3 nové e-knihy 18. týdne

Tip na 3 nové e-knihy: Příliš mnoho Kateřin, autor John Green. Druhý věk strojů a e-kniha e-kniha Lazarovy ženy Lazarovy ženy

Tento týden mám pro vás opět tip na tři novinky ze světa e-kniha. První novinkou je e-kniha Příliš mnoho Kateřin, autor John Green. Jde o román, který má již velmi dobré hodnocení od čtenářů. John Green u nás uvedl již několik skvělých knih (e-knih). Recenzi jeho starší knihy Hvězdy nám nepřály si můžete přečíst zde, mimochodem byla i zfilmovaná. Další novinkou je e-kniha Druhý věk strojů od nakladatelství Jan Melvil Publishing. Tomu se daří uvádět na náš trh velmi kvalitní naučnou literaturu. Posledním tipem na novou e-knihu je kniha Lazarovy ženy. Ruský román klenoucí se přes celé 20. století, který získal ocenění a nominace.

e-kniha Druhý věk strojů – Práce, pokrok a prosperita v éře špičkových technologiíDruhý věk strojů – Práce, pokrok a prosperita v éře špičkových technologií

Autor: Andrew McAfee, Erik Brynjolfsson
Naakladatelství: Jan Melvil Publishing

Koupit e-knihu

Anotace: Chcete uspět v závodě s umělou inteligencí? Chcete vědět, co mají studovat vaše děti, aby v budoucnu našly práci?
Vstoupili jsme do zcela nové doby. Počítače a roboti začínají sami řídit auta, psát články, optimalizovat daně, obsluhovat výrobní linky nebo diagnostikovat nemoci přesněji než lékaři. V posledních deseti letech se skokově zvýšily jejich schopnosti a čím dál častěji zvládají činnosti dosud vyhrazené pouze lidem. Díky tomu se zvyšuje produktivita a firmám rostou zisky, ale také narůstá nezaměstnanost a klesají reálné mzdy mnoha profesí.

Jak bude vypadat naše budoucnost za deset let? Co vlastně čekat od inteligentních strojů a jak se na ně připravit?
Světový bestseller Druhý věk strojů Erika Brynjolfssona a Andrewa McAfeeho z MIT objasňuje masivní změny, které díky digitálním inovacím právě nyní podstupuje ekonomika a celý náš svět. Mnohé jsou pozitivní, neboť přinášejí větší blahobyt, jiné ale představují vážná rizika pro stabilitu společnosti: zánik bezpočtu profesí a prohlubování nerovnosti. Autoři přesvědčivě argumentují, co mohou udělat státy, aby zachovaly svým občanům zaměstnání, a jak by se na éru umělé inteligence měli adaptovat jednotlivci.

Příliš mnoho Kateřine-kniha Příliš mnoho Kateřin

Autor: John Green
Nakladatelství: Euromedia

e-kniha Příliš mnoho Kateřin

Anotace: Colin byl odjakživa mimořádně chytrý. Jenže pomůže mu genialita k tomu, aby se dočkal štěstí v lásce? Zatím všechny Kateřiny se s ním rozešly. Snad by měl na Shakespeara radši zapomenout?! Je léto a Collinovi skončila škola. Už zase je sám a bolí to. Ale třeba je to taky úžasná příležitost. Možná by měl vzít život do svých rukou a vyrazit na prázdninovou cestu… John Green, brilantní, vtipný a palčivě upřímný autor bestsellerů, inspiroval svými díly novou generaci čtenářů.

 e-kniha Lazarovy ženy Lazarovy ženy

Autor: Marina Stěpnova
Naakladatelství: Euromedia

 e-kniha Lazarovy ženy

Anotace: Lazar Lindt je člověk bez minulosti. Po skončení první světové války se zjevuje na prahu moskevské státní univerzity s touhou studovat, matematik Sergej Alexandrovič Čaldonov v něm však rozpozná geniální talent, nabídne mu místo přednášejícího a mladíka se ujímá. Tak začíná kariéra mimořádně úspěšného a prominentního vědce, který může mít všechno, na co si vzpomene… a zároveň je sám, neboť miluje manželku svého ochránce Čaldonova. Marusja je Lazarova první a životní láska, pro ni je ovšem onen mladík synem, který se jí nikdy nenarodil. Teprve mnoho let po její smrti poznává mladičkou Galinu, jejímuž kouzlu propadne, protože mu Marjusu připomíná. Mladá dívka si mocného muže vezme ze strachu a po zbytek společného života ho nenávidí. Třetí Lazarovou ženou je vnučka Lidočka, talentovaná baletka, které se po smrti obou rodičů ujímá její babička Galina, přestože ji připomíná Lindta, jenž jí zkazil život… Románová sága klenoucí se přes celé 20. století, ověnčená dvěma třetími místy v ruské Big Book PrizeAward 2012 a nominovaná mimojiné na The Russian Booker 2012 a The National Bestseller 2012.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné