Zajímavý charitativní projekt s Amazon Kindle v Ghaně

Projekt Worldreader se snaží bojovat proti nízké gramotnosti a testuje využití čtečky elektronických knih Amazon Kindle. Díky tomuto projektu mohou děti využít Kindle pro studijní účely ve škole, tak i doma. Worldreader je založen Davidem Risher, bývalým zaměstnance Amazon, Risher Amazon opustil ještě dříve, než byla čtečka Kindle vyvinuta. Poukazuje na to, že elektronické knihy se dají lehce a levněji distribuovat a je mnohem snazší získat knihu, která vás zajímá, protože nejste omezeni  jen knihami, které byly darovány.

Risher si myslí, že čtečky jsou více podobné mobilním telefonům než notebooky a jsou vhodné pro rozvojový svět, protože mají malou spotřebu, využívají univerzální GSM sítě a čtení je mnohem příjemnější.

Projekt bude testován na 300 žácích, kteří získají, Kindle i s knihami. Na závěr se bude vyhodnocovat efektivita vzdělávání, a jestli se žáci zlepšili.

Důležitou myšlenkou je, že nemá jít jen o pomoc při vzdělání, ale i osobní potěšení. Když se tak zamyslím, tak pro mladé žáky z Afriky musí být vzrušující číst příběhy z jiného světa, protože na rozdíl od moderních zemí nemají tak lehký přístup k informacím (Internet, Televize, atd..)

Výtažek přímo ze stránek Worldreader

Shipping books electronically instead of by container ship is not only faster and less expensive — it’s greener too. Plus many of our e-readers in Ghana are charged with solar power. Oh… and guess how many trees it takes to make an e-book? None!

Jestli se vám projekt líbí, máte možnost ho podpořit malou finanční částkou, která bude použita na nákup knih nebo čtečky Kindle.

Některé informace převzaty z článku: Nonprofit Tries One-Kindle-Per-Child In Ghana – Digits – WSJ

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné