3 nové e-knihy 9. týdne

Přináším tip na 3 nové e-knihy 9. týdne. Jussi Adler-Olsen nezklame, na trhu se objevuje jeho další ekniha Marco, která drží kvalitu na svém místě. Jestli máte chuť na velmi povedenou detektivku, tak Marco je správná volba, ostatně skoro 90% od čtenářů mluví za vše. Podívejte se i na ostatní eknihy Jussi Adler-Olsen. Další novinkou na trhu s eknihami je kniha Odpusťte mi, váš Leonard, mělo by jít o čtivý román v jednom dni, ve světě velmi dobře hodnocená kniha. Poslední novinkou je ekniha Ďáblův sluha od Vlastimila Vondrušky, opět jde o historický román, který milovníky tohoto žánru nezklame, protože dosahuje kvalit předešlých dílů.

 e-kniha Marco od Jussi Adler-Olsen Marco

Autor: Jussi Adler-Olsen
Naakladatelství: HOST

E-kniha Nezaplatitelný

Anotace: Patnáctiletý Marco netouží po ničem jiném než získat dánské občanství a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou a nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Náhodou však při útěku odhalí nebezpečné rodinné tajemství — a hra o život začíná. Podaří se mu získat důkazy? Měl by se obrátit na policii? Prozatím netuší, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další.
Kriminální komisař Carl Mørck se rozhodne záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl se svými kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo zahraničí až do hloubi afrického pralesa.
Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto?
Milovníci díla Jussiho Adlera-Olsena se mohou těšit na posílení týmu vyšetřovatelů o další zajímavou postavu…

 

Odpusťte mi, Váš LeonardE-kniha Odpusťte mi, Váš Leonard od Matthew Quick

Autor: Matthew Quick
Nakladatelství: Euromedia

E-kniha Odpusťte mi, Váš Leonard od Matthew Quick

Anotace: Právě dnes má Leonard Peacock narozeniny. Dnes si do batohu k učebnicím přibalí P-38, pistoli nacistického důstojníka, kterou zdědil po svém otci, a zastřelí svého bývalého nejlepšího kamaráda a potom i sebe. Už se nemůže dočkat. Ještě předtím se však musí rozloučit se čtyřmi lidmi, na nichž mu záleží: sousedem Waltem, posedlém Humphreym Bogartem, houslovým virtuózem a spolužákem Babakem, Lauren, jež miluje Ježíše (a do níž byl trochu zamilovaný zase Leonard), a herr Silvermanem, který ho na střední učí o holokaustu… Nový román autora Terapie láskou.

 

ekniha Ďáblův sluha od Vlastimil Vondruška Ďáblův sluha

Autor: Vlastimil Vondruška
Naakladatelství: MOBA

ekniha Ďáblův sluha od Vlastimil Vondruška

Anotace: Mocný jihočeský velmož Oldřich z Hradce se soukromě obrátí na královského prokurátora a správce severních Čech Oldřicha z Chlumu s prosbou o pomoc. Na jeho panství se totiž začaly dít věci, které jsou nejen proti lidskému rozumu, ale i proti křesťanské víře. Došlo také k nevysvětlitelné vraždě, jejíž obětí se stal jeho otec Vítek. Zdá se, že nitky zla sahají až za hranice Českého království…

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

Jiří Napsal 14:24 / 28. 2. 2015

U Adler-Olsena je jenom škoda, že stále trvá na tom, že jeho e-knihy musí vycházet se zpožděním po těch papírových. Takový postoj mělo hodně spisovatelů tak někdy v roce 2010 nebo 2011, ale dnes už se to těžko odůvodňuje, e-knihy jsou sice menšinovým, ale přesto plnohodnotným vydáním literárních textů.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné