Nový Kindle Paperwhite je oficiálně na světě

Tak a je to tady, nová čtečka Kindle Paperwhite je oficiálně venku. Na Amazon.com ji lze již nyní předobjednat za 139 dolarů, nebo na Amazon.de za 129 EUR přibližně tedy 3 300 Kč. Zatím co z Amazon.com budou objednávky odcházet již 30. září, tak na Amazon.de až od 9. října.

Novinky v novém Kindle Paperwhite

Co přináší nového nový Kindle Paperwhite

Hardwarové změny nového Kindle Paperwhite

  • Displej má bělejší pozadí a černá je černější, což by mělo znamenat že text je více kontrastní oproti pozadí.
  • O 25% výkonnější procesor díky čemuž by mělo být otáčení stránek svižnější oproti předchozí verzi Paperwhite.
  • Displej využívá vyspělejší kapacitní vrstvu, díky čemuž by mělo být dotykové ovládání Paperwhite přesnější.

Softwarové změny nového Kindle Paperwhite

Kindle Page Flip – možnost v listování v knize aniž byste ztratili aktuální pozici kde čtete. Můžete listovat mezi stránkami, kapitolami.

Nový Kindle Paperwhite

Smart Lookup – Pohodlnější zobrazení informací o vybrané frázi (překlad, Wikipedia atd..)

Smart Lookup Kindle Paperwhite

Vylepšený slovník – Slova které hledané ve slovníku můžete přiřadit do seznamu a následně se je učit pomocí tzv. kartiček.

Vylepšený slovník Kindle Paperwhite

Pohodlné zobrazení poznámek – nyní můžete číst poznámky pod čarou bez změny stránky nebo ztráty pozice čtení.

Pohodlné zobrazení poznámek v novém Kindle Paperwhite
Goodreads – Amazon zakomponoval sociální síť goodreads, kterou před časem koupil. Můžete přidávat knihy které byste rádi přečetli, nebo prohlédnout nové knihy na základě toho jaké čtou vaši přátelé, atd..

Nový Kindle Paperwhite

 

Kindle FreeTime – Funkce slouží pro nastavení individuálních profilů pro čtenáře tedy především děti. Nastavit kolik minut denně by mělo dítě číst a následně můžete sledovat statistiky atd.

Nový kindle paperwhite FreeTime

 

Fotografie jsou převzaty z Amazon.de

Tip na e-knihy

Komentáře (21)

Jiří Napsal 22:30 / 3. 9. 2013

Ahoj, zkoušel jsem to objednat a nelze odeslat na zadanou adresu. Zkusil jsem to i z GB a DE. Němci mi nechtěli poslat ani obal. Asi jsem nějaký podřadný národ, že nás diskriminují nebo jak tomu mám rozumět?

Amazon-Kindle.cz Napsal 22:38 / 3. 9. 2013

Dobrý den,
podřadný nevím, ale alza asi také do Německa nezasílá. Nicméně takto můžete Kindle Paperwhite nebo Kindle 5 nakoupit: http://www.ebooky.cz/1-dil-serialu-jak-levne-koupit-ctecku-kindle-5-a-kindle-paperwhite-a-nebo-cokoliv-jineho-u-sousedu-v-nemecku/

Jiří Napsal 22:45 / 3. 9. 2013

Děkuji.

pz Napsal 08:40 / 4. 9. 2013

Systemem karticek si u mne splhli, to chci!

Staflik Napsal 09:24 / 4. 9. 2013

Neplánujete hrmoadnou objednávku v Německu (USA)? Měl bych zájem o nový Paperwhite. Nespěchá.

Angrandir Napsal 09:51 / 4. 9. 2013

Doufám že většina těch změn (kromě lepšího displeje a procesoru) bude časem k dispozici i na starém Paperwhite – ptal jsem se na podpoře Amazonu, podpora taky doufá :).

Eliwood Napsal 14:26 / 4. 9. 2013

Mno…nevím. Každý rok jsem už od dob Kindlu s klávesnicí kupoval nový, protože mi najednou ten můj přišel strašně zastaralý, ale letos asi tradici přeruším, nějak v tom novém nevidím nic co by si odkázalo obhájit můj nákup za plnou cenu. Kdybych ml přecházet např. z Kindle 4 asi bych neváhal, ale takhle…

Amazon-Kindle.cz Napsal 14:31 / 4. 9. 2013

Také si myslím, že nemá smysl přecházet z Paperwhite na nový Paperwhite, tak razantní změny nejsou. Požitek ze čtení na obou čtečkách bude podobný. Ale uvidíme po testu, jak moc je rozdílné bílé pozadí, černá atd…

Miro Napsal 22:32 / 4. 9. 2013

Kindle je jediné zariadenie pri ktorom sa po rokoch necítim ani trošku ochudobnený, či nejak zastaralý (skôr naopak). Denne používam svoj 3G Keyboard a nedám naň dopustiť 😉

Miro Napsal 22:42 / 4. 9. 2013

Btw zaujímalo by ma ako je to s tým zabudovaným svetlom. Dávnejšie som čítal, že ho nie je možné vypnúť. Je to pravda resp. aj u nového Kindla? Nie je možné ani nastavovať jas toho nasvietenia?
Toto je vec čo mi na novom Kindli prekáža najviac…

Amazon-Kindle.cz Napsal 22:48 / 4. 9. 2013

Intenzitu osviceni lze nastavovat od pocatku predstaveni Paperwhite. Ikdyz nelze osviceni uplne vypnout tak ro nicemu nevadi, minimalni osviceni nicemu nevadi.

Miro Napsal 23:04 / 4. 9. 2013

A ešte som si spomenul, že už sú na trhu čítačky aj s farebnými displaymi a to isté som čakal aj od nového Kindla. Tak možno na tom už pracujú, len to nie je dostatočne dokonalé, tak možno ďalšia generácia.

Inak tiež škoda, že si tu u nás na ďalekom východe človek nemá kde ten Kindle pozrieť (možno keby som videl Paperwhite naživo, by som zmenil názor). Si pamätám ako by to bolo včera keď som prvýkrát zazrel Kindle na knižnej vernisáži v Oxforde, som vôbec ešte netušil čo to je za haluz 🙂

Zdenda Napsal 09:10 / 5. 9. 2013

Jaká je záruka, když si objednám Kindle v Německu?

Milan Napsal 09:27 / 5. 9. 2013

Zaruka na Kindle kupovane z Nemecka je 2 roky.
A to neustale nasvietenie ma svoju logiku – ked zapnes v noci nemusis hladat, kde zapnes nasvietenie.

Amazon-Kindle.cz Napsal 09:28 / 5. 9. 2013

Přesně tak, min. osvícení má logiku.

Karel Napsal 23:21 / 5. 9. 2013

Takže vám pořád něco svítí do očí? To teda úplně ztrácí smysl mít e-ink. To už je lepší si koupit tablet, ten taky svítí a displej je i barevný.

Amazon-Kindle.cz Napsal 08:51 / 10. 9. 2013

Pane Karle, očividně jste ještě nikdy neměl Paperwhite v ruce a nezkoušel na něm číst. Osvícení displeje u Paperwhite je jinak řešeno oproti mobilním zařízením jako chytré mobily a tablety. Když je dostatek světla na čtení svítí diody v paperwhite minimálně a hlavně ony nesvítí vám do očí ale světlo se rozvádí po vrstvě nad E Ink displejem a takto je osvícen text. U klasických displejů svítí světlo do očí. Někde si zkuste Paperwhite s osvícením a uvidíte sám.

joe Napsal 08:45 / 10. 9. 2013

stačilo aby tam dali tu součástku myslim, že se to jmenuje fotodioda, aby to kontrolovalo intenzitu osvětlení a pak by přes den bylo podsvícení vyple a v noci by se automaticky zaplo

Alena Napsal 20:37 / 30. 9. 2013

Chystám se koupi čtečku,nemám zatím s žádnou zkušenosti,mám dilema jestli Kindle 5 nebo rovnou Paperwhite:-),vím jen že chci bez reklam a tady si nejsem úplně jistáí jestli bez reklam je?

Alena Napsal 22:28 / 30. 9. 2013

Ještě dotázek..na amazon.de není Kindle označená jako Kindle 5 ..je to tedy ona ?Děkuji

Amazon-Kindle.cz Napsal 07:53 / 1. 10. 2013

Kindle 5 je tato: http://goo.gl/iOWJ3Y není to oficiální označení to je spíš označení, které se ujalo v ČR atd.. Takže čtečku si kupte zde: http://goo.gl/iOWJ3Y

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné