Nové hry pro Amazon Kindle za 0,99$

Než budete jásat, že máte možnost koupit levné hry pro vaši čtečku, musím vás upozornit, že koupě těchto her je podmíněna USA adresou u vaše účtu na Amazon.com. Již jsme o tom dřív psali, jestliže tedy chcete tyto hry nakupovat, musíte u svého účtu změnit adresu na USA, nějakou si najděte na internetu a vyplňte ji, hry budete moc koupit a zaplatit svojí kreditní kartou, ale nejspíš vás brzo budou kontaktovat se supportu Amazon a budou chtít od vás zaslat potvrzení že jste občan USA. Nic na tom nemění to, že budete mít nějaký čas na koupit těchto her.

Odkaz na hry pro Amazon Kindle za 0,99$ aby se vám nabídka zobrazila, musíte být přihlášeni a mít nastavenou USA adresu.

Tip na e-knihy

Komentáře (18)

radecek Napsal 12:33 / 15. 3. 2011

Jakym zpusobem se overuje jestli jsem obcan USA? Mam totiz social security number, jestli to staci, nebo musim mit i ID?

Amazon-Kindle.cz Napsal 12:39 / 15. 3. 2011

To by mohlo stačit, již si nepamatuji co po mě chtěli. Zkuste a uvidíte nic tím neztratíte.

Scotty Napsal 12:58 / 15. 3. 2011

A jak to je poté, co změním adresu zpět na CZ? Zůstanou mi hry v Kindlu? Budu je moci kdykoliv stáhnout znovu?

Ctenar Napsal 12:58 / 15. 3. 2011

Dobry den,
na jedne strane na tomto webu brojite proti ‚kradezim’e-knih a na druhe strane v tomto prispevku naprosto pregnantne navadite k porusovani autorskych prav („musíte u svého účtu změnit adresu na USA, nějakou si najděte na internetu a vyplňte ji.“).
Myslim ze toto naprosto jasne ilustruje cesky pristup a diskvalifikuje vase dalsi debaty na toto tema.

Ctenar.

Amazon-Kindle.cz Napsal 13:03 / 15. 3. 2011

Tak to prrr, nikoho tady nenavádíme ke krádeži. Jen jsem poukázali na možnost, jak koupit „ne ukrást“ hry do čtečky Amazon Kindle.

radecek Napsal 13:27 / 15. 3. 2011

Kdyz za hdy zaplatim jako kazdy jiny je to kradez? Jedine co je zle a stydim se za to ze jim davam spatne informace.. 😛

Michal Pulda Napsal 14:13 / 15. 3. 2011

Vážený Čtenáři,

vládne obecný konsenzus (nejen v Česku, ale i ve světě), že institut intelektuálního vlastnictví je v současné době špatně použitelný a potřebuje hlubokou revizi a diskusi. To, jak se k tomu staví nejen tvůrci, kolektivní správci a hlavně zábavní (či jiný) průmysl je na pováženou. Současný stav na trhu se dá charakterizovat značným rozdílem v představě zákazníka a jeho morálního konsenzu a současného stavu.

Já jako zákazník nevidím důvod, proč bych si nemohl koupit v Česku nějaké hry na Kindl. Jak by to mohlo ohrozit naší společnost? Proč je to zakázané prodávat pro náš region? Selský rozum říká, že to nedává smysl… a má pravdu.

Čtenáři, co je pro vás důležitější – normativ, který není v současné společnosti funkční nebo váš selský rozum?

————-

Já osobně si zmíněné hry nekoupím. Pokud je Amazon nechce v našem regionu distribuovat, tak za ně mé peníze neuvidí. Smutné ovšem je, že prakticky neexistuje žádná legální cesta, jak si zmíněnou hodnotu obstarat…

ROlda Napsal 14:54 / 15. 3. 2011

Již od listopadu mám jako druhou adresu USA a „kupuju“ vybrané knihy i hry, které jinak mimo USA nejsou dostupné.. Jediné co mám uvedeno jinak je v Manage Your Kindle – Your Country – Current country: USA
Zatím žádný problém.. Dokonce jsem čtečku reklamoval a norm. mi poslali novou na první adresu „shipping address“ do ČR.

Íbn Napsal 18:05 / 15. 3. 2011

2 ROlda: A máš Kindle 3G nebo WiFi? Máme s kamarádem podezření, že to poznávají podle připojení přes 3G.

zdzd Napsal 07:47 / 16. 3. 2011

Mimo USA se to nejspíše neprodává z toho důvodu, že Amazon má koupená práva jen pro USA. Stejně jako některé knihy se neprodávají mimo USA, nebo ano, ale za jinou cenu.

Zkrátka když autor nedovolí Amazonu prodávat mimo USA, tak to Amazon neudělá. By ho soudy roztrhaly na maděru. Proto si to taky hlídá. Pokud si někdo přehodí lokaci, je to podvod a krádež vzhledem k autorovi.

RomanL Napsal 08:45 / 16. 3. 2011

Hmm, ten Mahjong bych bral… 🙁

Cmarty Napsal 08:29 / 17. 3. 2011

No těm licenčním právům ohledně projede her moc nevěřím, který programátor by nechtěl aby se jeho hra prodávala celosvětově. Dokonce pokud amazon koupí hru od nějakého programátora tak si to může jednoduše ošetřit, aby to šlo prodávat celosvětově.
Opravdu nechápu proč se hry neprodávají celosvětově.

jehovista Napsal 23:30 / 22. 3. 2011

zdzd:“Pokud si někdo přehodí lokaci, je to podvod a krádež vzhledem k autorovi.“
Vetsi kravinu jsem dlouho necetl. Jak a koho okrades? Tim, ze mu posles penize pote, co jsi zalhal v tom, kde jsi? Pro nej je to rozdil mezi nula penezi a penezi. Kdyby to u nas stalo vic nez tam, tak mozna. Ze se to ale u nas koupit neda, tak vazne nevim, o cem to zvracis. Kdyz se seberu a odletim do USA jen proto, abych si to tam mohl legalne koupit, tak je vse v poradku? Co se tim zmenilo z pohledu prodejce?

simi Napsal 23:40 / 7. 4. 2011

Cmarty a jehovista: podstata může být ta, že autor může mít v jiném státě/regionu smlouvu s jiným distributorem – s rozdílnou marží. Další věc může být, že produkt v daném regionu porušuje nějaký zákon, většinou to je nějaký patent.
V našem případě, u her pro kindle, to je scestný ale jen pro příklad to raději uvádím.
Každopádně po přečtení celé diskuze: Trochu se tu plete právo s morálním kodexem.

simi Napsal 23:43 / 7. 4. 2011

PS: odkaz na amazon již není aktuální „Your search did not match any products.“

Jinak se omlouvám, že to nepíšu v jednom příspěvku, ruka byla rychlejší

Hanes Napsal 12:28 / 13. 7. 2011

Odkaz je stále aktuální, ale jak je již nahoře uvedeno, je třeba být na Amazon přihlášen a v profuli Kindle mít nastavenou zemi USA

petrakad Napsal 00:47 / 20. 12. 2011

Mám dotaz. Koupila jsem zboží, které nejde do ČR poslat, ale dopředu jsem to nevěděla, zaplatila a nechala ho poslat. Všecko šlo, ale potom napsali, že to „unable to ship“. Založil jsem tedy účet u shipito, ale nevím, jak změnit doručovací adresu. Jde to v průběhu procesu?

Díky moc za radu…

Amazon-Kindle.cz Napsal 07:05 / 20. 12. 2011

Ano doručovací adresu lze změnit do doby než si dané zboží již odešlete do ČR ze skladu Shipito. U každé zásilky, která vám dojde do skladu máte možnost volby adresy doručení.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné