Obaly, které ochrání displej vaší čtečky Kindle 5, Kindle 4 nebo Kindle Paperwhite

Mám pro vás další testování pouzdra, které je možné zakoupit pro modely Kindle 5, Kindle 4, Kindle Paperwhite, ale i starší model Kindle Keybord. Tyto pouzdra nesou označení KindleGuard a více informací o těchto pouzdrech naleznete na stránce www.kindleguard.cz. Konkrétně jsem testoval pouzdro pro čtečku Amazon Kindle 5 a Kindle 4. Jelikož tyto pouzdra by měla dobře chránit displej čtečky, zaměřil jsem se především na ověření této vlastnosti.

1. Schopnost ochrany čtečky

Obecně pouzdra KindleGuard mají vytvrzenou přední stranu pouzdra kovovou vložkou, což sice zvýší váhu pouzdra, ale zato zaručí že je přední strana pouzdra pevná a jen tak se neprohne, což se mi také potvrdilo. Pouzdra co jsem měl zatím možnost testovat a měl v ruce takovou tvrdost přední strany neměla, což jednoznačně neznamená že byla špatné, ale v tomto směru pokulhávají.

Přední stranu pouzdra jsem podrobil naprosto jednoduchému testu, kterého se mimochodem v historii lidstva mohlo podrobit již několik mužů  Do ruky jsem nevzal váleček, ale rovnou paličku na maso a do přední strany pouzdra ve kterém byla umístěna čtečka Kindle jsem párkrát uhodil a opravdu jsem energií nešetřil. Zatímco by se běžné pouzdro s papírovou výstužní přední strany prohnulo, přední strana pouzdra KindleGuard se neprohnulo. Toto znamená, že když budete s čtečkou v tomto pouzdře cestovat, budete ji mít v batohu  kabelce atd. je více než jisté že vám nějaký jiný předmět nebude schopen poškodit tlakem displej čtečky, protože nedojde k prohnutí přední strany obalu a přenesením tlaku na displej Kindle.

Dále jsem se zapřel rukou do přední strany obalu a snažil se ji ohnout, i když jsem vyvíjel větší sílu tak tomu nedošlo. Určitě bych přední stranu nakonec ohnul ale to bych opravdu musel vyvinout velkou sílu se kterou se běžně v batohu nebo kabelce nesetkáte. Ostatně při vyvinuté síle by se přední strana ostatních pouzder s nekovovou výztuži ohýbala.

Na závěr k testu ochrany displeje tohoto pouzdra musím napsat, že tento parametr splňuje pouzdro na 100% a v mém měřítku hodnocení by dostal 10 bodů z 10.

2. Kvalita provedení obalu

Pouzdro obalu je ušito kvalitně a švy sedí jak mají. Mnou testovaný model pouzdra má ukotvení čtečky vyřešeno tak, že se čtečka zasune do pochvy do které čtečka padne jako ulitá, takže v obalu drží a nepohybuje se pohybu. Pochva do které se Kindle zasouvá má vyříznuté místa pro tlačítka.

Co mě dále zamrzelo tak magnetický pant kterým se uchytí obě strany pouzdra k sobě není dostatečně silný, takže se  dokáže otevřít i když nevyvíjíte větší energii, díky tomu může nastat situace, že se vám pouzdro otevře v batohu nebo kabelce a může se vám mezi přední stranu pouzdra a displej dostat nějaký předmět, který by mohl displej poškodit.

Pouzdro je vyrobeno z imitace kůže a jelikož jsem pouzdro nepoužíval intenzivně několik týdnů na cestách, při čtení atd. nedokážu říct jak moc je kvalitní použitý materiál a bude docházet k jeho rychlému opotřebení.

Jak už jsem zmiňoval, díky tvrdé výztuži přední strany pouzdra je jeho váha o něco větší než u konkurenčních pouzder, ale není tak markantní aby držet čtečku v pouzdře bylo peklo a ruka vás bolela. Dokonce by se pouzdra Kindle Guard měla nabízet ve dvou variantách, jeden model těžší a levnější a dále odlehčená verze. Přesnou váhu si můžete zjistit u prodejce na stránkách www.kindleguard.cz.

Design obalu

Obal není zrovna designový výstřelek budoucnosti, ale vůbec neurazí. Obal je v barvě černé a decentní, což není na škodu. Jeho využití je jak pro muže i ženy. Váha obalu: k4guard 235 gramů a k4guard pro: 170g.

Cena obalů

Cena obalu pro Kindle 5/4 se pohybuje kolem 690 Kč, s poštovným by vyšlo na 780 Kč což není zrovna málo, ale zase díky tvrdé přední straně chrání displej velmi dobře.

Shrnutí testování

Pouzdro KindleGuard, svojí vytvrzenou přední stranou je opravu špička v ochraně displeje Kindle, trochu zamrzí pant a nepřesný výřez pro tlačítka na přepínání stránek. Obecně bych ale pouzdro doporučil a jestliže čtečku vozíte hodně na cestách, dáváte ji do kabelky či batohu mezi ostatní předměty, tedy čtečku vystavujete možnosti že si poškodí displej.

Jestliže nepotřebujete mít tak kvalitní ochranu displeje, tak můžete zvolit nějaké jiné pouzdro, které je levnější, má rozumnou ochranu displeje a unikátnější design.

Záleží na vašich prioritách.

Pouzdra k recenzi poskytl prodejce www.kindleguard.cz, recenze byla sepsána dobrovolně a nikdo mi nediktoval její obsah, proto jsem vám poskytl objektivní náhled na pouzdro KindleGuard, kdyby pouzdra byly špatná nebo by mi po nějaké stránce nevyhovovala objevilo by se to v recenzi.

Mažu nebo nezveřejňuji komentáře, které nejsou k tématu či jsou nevhodné. Děkuji za pochopení.

 

Tip na e-knihy

Komentáře 9 komentářů

bohata Napsal 07:39 / 8. 12. 2012

Tohle pouzdro je určitě fajn. Kdo nechce tolik investovat a je trochu kutil, může zkusit upravit levné pouzdro z dx.com. Přední stěna je vyztužená tvrdým papírem. Pokud ji rozlepíte a papír nahradíte sklolaminátovou destičkou (co se z ní dělají tištěné spoje), dostanete srovnatelné v podstatě neprohnutelné pouzdro, navíc lehčí. Opatrný zásah není na vzhledu pouzdra patrný.

Angrandir Napsal 08:47 / 8. 12. 2012

Zajímalo by mě, jestli jste byl s výrobcem pouzdra předem domluvený, že vám uhradí novou čtečku a vy o výsledcích taktně pomlčíte, pokud by to náhodou s paličkou nedopadlo ;).

Mám doma odlehčenou verzi (165 gramů) pro Kindle Keyboard, jedná se o trochu vylepšený model oproti tomu co je k vidění ve videorecenzi na zive.cz (uvnitř už není ta nesmyslná pseudokapsa a naopak je kousek kůže z černosaura přišitý k hornímu okraji, takže je „plech“ kousek dál od displeje a hlavně je od něj vzdálený v rámci možností po celé ploše rovnoměrně a podepřený ve třech bodech. Levý dolní „kožený“ pásek částečně překrývá tlačítko Shift, ale použití to nebrání.

Pouzdro používám v situacích typu „plný batoh sklenic s medem“ (což trochu připomíná test s pětilitrovou lahví na zive), pro které mi přijde dostačující.

Po zhruba půl roce používání nejeví pouzdro viditelné známky opotřebení, ale nepoužívám ho denně (střídám různé čtečky).

Amazon-Kindle.cz Napsal 21:46 / 9. 12. 2012

Angrandir: Díky selskému rozumu jsem si prvně přední stranu obalu otestoval rukou, jak je tvrdá jestli se dá ohnout atd. a to mě dostatečně ubezpečilo, že když na ní vezmu paličku nemělo by se přednímu displeji nic stát. S prodejcem jsem domluvený nebyl. Spíš jsem se trochu obával aby to neodnesl plast čtečky. Zase nemám páru jako Stalone ve svých nejlepších letech, takže asi tak .-)

Marie Napsal 14:54 / 8. 12. 2012

Píšete, že hmotnost lze zjistit na stránkách výrobce: ať hledám, jak hledám, informace o tom, kolik pouzdro váží, jsem nenašla. Můžete ji prosím doplnit?

Amazon-Kindle.cz Napsal 21:46 / 9. 12. 2012

Aha zjistím, bohužel momentálně nemám u sebe digitální váhu, takže nemůžu zvážit.

Amazon-Kindle.cz Napsal 09:39 / 10. 12. 2012

Hmotnost: k4guard 235 gk4guard pro: 170g

Laco Napsal 15:11 / 10. 12. 2012

Konecne poriadne puzdro 🙂 Testovane bolo puzdro verize PRO? Alebo zelezna vlozka? Neviete ci verzia pre KPW ma aj magnet na automaticke zapinanie a vypinanie citacky? Dakujem za odpovede

yank3e Napsal 00:26 / 14. 12. 2012

Používám obyčejné neoprenové pouzdro s vloženou cuprextitovou deskou (deska plošných spojů) seříznutou do vhodného tvaru. Na okrajích desky mám nalepené těsnění do oken, aby byla distancovaná od displeje. Nemusím se bát nosit čtečku v batohu a můžu mít příjemné pouzdro s přijatelnými rozměry. Proti extrémům neuchrání ani KindleGuard.

luskoun50 Napsal 21:54 / 23. 12. 2012

V současné době mám toto pouzdro déle než rok a v žádném případě bych do něj znovu nešel. Materiál působí velmi laciným dojmem. Připadá mi ještě daleko ošklivější, než nejlevnější “ číňani“ z DealExtreme. Když vyndáte pouzdro z tašky vzhůru nohama, vyletí z něj čtečka jak pomazaná máslem. Mě napoprvé přistál Kindlík na dlaždicích v nemocnici. Nic se nestalo, ale musím přiznat, že jsem to chvíli rozdejchával… Osobně znám případ prasklého displeje Kindle 4 , které ani tento obrněnec neochránil. Na internetu je zmínka i o Kindle 3, které dopadlo stejně. Podle mne je tohle pouzdro nechutně předražené.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné