicméně to nevadí, protože s angličtinou určitě nemáte problém, tak si ji tam laskavě nastavte. Po všech těchto útrapách byste měli mít nové rozhraní Duokan již nastavené a můžete ho začít prozkoumávat.

Připravil jsem pro vás i video návod instalace Duokanu

Připravení obsahu pro čtení v Duokanu

Nové rozhraní máte již nainstalováno, ale zatím nemáte co číst proto opět připojte svoji čtečku k počítači přes USB kabel a když si otevřete disk Kindle uvidíte nejdůležitější složku DK_Documents do té si nahrajte knihy v PDF, Mobi, EPUB atd.. prostě co budete chtít číst. Do složky music se zase nahrává hudba ve formátu MP3. Ostatních složek s prefixem DK_ si zatím nevšímejte. Nyní máte čtečku plnou obsahu a můžete ji odpojit od počítače. Když ji zapnete uvidíte seznam knih a když stisknete tlačítko MENU a tlačítko P zobrazí se vám Audio player a můžete si zatrsat u nějaké hudby. Co mě zatím u přehrávače hudby zklamalo je, že se mi vůbec nezobrazuje seznam MP3 ani jejich názvy přitom jsem meta informace pro MP3 soboury kontroloval. Uvidíme časem jestli je to chyba aktuální verze Duokanu nebo to tak má být, ale ve verzi staré 1 rok Duokan zobrazoval seznam písní.

Pár rad závěrem

Instalaci Duokanu děláte na vlastní nebezpečí. Osobně bych se toho nebál, já jsem ho na svoji čtečku instalova 4x protože jsem testoval různé věci. Duokan jde normálně odinstalovat buďto uninstall souborem nebo když čtečku vrátíte do továrního nastavení. Vždy je dobré si zazálohovat veškerý obsah.

Když si nainstalujete Duokan, tak můžete používat i oficiální rozhraní od Amazonu, takže je na vás na co si zvyknete. Duokan má mnoho zajímavých možností se kterými vás seznámím třeba v dalším článku.

Plánuji zasadit strom zplodit syna a postavit dům

A proto potřebuji na to také patřičně vydělat, takže jestliže se vám můj návod líbil a byl užitečný můžete mi poslat padíka třeba PayPalem

a nebo stravenku nejlépe v hodnotě 90 Kč .-) Svoji adresu vám pošlu na žádost, kontaktovat mě můžete na emailu: info@amazon-kindle.cz.

BTW: Věřím tomu, že článek je plný chyb, za což se omlouvám, ale už nemám sílu ho po sobě číst a jdu raději spát. Ať vám Doukan dobře slouží.

Tip na e-knihy

Komentáře (95)

MiMe Napsal 07:51 / 13. 3. 2012

návod je super, ale kdyz dam Upgrade tak se kindle chvíli snaží a pak napíše že se upgrade nezdařil. zkousel jsem to s čistým fw 3.3 i s JB a nic 🙁

Amazon-Kindle.cz Napsal 09:16 / 13. 3. 2012

Zkuste čtečku resetovat, klasicky HOME > Menu > Settings > Menu a Reset a jak začne čtečka nabíhat tak stiskněte Q. A nebo Duokan zkuste znovu nainstalovat. Instalační balíček jste zvolil správně pod serial number vaší čtečky?

Ondřej Napsal 08:09 / 13. 3. 2012

Ahoj a díky za návod. Z Duokanu mám zatím spíše rozporuplný pocit. První instalace se nepodařila, resp. po restartu jsem nedostal na výběr a rovnou se spustil Kindle jako obvykle. Druhý pokus skončil hláškou „update successful“ (to by ale neměl, ne? :-)). Po zvolení „Q“ a nastavení jazyka mám hned přístup ke všem knihám, bez kopírování čehokoliv kamkoliv. Po otevření druhé knihy ve formátu MOBI Kindle zamrznulm a bylo jej třeba vypnou přidržením zapínacího tlačítka více než 5 vteřin. Znovu nastartování zařízení byl docela problém a měl jsem obavy že se mi to ani nepodaří. Překopírování souborů do složky DK_Documents nepomohlo. Mám podezření že neumí číst soubory .MOBI překonvertované v „Auto eBook Kindle Convertor. Tolik zatím mé zkušenosti.

Amazon-Kindle.cz Napsal 09:14 / 13. 3. 2012

Je to možné Duokan není dokonalý a má svoje mouchy.

VfB Napsal 08:42 / 13. 3. 2012

Dosti mne zarazil způsob kopírování souborů, který jsem viděl na videu, kopírujete soubory myší v Total Commanderu i normálně nebo jste tento nezvyklý způsob zvolil jen pro natáčení toho videa?

Amazon-Kindle.cz Napsal 09:14 / 13. 3. 2012

Dobrý den, myslím že způsob kopírování v TC není podstatný v návodu.

HopemSkokem Napsal 09:52 / 13. 3. 2012

Pochopil jsem správně, že budu muset do Duokanu znovu nahrát všechny knihy? Protože to pak bdu mít dvakráte knihu ve čtečce, ne? Jednou pro software Amazon a podruhé pro Duokan. To se mi zdá pěkně na nic.

Amazon-Kindle.cz Napsal 09:53 / 13. 3. 2012

Toto musím ještě přesně otestovat, nejsem si 100% jist jestli Duokan není schopen číst i knihy z jiného adresáře. Také by mi to nepřišlo nejšťastnější řešení.

Budulman Napsal 10:07 / 13. 3. 2012

Není nutné, aby byly knihy nakopírované ve složce Duokanu, každopádně jsem odsledoval další věc a tou je, že Duokan nezobrazí knížky, které jsem si do Kindlu poslal přes Amazon email, žádná periodika, která mi chodí přes wifi (asi stejný důvod jako u knih) a další věc, kterou jsem zjistil je ta, že když jsem zkusil ePub, jediný který mám je Steve Jobs a ten mi to vůbec neotevře a jen se objeví vykřičník.
Jinak je to hodně o zvyku, co se mi líbí, je více fontů.
Pro někoho plus, pro někoho mínus je to, že odrážky odstavců se nastavují přímo v nastavení Duokanu a nenašel jsem nikde možnost ponechání nastavení přímo z dokumentu. (a nebo jsem špatně hledal :o))

balko Napsal 10:11 / 13. 3. 2012

pre Kindle 4 tam nie sú „podivně pojmenované složky kindle3.2.1&3.3-ř-Â-Ř(for 3.2.1&3.3 version update) a kindle3.2.1Í«ă–ř-Â-Ř(for 3.2.1 and before version update)“ čiže sa to zjednodušuje ?

MiMe Napsal 10:24 / 13. 3. 2012

tak fakt nevim, vždycky to jde do restartu v půlce instalace a nahraje klasickej kindle soft 🙁 asi počkám na další verzi.

Amazon-Kindle.cz Napsal 10:46 / 13. 3. 2012

Zkuste čtečku restartovat a při startu podržte klávesnici Q.

jech Napsal 10:41 / 13. 3. 2012

Pro Kindle 4 to chce mírně jiný postup, viz návod http://dl.dropbox.com/u/47668828/Duokan%202012%20for%20Kindle%204%20NT.pdf . (anglicky). Otestováno a funguje.

MiMe Napsal 10:49 / 13. 3. 2012

restart + Q taky nepomohl, několikrát jsem zkoušel tovární nastavení a stále stejné…

Amazon-Kindle.cz Napsal 10:55 / 13. 3. 2012

Tak to je divné, také jsem to dělal z továrního nastavení a nebyl problém. Určitě jste nahrál všechny soubory pro instalaci do čtečky?

KPotter Napsal 11:04 / 13. 3. 2012

Hlásí mi to trojského koně?! :-(((((((((((((

Cugi Napsal 11:57 / 13. 3. 2012

Mam ten samy problem jako uzivatel Mime. At delam co delam,novy soft nema snahu se ani nacist..neustale se mi to automaticky haze do amazon softu. A to jsem nahral vsechno presne podle navodu + mam vyrobni cislo s 0b006, cili US verzi s Wifi a 3G. Intalace jede do pulky a hodi me to zpet do amazonu. Po restartu se nezmeni nic.

milanv Napsal 12:54 / 13. 3. 2012

Někdy se instalace prostě nedaří. Alternativní způsob instalace je na http://www.mobileread.com/forums/showpost.php?p=1730389&postcount=830 , funkční, mnou ověřeno.

Raptorkam Napsal 12:57 / 13. 3. 2012

Při instalaci nna K4 naskočil příkaz k zadání serial number, ale kindle neraguje – co teď?

Jam Vaněk Napsal 14:59 / 13. 3. 2012

Děkuji za návod. Vše jsem nahrál do KINDLE a Update Your Kindle mám prosvětlený. Nejde na něj “ kliknout“ . Poradíte , so s tím? děkuje Vaněk

Amazon-Kindle.cz Napsal 15:14 / 13. 3. 2012

Update Your Kindle lze spustit když se v kořenovém adresáři čtečky Amazon Kindle nachází instalační balíček. Přesvědčte se, že máte všechny soubory potřebné instalaci umístěny v kořenovém adresáři čtečky Kindle a jestli máte nahraný instalační balíček s koncovkou bin.

Evžen Napsal 16:51 / 13. 3. 2012

Zdá se mi to, nebo je to jen ta Lite verze? Už jsem ji jednou v Kindle 3 měl a zjistil jsem, že neumí otevírat .mobi soubory 🙁

Amazon-Kindle.cz Napsal 17:01 / 13. 3. 2012

Zkusím zjistit, ale mám za to že by se nemělo jednat o Lite verzi. Zde je přehled nejnovějších Duokanů http://bbs.duokan.com/forum/thread-58246-1-1.html.
Verze: 2012-03-08 C6866.rtm

Evžen Napsal 17:04 / 13. 3. 2012

Já jen, že ta plná verze se instalovala jinak. Nebyl tam jeden adresář DK_system, ale tři adresáře, které začínaly na DK. Tu verzi jsem měl také nainstalovanou, ale jela tam špatně diakritika. Zkusil jsem pak tu Lite (tam byl jeden adresář DK_system), česká diakritika tam šla, ale podporovalo to jen soubory .djvu, .pdf, .epub a .txt – tedy soubory, které v originálním Firmware buď nejdou, nebo práce s nimi není zrovna nejpohodlnější (jako v případě .pdf). Ale možná to brzy zkusím nainstalovat …je to otázka 10 minut, tak proč ne…:)

Amazon-Kindle.cz Napsal 17:06 / 13. 3. 2012

Verze pro kterou je návod, jsem testoval a Mobi jsem otevřel.

MiMe Napsal 18:23 / 13. 3. 2012

tak jsem zkousel ten alternativni navod co psal Milanv ale asi sem blbej 🙂 pac mi to nejde.

capis Napsal 19:23 / 13. 3. 2012

Tak na Kindle 4 je ten návod trochu jiný (jak postoval Pech). Takže podle toho návodu se to dá pěkně udělat.
Teď nějaké postřehy:

Všechny knížky (.mobi), které jsem měl, mám pěkně i zde. Nemusím nic zdvojovat.
Líbí se mi možnost v nastavení Switch to Kindle. (normálně nabootuje rovnou do duokanu).
Další věc co je super, tak je možnost Sort(Labels), tzn. že mám knihy od jednoho autora pěkně pohromadě bez nutnosti vytvářet nějaké kolekce apod. (jak je u klasického Kindlu)
Konečně se dají normálně prohlížet PDFka, takže odpadají problémy s převody, či nezobrazováním na celou stránku.
Lepší jsou i ty procenta ve stavu baterie.
Další plus jsou Reading Statistics.
Pro mě určitě lepší než originální firmware.
Děkuji autorovi článku za rozšíření obzoru.

Amazon-Kindle.cz Napsal 19:27 / 13. 3. 2012

Labels jsou super věc u knih, to se mi také líbí.

Evžen Napsal 19:41 / 13. 3. 2012

Takže, Duokan nainstalován. Rád bych k zdejšímu návodu dodal. Nestalo se mi, že by mi to napsalo, že instalace byla neúspěšná. Naopak, zobrazilo mi, že proběhla úspěšně 🙂
K té verzi Lite, jak jsem o ní psal v předchozím – je to skutečně ona. Nicméně, nevadí to! Instaloval jsem si jí dříve, přičemž tam ještě nešly soubory .mobi. Nyní už tam jdou bez problémů…! 🙂

Zatím to tedy vypadá skvěle a jsem nadmíru spokojen! 🙂

Amazon-Kindle.cz Napsal 19:45 / 13. 3. 2012

Máte pravdu, dnes jsem zkoušel provést znovu instalaci a zobrazilo se mi, že proběhla v pořádku, tak nevím podle čeho se hláška zobrazuje. Jsem celkem překvapen, že se jedná o Lite verzi, protože jsem Duokan balíček hledal přímo na oficiálních stránkách a označení by mělo odpovídat normální verzi. Zkusím dohledat noLite verzi a nainstalovat abych věděl v čem je rozdíl. Jak se vám chová přehrávač hudby, také se vám nezobrazují názvy písní a seznam?

capis Napsal 20:12 / 13. 3. 2012

U duokanu asi nejde nějak změnit screensavery, že? Normálně je mám změněné, ale tady nefungují. (K4)

Amazon-Kindle.cz Napsal 20:16 / 13. 3. 2012

Zkuste je nahrát do složky DK_System/Savers/ a dejte vědět jestli to šlo, zatím jsem to nestihl otestovat.

ivo Napsal 20:18 / 13. 3. 2012

Na Kindlu mám český jailbreak a po instalaci mi také naskočil původní systém (samozřejmě s češtinou) a Duokan nefunguje. Soudruzi z NDR to budou muset doladit.

capis Napsal 20:26 / 13. 3. 2012

Jo do DK_System/Savers/ jsem zkoušel, a bohužel nefunguje.

Evžen Napsal 20:42 / 13. 3. 2012

Adresář pro screensavery je: DK_System\xKindle\res\ScreenSaver 😉

Amazon-Kindle.cz Napsal 21:18 / 13. 3. 2012

Paráda, na netu jsou uváděny různé cesty, hrozný bordel .-)

eM Napsal 00:46 / 14. 3. 2012

Ve vsech dosavadnich navodech co jsem kde cetl bylo uvedeno, ze se pred instalaci Duokanu musi odstranit JB. To uz neplati?

Amazon-Kindle.cz Napsal 00:52 / 14. 3. 2012

Máte pravdu toto jsem zapomněl uvést.

joe Napsal 10:12 / 14. 3. 2012

Chtěl jsem se zeptat jestli když si nainstaluji ten Duokan se můžu v kindlu přepínat mezi původním os od amazonu a Duokanem. Zajímá mě to kvůli internetu, protože mám verzi s 3g a podle toho co jsem tu četlu Duokan procházení internetových stránek nepodporuje.
Díky

Amazon-Kindle.cz Napsal 10:43 / 14. 3. 2012

Jasný mezi Duokanem a rozhraním od Amazonu se můžete přepínat.

Jam Vaněk Napsal 12:26 / 14. 3. 2012

Fungovalo to OK. ale dnes ráno to již nelze zapnout. asi to zamrzlo. Poradíte , co s tím?

Amazon-Kindle.cz Napsal 12:34 / 14. 3. 2012

Jako ze nejde zapnout kindle? Máte baterii nabitou? Zkoušel jste čtečku připojit k PC USB kabelem a vidíte její obsah?

joe Napsal 13:08 / 14. 3. 2012

nejde stáhnout

Amazon-Kindle.cz Napsal 13:11 / 14. 3. 2012

Co nejde stáhnout? Musíte být konkrétnější, nejlépe využít alespoň ucelené věty, jak nás to učili ve škole .-) Ne teď vážně, když chcete pomoc, tak se pěkně vyjádřete, ať ostatní ví s čím máte problém. Nikdo nemá křišťálovou kouli, aby vyluštil co potřebujete. Pak vám rádi pomůžeme.

Budulman Napsal 18:04 / 14. 3. 2012

Na forum jsem přidal češtinu pro Duokan, kterou jsem dneska přeložil a testoval.
Kdo bude mít zájem, následujte link:
http://forum.amazon-kindle.cz/estina-pro-duokan-alternativni-software-pro-kindle-t1556.html

Amazon-Kindle.cz Napsal 18:23 / 14. 3. 2012

Vyborna prace hned otestuji. Predbehl jste me, take jsem ji chtel pripravit.

jooky Napsal 19:38 / 14. 3. 2012

Ak Vam nepojde na Kindle 4 nainstalovat driver automaticky ako mne, tak treba manualne takto:
Dude, go to your device manager.
Find the Device with the little ? and then maybe a yellow !.
Right click that device and select Update Driver.
When the window pops up (on Windows 7 32bit), select, Browse My Computer for driver software, then on the next screen, click on the bottom that says, LET ME PICK.
Then it will ask you the device type.
Here you go down to Network Adapters.
Then when it asks you to select manufacturer, skip Microsoft and select Microsoft Corporation.
Then, select Remote NDIS based Internet Sharing Device.
Hit next, it will say it’s not safe, etc etc, proceed to install it.

tom Napsal 01:05 / 15. 3. 2012

Když odinstaluji JB budou fungovat všechna ta udělátka (SS, čeština atd.) co mám v Kindle 3G? JB je potřeba jen k jejich instalaci nebo i fungování?

joe Napsal 17:38 / 15. 3. 2012

Zobrazuje Duokan podadresáře (pro knihy, jako že si např. pomoci pc v kindlu vytvořím složku scifi a v podsložku nějaký autor)? Je někde k dispozici manuál k Duokanu co všechno umí a tak ?

Amazon-Kindle.cz Napsal 17:40 / 15. 3. 2012

Když na to nezapomenu tak to otestuji.

pRuda Napsal 13:32 / 17. 3. 2012

Posledni verze duokanu 2012-03-14.C7096.rtm:
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=150175

pRuda Napsal 13:59 / 17. 3. 2012

az uz 2012-03-14.C7096.rtm jsem dokazal na K3 (3.3) rozbehnout duokan, predtim vzdy instalace skocila chybou U007 (dole v levem rohu) a nabehl kidleOS

zrovna jsem jej uspesne doinstaloval a spustil, jsem zvedavy jestli bude lepsi nez puvodni system

jinak dle informaci na mobileread Duokan 2012 = Duokan Lite, Duokan Original je neco jineho, ma jine funkce a o dost propracovanejsi prehravac, bohuzel nevim jak je to s podporou ceskych znaku, jeho vyvoj se zastavil na verzi 0.5.x.x, pouze Duokan 2012 (Lite) ma stabilni distribuci

gekon Napsal 14:36 / 17. 3. 2012

Dobrý den,

mám problém s instalací DuoKanu do K4 (no touch). Problém nastává s připojením čtečky k sítí. V postupu se dostanu až k instalaci ovladače RNDIS / Ethernet Gadget, ale po instalaci ovladače (nainstaluje se správně) mi zůstává čtečka hlášená pouze jako síťová infrastruktura (Wireless Router), který pro konfiguraci žádá pin čtečky (???) Zkoušel jsem i manuální postup jokkyho (liší se ve volbě druhého z nabízených ovladačů), ale se stejným výsledkem. V DK tools po žádosti o instalaci hlásí vypršel časový limit (mám 64 bit verzi W7). Zdraví gekon

gekon Napsal 15:45 / 17. 3. 2012

Vyřešeno.

hemendex Napsal 23:13 / 17. 3. 2012

Ani posledna verzia 2012-03-14.C7096.rtm sa nedokazala nainstalovat na mojej K3. Naskoci chybova hlaska U007, a restartne sa bez moznosti vyberu, len niekolkokrat preblikne uvodna obrazovka Kindle a nabehne znovu povodny OS. Mate este aj nejaku inu – funkcnu – verziu?

pRuda Napsal 13:35 / 18. 3. 2012

Hemendex: pokud mas odinstalovane veske hacky, tak je tu jeste moznost postupovat podle tohoto navodu

http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=162479

to se mi zda ale pekne zdlouhava prace, resit to pres instalaci Duokanu Original, radsi bych pockal na novy build.

K te zpousteci obrazovce s vyberem OS, tato moznost se zobrazi pouze po restartu (aspon teda me), ktery trva neprimerene dlouho, proto jsem zkousel moznost prepinat mezi OS bez restartu klavesovou zkratkou, bohuzel podle postupu na mobileread jsem to zatim nedotahnul do konce:(

Gabe Napsal 15:51 / 19. 3. 2012

Všchno jsem dělala podle návodu, ale moje oblíbené U007 se zobrazuje stále a Duokan nikde…

Radek Napsal 08:09 / 20. 3. 2012

Můj postup instalace – Mám čtečku 3 a když jsem měl Kindle s firmwarem 3.2 hacknutý Jailbreakem (od yifan.lu) a měl jsem tam všechny udělátka (jako předčítání v českém jazyce apod.), tak mi DUOKAN nešel nainstalovat. Vyřešil jsem to tím, že jsem Kindle vrátil do továrního nastavení, aktualizoval firmware na 3.3 a hned poté jsem nainstaloval nejnovější DUOKAN, do něho jsem dal slovníky DICT, češtinu a pak jsem se z DUOKANU přepnul do KINDLE a tam jsem vše udělal, tak jak jsem to měl předtím tj. dal jsem tam opět ten samý Jailbreak (od yifan.lu) a pak všechny ostatní udělátka a tím mám nyní k dispozici oba systémy.

hemendex Napsal 14:12 / 20. 3. 2012

Tiez som to tak skusal, ale nechapem preco mi reset do tovarenskeho nastavenia stale oznamoval, ze mam firmware 3.3 – duokan samozrejme nainstalovat nesiel… takze pockam na verziu, ktora pojde nahodit bez resetu 🙂

capis Napsal 17:51 / 20. 3. 2012

Když chci provést update na novou verzi, tak je nutné zopakovat celý postup, že? Nebo jde to i jinak? (K4)

Jan Basko Napsal 13:08 / 21. 3. 2012

zdravim, poradite? Nikde jsem nenasel navod resp soubor bink instalaci pro Kindle 3, Model Number D00901… Dulezita je ta 9… Diky…

adomac Napsal 18:41 / 21. 3. 2012

Mal som Kendle 4?
Ako hrdý majiteľ, síce od ruky, ale predsa cca. novej Kendle 4 som pri pátraní po nejakom šik obale natrafil aj na túto stránku a tento manuál. Naozaj pekná stránka a s informáciou o ľahšom čítaní pdf. (tvoria 80% mojej digi knižnice), pomocou free programčeka, ktorý sa dá podľa ľubovôle navoliť pri štarte a ak nefunguje uspokojivo, tak ľahko odinštalovať, nuž stala sa centrom môjho it záujmu na posledných 48h. Prečítal som zopár recenzií, stiahol správny balík((k4 non-touch)2012-03-08 C6866.rtm.zip) a manuál pre K4 a pustil som sa do inštalácie, ktorá v mojom prípade vyzeral takto: Opísal som si Service Number(ako som si neskôr všimol, je aj na krabici) skopcil do neho správne súbory, resetol Kindle a hodilo ma to do akoby biousu, presne podľa obrázkov v manuále. (tu som chcel aj zistiť ako sa z tohto módu vychádza späť no ani potvrdenie poslednej možnosti so slovom exit, či stlačenie joistiku do prava nepomáhalo a aj po podržaní Pover tlačítka na 20 sek ma tiež reštartlo späť do „biosu“. Usúdil som, že jedinou/momentálne najschodnejšou možnosťou je asi len pokračovať v Duokan návode a dôjsť do zdarného konca). Pokračoval som ďalej cez inštaláciu ovladačov,až po nastavenie IP adresy (všetko ako v manuále pre „môj“ OS-W7), som došiel do bodu, kedy stačilo už len zapnúť Duokan Tool.exe program. Spustil som ho nahodil môj SN a stlačil install. … Najskôr vyskočilo jedno terminál okienko, hneď za ním druhé, no v zápätí zmizli a v bielom komentárovom okienku pod tlačidlom instal sa objavili písmenká o nejakých milisekundácha a s krátkym popisom, že mám čakať 10 sek. a potom sa spustí, inštalácia, ktorá trvá 5 min… a sposledná veta, že ak sa nestane nič tak mám stlačiť install ešte raz. ( ďalej nasledovali asi už len činske znaky, lebo sa objavil len ich pismenko-čiarkový pokus o repliku). No nestalo sa nič, a keď sa aj po ďalších pokusoch a čakaní meili len čísla s milisekundami začal som kontrolovať: na displeji K4 bola iná IP adresa ako som zadával z manuálu, tak som ju opravil a nič, tak som ju dal späť a skúsil znova zadať SN, dal som väčší pozor a zistil že ho mám písať po štyri čísla nie po tri, a potom som tuším aj zmenil Tip1 na Tip 2. No stala sa zmena, to druhé terminálové okienko zostalo dlhšie, len začalo odo mňa pýtať nejaký pasword. Napadlo mi, že keďže som na kamošovom PC (ja preferujem skôr OS-linux) a on nemá zaheslovaný ani svoj účet, v install manuále nieje o pasworde ani zmienka, tak jediný čo by mohlo odo mňa pýtať je ten čo mám v K4, (keď sa vraciam zo screanshot režimu). Zadal som ho, pýta zas. Zadal som znova a znova a nič. … tak som okienko ixol. Opäť sa nič nestalo. Dal som Tip1, install a znova po starom. Keď tu zrazu K4 zhasol. Ukázala sa úvodná Kindle obrazovka s načítavaním a asi v polovičke aj logo Duokan 2012. Jupí, povedal som si… no to som ešte netušil, že toto bola posledná vec čo som na mojom K4 z môjho nového sofvéru uvidel. V zápätí to zablikalo, zašvicilo a od vtedy na mojom K4 svieti iba „!“ v krúžku a pod ním hlásenie: „ Your Kindle Needs Repair. Pleace contact Kindle Customer Service at http://www.kindle.com/support.“ a ešte v pravom dolnom rohu „framework“. Všetko …
Pre PC sa stal neviditeľným a aj po opätovnom Pover reštarte síce tiež začne načitávať no po zablikaní Doakan loga som opäť pri výkričníku.
Preto prosím, ak ste dočítali do konca a viete čo by sa s tým ešte dalo spraviť, resp kde som spravil chybu, tak prosím napíšte.
Asi nemusím hovoriť, že na odporúčanej kindle/support stránke takýto problém nikde neriešia a ostáva mi len komunikovať s asistentom, ktorý sa so mnou, ak zistí čo som porobil asi ani nebude chcieť baviť. Taktiež ak je to už naozaj definitývny stav, chcem upozorniť všetkých priaznivcov .pdf a čínštiny, aby si to s Duokanom ešte rozmysleli a predtým ako si „reštartnú“ svoj K4 tak nech pouvažujú aj nad týmto rizikom.
No potrebujem ešte obal?

Gabe Napsal 12:05 / 24. 3. 2012

Radek: Přesně tak jsem to udělala, jenže jak říkám. Pořád nic.

opuca Napsal 03:06 / 27. 3. 2012

Díky za návod! Zkoušel jsem Duokan instalovat asi 10x z různých jiných stránek – bez úspěchu. Až teprve váš návod skončil úspěšně. 🙂

Amazon-Kindle.cz Napsal 02:09 / 28. 3. 2012

Opuca. Jsem rád, že návod pomohl.

Laco Napsal 10:42 / 29. 3. 2012

Z popisu Duokanu a ani z videoukazky som sa nedozvedel pre mna najdolezitejsiu vec: Dokaze tento Duokan zvacsovat pismo a zaroven preformatovat text?
Nasiel som to na youtube hned ako prvu vlastnost, len ci to ma aj tato verzia. Videoukazka je tu: http://www.youtube.com/watch?v=VJ2Q7cM-WEw

Ak to tento novy Duokan nedokaze tak si este rozmyslim instalaciu s rizikom poskodenia.
Dakujem za odpovede.

tomas Napsal 18:47 / 31. 3. 2012

Chcel by som sa opýtať čo mám robiť s mojím kindle 4 ked som postupoval presne podľa inštalácie a v „biose“ kindlu mi to zrazu zamrzlo a mám stále tú obrazovku z biosu už asi 5 dní a nič s tým nejde urobiť…dakujem

Hanka Napsal 16:51 / 4. 4. 2012

Zdravím:)Vše se mi povedlo tak jak mělo:) Jen jsem chtěla dodat, že dokumenty (pdf, wordy) vložené do amazon složky „dokumenty“ se mi normálně zobrazují i v Duokanu. Akorát mi nejdou v Duokanu číst dokumenty, které jsem si převedla přes amazon mail do toho jejich čtecího formátu. Jde to nějak převádět do čtecího formátu i do duokanu? Např. mám text v pdf, ten se mi v duokanu otevřel jako fotka stránky, a nešlo to zvětšit a na čtení to moc nebylo… Ale jinak haluz postup:) Ještě jsem něco takovýho na nějakém přístroji nedělala a povedlo se mi to napoprvé:)

Hanka Napsal 16:59 / 4. 4. 2012

Chtěla bych se zeptat, zda duokan umí psát česká písmena, resp. diakritiku. Zatím mám pocit, že neumí. Ale snad to jde nějak předělat

stillka Napsal 09:28 / 6. 4. 2012

uz vysla novsia verzia, tahajte tu: http://www.kuaipan.com.cn/file/id_20467481965494490.htm

Ales Napsal 09:44 / 7. 4. 2012

Při jinstalaci Duodkan jse dopadl podobně jako uživatet Adomac a Tomas. Už druhý den koukám na otevřený TEQUILA – System Diags, se který nejde vubec hnout a už se asi se svým Kindlem 4 loučím. Pokud by byla nějaká rada na jeho záchranu budu věčný. Win XP ho nevidí vubec a Win 7 ho sice najde ale hlásí „Ovladače tohoto zařízení nejsou nainstalovány“. Nainstalovat ale nejdou. Díky tomu, kdo bud mít nějakou seriozní radu, která mého Kindla umožní zachránit.

Monika Napsal 11:20 / 9. 4. 2012

odkaz už nefunguje?? Mám nový Kingle 3 a nic moc s ním zatím neumím…mám v PC spoustu knih ve Wordu, které bych do něj chtěla dostat a myslela jsem, že by to pomocí Duokanu šlo…odkaz už ale není aktivní 🙁 Může mi někdo poradit…třeba i jiný způsob, jak tam knihy dostat? Moc děkuju

Laco Napsal 17:38 / 10. 4. 2012

Monika: word subor staci poslat na e-mailovu adresu Tvojho Kindla(Monika@kindle.com) a ten sa potom zkonvertuje a ked budes mat Kindel pripojeny na wifi tak aj nahra do citacky.

Laco Napsal 17:46 / 10. 4. 2012

POZOR zmena instalacie Duokanu pre K4. Nova verzia Duokan Lite z 6.4.2012 sa uz instaluje rovnako ako K3. To znamena staci zkopirovat adresar DK_SYSTEM a subor data.tar.gz do Kindla a restartovat. V mojom pripade restartovat 2x. Funguje bezproblemov link na verzie pre K3 aj K4 tu: http://goo.gl/o0wcu

Kingmasak Napsal 20:23 / 12. 4. 2012

Dobrý den
Také jsem se nachytal, snažil se nainstalovat Duokan a můj kindle 4 je mrtvola 🙁 (stejný postup jako u uživatelů Ales, Adomac a Tomas)
Zkoušel jsem i odpojit baterku, ale vše je marné, kindle nereaguje, a při připojení k počítači, se neukáže.
Beru všechny rady, již nemám co ztratit !
Díky

Amazon-Kindle.cz Napsal 20:45 / 12. 4. 2012

Hard reset nepomohl?

teepek Napsal 04:16 / 14. 4. 2012

ze by FAIL? 😀

Kingmasak Napsal 07:42 / 15. 4. 2012

Hard reset ? A jak se provádí ? Jestli myslíte podržet tlačítko, tak to je nemožné, protože můj kindl je zcela mrtvej 🙁

Hanka Napsal 09:21 / 18. 4. 2012

mam v dk-dokumentech pdf předělané do formátu na čtení a podtrhla jsem si tam některé věci. Kde najdu tyto podtržené poznámky? Klidně i tak, že mě to hodí na ty místa v textu. Mám pocit, že se mi to při přestupu do Amazonu a zpět vymazalo…

Franta Napsal 10:24 / 26. 4. 2012

Zdravím. Nevím, jestli trapně nesděluji informaci, kterou každý ví, ale jako pomoc pro nešťastníky se zaseklým Kindlem 4 ji sem pro jistotu napíšu. Také se mi stalo, že se mi Kindle zasekl – a to asi po měsíci běžného používání, žádné hacky a tak. Z počátku se začal chovat divně – reagoval až po delší době, dělal divné věci, a nakonec zatuhl zcela natvrdo, nereagoval vůbec na nic, ani dioda se nerozsvítila. Tak jsem myslel, že jej ponesu do servisu, ale nakonec jsem někde na WEBu našel informaci, že je možno provést hard-reset podržením zapínacího tlačítka po dobu DELŠÍ než 30 sekund. A naštěstí i z toho popisovaného „zcela mrtvého“ stavu se tímto způsobem Kindle probral, a zatím funguje bez problémů.

SigmarCZ Napsal 20:15 / 10. 5. 2012

Dlouho jsem váhal nad instalací Duokanu, ale nakonec jsem to dnes vyzkoušel. Bohužel jsem zklamaný. Rozhraní se mi nelíbí jednou výhodu vidím v prohlížení pdf souborů. Místo toho aby mi dal kindle na výběr jaký OS chci mě automaticky hodil do Duokanu. A co je horší, do orginál. Kindle OS se mi nedařilo nainstalovat Jailbreak, češtinu a další. Mno nic. Vracím do otvárního nastavení a jdu znovu instalovat jailbreak na Kindle OS. Kažopádně děkuji za návod.

Kingmasak Napsal 07:33 / 12. 5. 2012

Můj Kindle je stále mrtvola, už jste to někdo vyřešil?????

Itter Napsal 13:28 / 20. 5. 2012

Zdravím.
Zaprvé, děkuji za návod.
A za druhé, lze v Duokanu nějak stahovat a číst noviny(idnes, vtm, …), které mi chodí na @kindle.com adresu? V současnosti tam nevidím ani ty doposud stažené, na to je potřeba vrátit se do originálního OS. Děkuji.

Libor Napsal 18:35 / 10. 6. 2012

Podařilo se mi napoprvé nainstalovat Duokan. Nevím ale proč se mi nainstaloval v čínštině, nebo to je japonština… Jak si mám nastavit angličtinu?

Amazon-Kindle.cz Napsal 18:36 / 10. 6. 2012

Máte to popsáno v návodu!

Dominik Napsal 19:34 / 8. 8. 2012

Dobrý den, mám problém a bojím se, že vážný. Snažil jsem se nainstalovat Duokan na muj Kindle 4 wifi special offers, postupoval jsem podle návodů, ale jakmile jsem pak najel do diagnostikovéo nastavení, čtečka se zamrazila a já ted nevím co s tím. Displej je zamražen, pri pripojení k počítači se nic nedějea tvrdý restart nefunguje 🙁 nemáte nějaký nápad?

Misojogi Napsal 10:56 / 12. 9. 2012

podla mojich skusenosti sa duokan a jailbreak vylucuje
alebo ide nainstalovat jedno alebo druhe
obe sa mi nepodarilo rozbehat

adam Napsal 08:33 / 18. 11. 2012

Chtěl bych zkusit duokan, ale odrazují mě problémy se zaseknutými kindly hlavně kindli 4. Hledal jsem jestly to někde řeší. Na kindle3 mám tohle.
http://www.vinohradska.com/index.php?option=com_content&view=article&id=37:oiveni-zdechleho-kindle-3&catid=11:kniky-teky&Itemid=17
podobně by to holo jit i na 4. Zkuste první body a napište jek jste dopadly.

kajman Napsal 22:20 / 18. 12. 2012

„Zamrznutý“ Kindle v servisním menu mě taky potkal. Ale jak už tady někdo psal, je třeba držet tlačítko power déle než 30 sekund. Nejsem si jistej, jestli se to nechytlo až při druhém pokusu, ale čtečka se normálně rozjela a pokračovala instalace Duokanu. Nastavení a knihy zůstaly OK.

Richard Napsal 07:53 / 17. 4. 2013

Díky za návod, nainstaloval jsem včera bez problémů Duokan na Kindle 4,nejnovější verzi sw-K4( None Touch and K4 black)2013-04-12.24260.rtm.
software je určitě lepší než původní Kindlovský, instalace zabrala 10 minut, není se třeba bát. Ale sw nezobrazuje jiné knihy než ve formátu .mobi a .pdf. PDB a EBUP jakoby neviděl. Nevíte ,v čem je problém ?Díky

Jana Napsal 20:39 / 12. 5. 2013

Taky moc děkuju za návod, i když mé pocity jsou trochu rozporuplné. Každopádně mám ještě dvě otázky:
1. Je nějaká možnost, jak si na Duokan posílat nějaké články apod.? Něco podobného jako „Send to Kindle“?
2. Dají se nějakým způsobem při čtení využívat i .mobi slovníky, které běžně fungují v původním rozhraní? Ty StarDict slovníky mi moc nevyhovují.

Děkuju za odpovědi 🙂

Pan Neznámý Napsal 07:49 / 19. 7. 2013

Podařilo se někomu zprovoznit slovník bez html tagů?

JB Napsal 13:07 / 21. 10. 2015

Jak konkrétně nastavit v duokanu interval otáčení stránek? Je možné se kouknout přes PC do jeho vnitřku a nějak to nastavit?

marie Napsal 22:46 / 12. 1. 2016

prosim o radu.mam kindle 4 a kdyz se mi dnes uplne vybila ,dala jsem na nabijeni tak po chvilce nabehla ,ale nemuzu se nikam dostat na obrazovce stale zustava cosi jako tequila-system diags a nejde z toho ven. muzete mi poradit? pri pripojeni k pc nereaguje moc diky za pomoc

Petr Vytlačil Napsal 14:15 / 13. 1. 2016

Dobrý den, zkuste připojit čtečku k počítači přes USB, zazálohujte si její obsah a následně ji resetujte. Reset provedete, když 1-2 minuty podržíte tlačítko pro zapnutí.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné