Recenze pouzdra Kindle Guard pro čtečku Kindle Paperwhite

V prosinci jsem dělal test pouzdra Kindle Guard určeného pro čtečku Amazon Kindle 4 respektive Kindle 5. Recenzi pouzdra si můžete přečíst zde. Tentokrát vám přináším test pouzdra Kindle Guard, které je určené pro čtečku elektronických knih Amazon Kindle Paperwhite.

Mnou testované pouzdro je vyrobeno z imitace kůže, přední strana je vytvrzena, takže ji nelze jen tak prohnout tlakem nebo i ohnout rukou. Tvrdost přední strany je velmi důležitá, protože chrání displej čtečky před mechanickým poškozením. O tomto problému píšu vždy a kladu velký důraz na tvrdost přední strany obalu, pouzdro může být krásně, dobře zpracované, ale nejdůležitější je tvrdost přední strany. Všechny čtečky elektronických knih nemají E-Ink displeje chráněny tvrdým sklem jak je tomu u mobilních zařízení jako mobilů a tabletů. Proto při neopatrném zacházení může dojít k mechanickému poškození displeje, kdy nějaký předmět vyvine tlak na displej a ten praskne, udělá se mu pavouček a čtečku můžete prakticky vyhodit. Reklamace v tomto případě není možná a koupě nového displeje je dost drahá. Ostatně zatím ani nevím o možnosti koupě náhradního displeje pro Kindle Paperwhite, pro Kindle 3 keyboard se prodávají.

Pouzdro Kindle Paperwhite

Zpracování pouzdra

Pouzdro je kvalitně zpracované, čtečka do nějak padne jako ulitá. Tentokrát se čtečka neukotvuje pomocí gumiček ale zasouvá se do pochvy, levá strana čtečky se uzavře páskou se suchým zipem, tato část se zasune pod čtečku kde je druhá strana suchého zipu. Díky tomu nemůže nastat situace že by vám čtečka někdy vypadla z pouzdra.

Pouzdro Kindle Paperwhite

Čtečka Kindle Paperwhite má implementované otevírání pomocí magnetu na přední straně pouzdra, tuto vlastnost má originální pouzdro od společnosti Amazon a stejně tak to funguje i u testovaného pouzdra. Na pravé dolní části pouzdra je umístěný magnet. Jakmile pouzdro zaklopíte čtečka se uspí, při odkrytí přední strany pouzdra se čtečka probudí a tažením prstu směrem k horní straně displeje čtečku zapnete a už můžete pohodlně číst.

Pouzdro Kindle Paperwhite

Váha činek přibližně 16 kg.

Pouzdro je opatřeno magnety, takže se neuzavírá na gumičku ale pomocí magnetů. Toto je sice velmi pohodlná metoda zavírání, ale na druhou stranu může nastat situace, že se vám pouzdro otevře v kabelce nebo batohu a mezi přední stranu pouzdra a displej se dostane cizí předmět, který by mohl ohrozit displej čtečky. Toto je ale katastrofický příklad .-)

Pouzdro Kindle Paperwhite

Váha a ergonomie

Vzhledem k tomu že přední strana pouzdra je vyztužena jeho váha je vyšší, což když do něj umístíte čtečku dává to dohromady citelnou váhu, která je v ruce znát. Váha samotného pouzdra je 222 gramů, čtečka Kindle Paperwhite váží 214 gramů, takže celkem váží pouzdro i se čtečkou 436 gramů.

váha samotného pouzdra

váha pouzdra se čtečkou

Držení pouzdra: Jsem zvyklý že když čtu, tak přední stranu pouzdra otočím a přitisknu k zadní straně. Většinou jsem měl nebo testoval pouzdra která měli uzavíraná na cvok, takže jsem otočenou stranu připevnil k druhé cvokem a mezi vzniklou skulinu jsem zasunul ruku a držel čtečku, takto se mi nejlépe četlo. Toto držení u tohoto pouzdra není možné a to z toho důvodu že má uzavírání provedeno magnety. Ale je možné přiklopit přední a zadní stranu pouzdra k sobě a obě je držet v ruce a nebo mezi obě strany strčit ruku, jen budete muset více přidržovat přední stranu k zadní straně. Tyto mé problémy vznikají jen když jste zvyklí pouzdro držet v jedné ruce jinak není problém čtečku držet ve dvou.

Závěrečné zhodnocení

Pouzdro je kvalitně zpracované, materiál příjemný, z dlouhodobého hlediska nedokážu říct jak se bude chovat po dlouhodobějším používání. Přední strana je vytvrzená, takže velmi dobře chrání displej, zamrzí ale možnost otevření pouzdra při přenášení, což v některých případech může nastat, ale zas tak velká pravděpodobnost to není.

Těžší váha pouzdra vykoupena tvrdostí přední strany. Cena testovaného pouzdra normal s hmotností kolem 220 – 230 gramů je 690 Kč včetně DPH, cena odlehčené varianty PRO s hmotností 175 gramů je 890 Kč.

Jestliže hodně cestujete, čtečku přenášíte v batohu nebo kabelce mezi ostatními předměty, určitě bych toto pouzdro doporučil. Není nic horšího než prasklý displej čtečky.

Fotografie obalu Kindle Guard

Tip na e-knihy

Komentáře 6 komentářů

jan Napsal 21:54 / 21. 1. 2013

Ja mám odľahčenú verziu Kindle Guard Pro (na vystuženie je použitá ľahšia zliatina) a z hľadiska ochrany a kvality spracovania som naozaj spokojný. Bohužiaľ, mám dve výhrady k „strihu“, či „koncepcii“:
– ten vnútorný zasúvací jazyk spôsobuje pri vloženej čítačke takú „vybuleninu“ na zadnej strane, čo nevadí z hľadiska funkčnosti, ale nie je to pekné;
– vnútorný jemný semiš (alebo čo to je) je v spoji medzi predným a zadným dielom nepekne „pokrčený“, je tam taká vlnka. Opäť to zrejme nemá vplyv na funkci (a na funkci rostlináře už vůbec ne :-), ale je to vzhľadový defekt a to zamrzí. Testovaný modrý kus na obrázku túto vadu nemá.

Nie je vylúčené, že obe tieto dve veci navzájom súvisia (teda vybulenina na zadnej strane spôsobuje deformáciu toho spojovacieho dielu), ale kto vie…

Celkovo teda príbuzný (ľahší) model Pro hodnotím veľmi kladne z hľadiska ochrany a nemám problém ho odporučiť, ale tie vzhľadové defekty pri cene puzdra 37 € (a pritom z umelej kože) mi dosť vadia. 

Jakub Napsal 22:20 / 21. 1. 2013

Zajímalo by mne co s tím Kindlem děláte, že potřebujete neprůstřelný obal. Už tak těžký Paperwhite s tímto musí být jak cihla. Navíc se cena až nepřijemně bliží pouzdrům od Oberonu, což je úplně jiná liga.

Řeči o reklamaci displeje jsou úplně mimo mísu a zrovna Vy byste měli vědět, že Amazon je ochotný ve většině případů Kindle vyměnit i při vlastním zavinění.

Další funkcionalita je už na každém co mu vyhovuje, ale já chci vedle základní ochrany od pouzdra hlavně stojánek.
Takováto pouzdra
http://www.baosell.com/img/403/a841c42f06d2c1d2.jpg
se dají sehnat od devíti dolarů včetně pošty a neměnil bych.

Amazon-Kindle.cz Napsal 22:24 / 21. 1. 2013

Jakube, až vám praskne displej budeme si povídat, viděl jsem jich již mnoho. A ruku na srdce ne každý zrovna musí dělat z Amazonu dojnou krávu, aby praskly displej reklamoval jako výrobní vadu. Další věc je, že ne všichni nakupují u Amazonu, mnoho lidí nakoupilo v českých obchodech, kde je pošlou k šípku až jim donesou Kindle s prasklým displejem.

Jestliže se se člověk chová obezřetně ke Kindle a nenosí ho v batohu mezi dalšími věcmi, tak se tolik o displej bát nemusí. Ale někdo hodně cestuje a Kindle tahá všude možně.

Jakub Napsal 22:50 / 21. 1. 2013

Displej mi prasknul u meho prvniho Kindlu po tydnu, nicmene nebyl jsem si vedom jakehokoliv narazu, ale nosil jsem ho bez obalu v batohu. Takto jsem to i popsal Amazonu. A ackoliv to byl osobne dovezeny Kindle z UK, poslali mi zdarma novy a navic mi proplatili postovne za poslani poskozeneho kusu zpet.

Takto proste funguje zakaznicky servis Amazonu, nic o svádění na výrobní vadu nepíšu. Většina lidí upřímně napsala, že si displej rozbili sami a Amazon přesto vychází vstříc. Také proto, a je to prostě tak, že displej je nedostatečně chraněný.

Můj Kindle, v obyčejném pouzdru, už několikrát vydržel několika kilový nákup na dně batohu když jsem na něj zapomněl a naházel na něj plechovky a pet láhve s vodou. Proto nechápu takovéto obaly.

Lidé co podporují české prodejce, kteří víceméně načerno dovezou special offers čtečky, nedodají žádnou přidanou hodnotu a prodávají s nemalou marží, si snad potom rozmyslí příště platit víc za horší servis. Nicméně i v tomto případě většinou stačí kontaktovat přímo Amazon a i third party prodané čtečky Vám vyreklamuje.

V žádném případě nejde o navádění k zneužívání servisu Amazonu, ale nevyužít možnosti které jsou nabízeny by byla čirá hloupost.

Martin Napsal 15:11 / 26. 3. 2013

Tak mě se po téměř dvou letech podařilo odrovnat Kindle 3. Nošen celou dobu v pouzdře z měkkého materiálu. Na dovolené v batohu (ve víku, ne mezi věcmi) prostě i přes to pouzdro došlo k prasknutí displeje. Bohužel to byl Kindle z amazon.com s roční zárukou a ačkoli byli na zákaznickém chatu amazonu vstřícní, mohli nabídnout pouze slevu asi 15$ na Kindle 4. V té době už pomalu měl přijít na trh paperwhtie, tak jsem šel nakonec do něj (tentokrát přes amazon.de). A bez pouzdra s vystuženou přední stranou už ho nikdy nosit nebudu. Asi půjdu do Kindle Guard Pro

Amazon-Kindle.cz Napsal 15:24 / 26. 3. 2013

Jojo u čteček el. knih je velmi důležité pouzdro. Bohužel toto je jejich jediná výrazná vada, že jsou velmi náchylné na tlak. Proto všem doporučuji kupte si kvalitní pouzdro, které má tvrdou přední stranu.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné