3 nové e-knihy 10. týdne

Opět vám přináším tip na 3 novinky ze světa e-knih. Tento týden se začala prodávat novinka Plavec od švédského autora Joakim Zander. Ve Švédsku se kniha stala bestsellerem a v hodnoceních ve světě si vysloužila hodnocení kolem 90%, což vypadá na velmi kvalitní thriller. Další novinkou je Pád noci, která spadá do kategorie Sci-fi a fantasy. Poslední novinkou je opět thriller a to Nejdražší dcera, ten získal ve světě podobné hodnocení jako Plavec, dle některých recenzí by tento thriller měl udělat radost všem, kterým se líbíla kniha Zmizelá.

ekniha Plavec Joakim ZanderPlavec

Autor: Joakim Zander
Naakladatelství: HOST

ekniha Plavec Joakim Zander

Anotace: Hranice mezi státy mizí stejně jako hranice mezi přítelem a nepřítelem, pravdou a lží, minulostí a přítomností.
Začátek osmdesátých let, Damašek. Bezejmenný americký špion opouští své dvouměsíční dítě a nechává je nejistému osudu. Celý život ho pak tíží vina a vydává se kamkoliv, kde mu nebezpečí a stres umožní zapomenout — do Libanonu, Afghánistánu či do Iráku.
O třicet let později se Klaře Walldéenové, mladé švédské zaměstnankyni Evropského parlamentu, nečekaně ozve její bývalý přítel Mahmúd Šammúš a naléhavě ji požádá o schůzku. Sdělí jí, že se dostal na stopu citlivých informací o amerických tajných operacích. Mahmúd a Klara se stanou terčem agentů cia, kteří mají za každou cenu zabránit zveřejnění informací a zamezit tak mezinárodnímu skandálu.
V Bruselu mezitím oportunistickému švédskému lobbistovi Georgi Lööwovi přidělí děsivého klienta a temný úkol…

 

Pád nocie-kniha Pád noci Alexander Stainforth

Autor: Alexander Stainforth
Nakladatelství: Čas

e-kniha Pád noci Alexander Stainforth

Anotace: Rachel Adamsová unikla před dvanácti lety ze spárů sériového vraha. Traumatický zážitek ji poznamenal natolik, že se rozhodla obětovat soukromý život a soustředit se jen na kariéru novinářky ve Washingtonu. Ta se však nevyvíjí očekávaným směrem, a tak využije pracovní nabídky svého přítele ze studií Charlieho Parkera a odjíždí do kanadského Edmontonu, kde si konečně přiznává, co k Charliemu cítí. Jejich láska ji osvobozuje od minulosti a naplňuje ji štěstím, které dosud nepoznala.
Krátce poté jí však někdo začne usilovat o život. Někdo, kdo ji velmi dobře zná a neštítí se použít jakékoli prostředky k tomu, aby mu patřila. Kolo zběsilých událostí se roztáčí a Rachel si musí vybrat, komu uvěří. Bude to agentka FBI, která Charlieho označila jako podezřelého, nebo temný přízrak s rudýma očima, jenž už jí kdysi zachránil život?
Rachel ví jediné: konec je nablízku – a ona musí udělat všechno pro to, aby zachránila nejen svou duši…

 

ekniha Ďáblův sluha od Vlastimil Vondruška Nejdražší dcera

Autor: Elizabeth Littleová
Naakladatelství: Euromedia

e-kniha Nejdražší dcera, autor Elizabeth Littleová

Anotace: Kdy jste naposledy chtěli zavraždit svou matku? Bývalá vymetačka večírků Jane Jenkinsová je chytrá, okouzlující … a má za sebou deset let ve vězení. Kdysi byla na vrcholu slávy jako společenská celebritka, ale pak ji odsoudili za vraždu matky, krásky z vyšší společnosti známé svou charitativní činností a bohatými manželi. Kvůli formálnímu pochybení policie se Janie dostala na svobodu. Utíká před médii a zároveň se snaží sledovat stopy, které, jak doufá, ji dovedou k matčinu vrahovi. Problém? Janie si není úplně jistá, jestli jím není ona sama…

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné