PocketBook Ultra – nová unikátní čtečka eknih

pocketbook-ultra

Společnost PocketBook představuje novou unikátní čtečku elektronických knih PocketBook Ultra. Tento nový model přináší opravdu mnoho novinek do světa elektronických knih. Čtečka PocketBook Ultra se od ostatních čteček odlišuje především fotoaparátem, který je umístěn na zadní straně čtečky. Díky tomu je možné pořizovat snímky textu a následně převádět nafocený text do textové podoby.

Oproti ostatním modelům čteček PocketBook Ultra přináší i přepracovaný design. Elegance této čtečky se nedá upřít. Velmi tenké okraje a příjemné rozměry z ní činí krasavici mezi čtečkami eknih. I přes své rozměry čtečka stále nabízí 6“ displej s technologií E Ink Carta™ s rozlišením HD 1024 x 758 bodů a 212 dpi. Její váha se ustálila na 175 gramech, a rozměry jsou: 162,7 x 106,7 x 7,9 mm.

PocketBook zapracoval i na ergonomii, nyní nehledejte tlačítka pro přepínání stránek na přední straně. U čtečky Ultra jsou umístěny na zadní straně, takže když čtečku držíte, můžete prsty pohodlně přepínat stránky. Čtečka nepostrádá dotykové ovládání a osvícení displeje.

pocketbook-ultra-01

U PocketBook ultra je poprvé představeno nové uživatelské prostředí, které by mělo být přívětivější a neklást uživatelům zbytečné překážky.

Čtečka je osazena 1 GHz procesorem a 512 MB operační paměti. Vnitřní paměť je o velikosti 4GB. Fotoaparát má rozlišení 5 MB a k dispozici je i blesk. Zajisté nechybí WiFi nebo jack pro sluchátka. Na čtečce můžete poslouchat i audioknihy, hudbu nebo si nechat předčítat text.

PocketBook Ultra disponuje i technologií Send To PocketBook, díky které si můžete zaslat dokumenty nebo eknihy přes speciální email do čtečky. Obdoba Send To Kindle u čteček Amazon Kindle.

Jsem na tuto čtečku velmi zvědavý a uvidíme, jaká bude její cena.

 

 

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

Lukáš Napsal 13:48 / 23. 5. 2014

Tak ta vypadá moc pěkně! Jsem zvědav na první recenze

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné