3 nové e-knihy 20. týdne

3 tipy na nové e-knihy, které si od tohoto týdne můžete zakoupit do vašich čteček e-knih

Blíží se víkend a tak Vám přináším tip na tři horké novinky ze světa e-knih. Máme zde další díl z Husitské epopeje od Vlastimila Vondrušky a to Husitská epopej IV. – Za časů bezvládí. Další novinkou je první díl série o Fredriku Beierovi – Vídeňské bratrstvo. Detektivka ze severu, která má na Goodreads velmi pěkné hodnocení. Poslední novinkou je e-kniha Gangsterova přítelkyně, román, který se také za svoje hodnocení na Goodreads nemusí vůbec stydět.

e-kniha Husitská epopej IV. – Za časů bezvládíHusitská epopej IV. – Za časů bezvládí

Autor: Vlastimil Vondruška
Nakladatelství: Moravská Bastei MOBA

Koupit e-knihu Husitská epopej IV. – Za časů bezvládí

Anotace: Čtvrtý díl začíná těsně po smrti císaře Zikmunda. Na trůn nastoupí jeho zeť Albrecht Habsburský. Ten však záhy také umírá a v zemi se znovu rozhoří domácí válka, kterou proti sobě vede šlechta podporovaná městy. Již třetí generace rodu Prokopů prožívá své drobné soukromé starosti, ale podílí se také na dramatických zemských událostech. Vyprávění nás zanese do Prahy, Písku, Plzně, na Tábor i do dalších měst…

Vídeňské bratrstvoe-kniha Vídeňské bratrstvo

Autor: Ingar Johnsrud
Nakladatelství: HOST

e-kniha Vídeňské bratrstvo

Anotace: První díl série o Fredriku Beierovi. Když je vyšetřovatel Fredrik Beier přivolán k masové vraždě na předměstí Osla, vypadá to, že jde o případ náboženské msty — oběti patří k podivné sektě Boží světlo, která se připravuje na soudný den. Fredrik a jeho nová kolegyně Kafa však mají své pochybnosti a podezřelé souvislosti je brzy dovedou k objevu hrůzných vědeckých experimentů, odkazujících až k dobám druhé světové války. Musejí se ponořit do temné minulosti členů sekty a to, co na začátku vypadalo jako tragický, ale jasný případ, se náhle mění v dramatický hon za brutálním zabijákem. Prvotina Ingara Johnsruda Vídeňské bratrstvo ohlašuje příchod smělého a nápaditého nového hlasu skandinávské krimi literatury. Johnsrud v důmyslně utkaném a akčním thrilleru předvedl své schopnosti mistrovského vypravěče.

e-kniha Gangsterova přítelkyněGangsterova přítelkyně

Autor: Karolina Ramqvistová
Nakladatelství: KNIHA ZLÍN

e-kniha Gangsterova přítelkyně

Anotace: Než John toho rána vyrazil, vzal si na sebe novou teplákovou soupravu a nové běžecké boty, Karin dostala mobil s dobíjecí kartou. Oděv i hovory, co nejdou vystopovat. Řekl „uvidíme se brzy,“ neřekl však kdy. Všichni, kteří byli před ním, tvrdili, že se o ni postarají, ale on jí koupil dům jako hrad. Tam na něj čeká a nemá dovoleno vycházet ven, zatímco on je zase venku „za prací“. Co ji přitahuje na muži, jehož denním chlebem je násilí a zločin? Zatímco její přítelkyně se chtějí bavit, ona přemýšlí o tom, co jí žene, jakou cenu musí za vše platit a jestli se rozhodla skutečně správně. Střípky okolního světa jí připomínají, jaké to mohlo být. Gangsterova přítelkyně je zajímavá kniha z mnoha důvodů. Popisuje život v mezidobí, život nežitý skutečně naplno. Karin tráví mnoho času přemýšlením – o Johnovi, o svém dřívějším životě, o tom, jak dobrovolné bylo její rozhodnutí. Bylo opravdu dobrovolné? Styl i tón vyprávění jsou sice umírněné, pod povrchem to ale vře. Zlost se ven nedostane, pocity se nedávají na odiv, vše musí zůstat v tajnosti, jde o to neztratit tvář. Karininy přítelkyně nejsou zvlášť sympatické, ale jejich podobně smutný úděl vzbuzuje soucit. Ani ony nemají na výběr. Největší oporu tak Karin nachází v manželce hlavního hrdiny Scorseseho filmu Mafiáni, Karen, se kterou se neustále srovnává a jíž bere jako svůj vzor.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné