3 nové e-knihy 46. týdne

Tip na 3 nové e-knihy minulého týdne. Novinka Elon Musk – Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti, Kam si odešel nebo Zločin v Yorku

Za chvíli již máme víkend, tak vám opět přináším 3 tipy na nové e-knihy, které by vám mohli v tomto pochmurném počasí dělat společnost.

e-kniha Elon Musk – Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnostiElon Musk – Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti

Autor: Ashlee Vance
Naakladatelství: Jan Melvil Publishing

Koupit e-knihu Elon Musk – Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti

Anotace: Elon Musk bývá označován za největšího inovátora současnosti, podnikatelského génia velikosti Steva Jobse. Také za workoholika, nesnesitelného egocentrika a podivína. Především je ale Musk technologickým vizionářem, který mění science fiction v realitu: jeho atraktivní elektrické vozy Tesla ukazují budoucnost automobilů, SpaceX létá pro NASA na oběžnou dráhu a chystá se na Mars a třetí Muskova společnost SolarCity přivedla miliony Američanů ke sluneční energii.

Životopis, který držíte v rukou, je strhující kronikou Muskových úspěchů i selhání. Investigativní reportér Ashlee Vance získal jako jediný novinář exkluzivní přístup k Muskovi a kromě něj vyzpovídal na tři sta jeho kolegů, členů rodiny, přátel i kritiků. Zajímáte-li se o osobnosti, které ovlivní naši budoucnost, začněte u této knihy.

Co v knize najdete

  • Vylíčení Elonova tvrdého dětství v Jižní Africe, v němž nechyběla šikana od spolužáků, a jeho útěku do Kanady a USA.
  • Jak mladý Musk pohádkově zbohatl díky internetovému inzertnímu startupu Zip2 a především díky PayPalu, který spoluzaložil a poté prodal tržišti eBay.
  • Bouřlivé příběhy společností Tesla Motors a SpaceX, které několikrát málem zbankrotovaly, aby nakonec obě triumfálně uspěly.
  • O složitém osobním životě „průmyslové celebrity“, poznamenaném dvěma rozvody a smrtí malého syna
  • Příklady kontroverzního Muskova přístupu k jeho zaměstnancům, které dokáže nadchnout pro svoji vizi, ale také vyhodit za sebemenší prohřešek.
  • Popis dalších Muskových projektů, jako je kolonizace Marsu nebo rychlovlak Hyperloop, jezdící rychlostí 1 300 km/h.
  • Že zakladatel Googlu Larry page hodlá přenechat svůj astronomický majetek Muskovi, aby mohl uskutečnit své nejsmělejší plány…

Zločin v Yorkue-kniha Zločin v Yorku

Autor: Sam Thomas
Nakladatelství: Moravská Bastei MOBA

e-kniha Zločin v Yorku

Anotace: Porodní bába Bridget Hodsonová je mladá, nezávislá, schopná a všemi vážená. Když je její přítelkyně Esther Cooperová za vraždu manžela odsouzena k smrti upálením, Bridget se rozhodne udělat všechno pro to, aby očistila její jméno a zachránila jí život. Co na tom, že se píše rok 1644, Anglií zmítá občanská válka a York je pod palbou parlamentních vojsk. Bridget spojí síly se služkou Marthou Hawkinsovou a jejich společné pátrání po brutálním vrahovi je zavede do nejchudších yorkských uliček i mezi místní smetánku, kde zjistí, že Estheřin zavražděný manžel zdaleka nebyl tím dokonalým zapáleným puritánem, za něhož ho jeho okolí považovalo.

e-kniha Kam jsi odešlaKam jsi odešla

Autor: Gayle Formanová
Nakladatelství: Euromedia

e-kniha Kam jsi odešla

Anotace: Od oné tragické autonehody uběhly tři roky… Mia sice přežila, ztratila však svou rodinu i chuť do života. Drsnou zkoušku nevydržel ani vztah s kytaristou Adamem, a cesty obou mladých lidí se rozešly. Nadaná violoncellistka je hvězdou newyorské konzervatoře Juilliard, zatímco Adam, který se mezitím stal rockovou hvězdou, žije v Los Angeles a krmí bulvár svým bouřlivým vztahem se slavnou herečkou. Když během svého turné zůstane sám trčet v New Yorku, náhoda ho svede dohromady s Miou. Tu osudnou noc se společně toulají po městě, vzpomínají na minulost a nesměle otevírají srdce budoucnosti – a také jeden druhému. Dá se však vrátit všechen ten čas, který ztratili? Dají se odpustit chyby, které oba udělali, a splnit nesplněné sliby?


Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné