Obaly s nápaditým designem pro Kindle Paperwhite, Kindle 5/4 a Kindle Touch

Mám pro vás další užitečnou recenzi obalů na čtečky elektronických knih Amazon Kindle Paperwhite, Kindle 5, Kindle 4 a Kindle Touch. Z mích předchozích recenzí jste již museli vypozorovat, že pro mě není až tak důležitý vzhled obalu nebo cena, ale jeho schopnost ochrany displeje čtečky, kvalita provedení a na posledním místě design.

V této recenzi vám představím obaly z obchodu Nápadité.cz. Obchod Nápadité nabízí obaly na čtečky Kindle 4/5 a Kindle Paperwhite/Touch, k dispozici jsem měl obaly pro všechny tři verze čteček na kterých jsem je také otestoval.

1. Schopnost ochrany čtečky

Obaly od Nápadité, jsou dost robustní. Přední strana obalu, která chrání displej se řadí spíše mezi ty tvrdší, takže v rozumné míře chrání displej, tento parametr bych ohodnotil na 75 bodů ze 100, což není špatné číslo. Pro běžné používání a přenášení čtečky v kabelce nebo kapse batohu je obal vhodný. Nižší tvrdost přední strany je vykoupena nižší váhou obalu. Jestliže nosíte v batohu těžké předměty, tak si čtečku dávejte raději do vedlejší kapsy, přední strana obalu je tvrdší ale není z kovu nebo jiného velmi tvrdého materiálu, takže ji lze trochu prohnout.

2. Kvalita provedení obalu

Testované obaly od Nápadité.cz jsou precizně provedeny a vyrobeny z plátna či polyuretanu. Obaly navrhuje a vyrábí malé designovým studio Lente Designs ve Velké Británii, do realizace těchto obalů se vrhl mladý pár, který byl nespokojen s nabídkou obalů pro čtečky a jiné zařízení.

Obal vyrobený z plátna je příjemný na omak a je z hrubšího materiálu, takže se dobře drží v ruce a neklouže. Polyuretan je sice umělina ale i přesto je příjemný na omak a v ruce neklouže.

Co se týče ukotvení čtečky v obalu, tak pro všechny modely je řešení stejné. Na vnitřní straně obalu jsou čtyři pruhy, spodní dva jsou fixní a horní dva provedeny z gumiček. Čtečka se zasune do spodních fixních pruhů a následně zafixuje horníma pruhy, umístění těchto pruhů je přesné takže Kindle 5 i Kindle Paperwhite nebo Touch do obalu zapadne jak ulité a díky flexibilním gumičkám nevzniká žádná vůle, takže se čtečka v obalu nepohybuje.

Strany obalu se k sobě fixují magnetickým cvočkem, který je dostatečně silný takže by jen tak nemělo dojít k samovolnému otevření pouzdra při přenášení, což je velmi důležité.

Přední stranu obalu lze otočit a cvočkem upevnit k zadní straně, potom lze zasunout ruku mezi vzniklou skulinu a pohodlně čtečku držet.

Obaly pro model Kindle Touch nebo Kindle Paperwhite mají na zadní spodní straně obalu dírky pro výstup zvuku z reproduktorů, které má pouze Kindle Touch. Vnitřní strana obalu je semišová a jemná na omak s touto vlastností si displej Kindle velmi rozumí.

Kvalitu provedení obalu hodnotím 100 bodů ze 100. Nedokážu posoudit v jakém stavu bude obal po delší době intenzivnějšího používání. Ale švy jsou velmi pevné takže by mohlo dojít maximálně k menšímu odření vnějších stran obalu.

Design obalu

Obaly Nápadité.cz mají velmi pěkný design, díky tomu se vymykají z normálu. Momentálně obchod nabízí 8 různých designů, které si myslím udělají radost především něžnému pohlaví. Červený obal s bílými tečkami si hned získal přízeň mé partnerky, ale ostatní pruhované obaly jsou také moc pěkné. Ostatní designy jsou také moc pěkné. Pro muže je určen spíš obal s modrými obrazovkami, který je z dobře omyvatelného polyuretanu, nebo obal ZEBRA z plátna.

Jestliže se rozhodujete, jaký obal koupit partnerce nebo nějaké jiné ženě myslím si, že díky designu a provedení těchto obalů nešlápnete vedle.

Cena obalů

Cena obalů je doslova za baťových 599 Kč + poštovné 50 Kč. Na trhu se dají sehnat levnější pouzdra, ale s ohledem na pěkný design, kvalitu provedení a rozumnou míru ochrany čtečky se nejedná o přemrštěnou cenu. Ostatní pouzdra si můžete prohlédnout v obchodu Nápadité.cz.

Další recenzi obalů Nápadité.cz sepsal  kindlo kolega Ebooček

Pouzdra k recenzi poskytl obchod Nápadité.cz, recenze byla sepsána dobrovolně a nikdo mi nediktoval její obsah, proto jsem vám poskytl objektivní náhled na pouzdra Nápadité, kdyby pouzdra byly špatná nebo by mi po nějaké stránce nevyhovovala objevilo by se to v recenzi.

 

Mažu nebo nezveřejňuji komentáře typu: to jsou zloději chtějí si napakovat kapsu, to si klidně myslete ale na mém blogu toto nemá místo. Na blogu chci mít komentáře s informační hodnotou, zkušenosti uživatelů Kindle, nebo dotazy budoucích majitelů Kindle či cokoliv jiného se točí kolem čteček a potřebují poradit.  Kdo chce tak si danou věc koupí za daných podmínek a je už na něm jestli má daná věc pro něj dostatečnou užitkovou hodnotu, aby za ni zaplatil danou částku. Jestliže jste schopni nakoupit levnější produkt ve stejné kvalitě atd.. nic vám nebrání ho koupit a nebo začít v ČR  podnikat s prodejem.

Tip na e-knihy

Komentáře (2)

Aliii Napsal 14:14 / 9. 1. 2013

Díky za recenzi, obaly jsou stylové a určitě bych si vybrala – je tu však jedno ALE. Hodně se mi nelíbí úchytky/gumičky v rozích, které drží Kindle na místě (což je bohužel běžné u většiny typů obalů). Připadá mi to nevkusné a při čtení by mi to hodně vadilo. Bohužel se tedy musím smířit s tím, že žádný takový obal můj Kindle mít nebude 🙁

Amazon-Kindle.cz Napsal 14:16 / 9. 1. 2013

Ono je to jen o pocitu, také mi to přišlo nic moc řešení, ale když čtete tak vám je jedno jestli máte čtečku uchycenou gumičkou nebo zachycenou v nějaké pochvě protože takové věci vůbec nevnímáte.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné