All New Kindle – nová čtečka e-knih od Amazonu

All New Kindle – nová čtečka e-knih do 1 900 Kč. Dotykové ovládání, lehčí a menší.

Společnost Amazon bez velké slávy představila novu čtečku e-knih All New Kindle, která nahrazuje předchozí model. Z mého pohledu je to velmi dobrá zpráva, protože původní model nebyl zrovna moc povedený po stránce designu a rozměrů, byla to trošku tlustá a nevzhledná čtečka e-knih.

Parametry All New Kindle

Kromě rozměrů, váhy a drobností nečekejte u nové základní čtečky e-knih od Amazonu převratné novinky. E Ink displej čtečky je na stejné úrovně jako u staršího modelu. Čtenáři mají tedy k dispozici 6“ E Ink displej se starší technologií Pearl, rozlišením: 800 x 600px a jemností 167 ppi (Kindle Paperwhite: 300 ppi). Zajisté čtečce nechybí dotykové ovládání a WiFi modul (Send To Kindle, webový prohlížeč).

all-new-kindle-04

Rozměry jsou: 160 x 115 x 9,1mm a váha: 161 gramů. Oproti předchozímu modelu je čtečka o 30 gramů lehčí a i menší (169 x 119 x 10,2mm).

All New Kindle

Poslední novinkou je dispozice bluetooth, které slouží pro připojení externích reproduktorů nebo sluchátek. Tento audio výstup lze použít pro předčítání e-knih atd.

All New Kindle se začne prodávat v nejbližší době a to rovnou ve dvou barvách: bílá a černá.

Čtečku All New Kindle lze pořídit za 69,99 EUR tedy přibližně 1 890 Kč. Pokud do čtečky nechcete investovat více peněz a obejdete se bez osvícení displeje, bude to určitě dobrá volba. Čtečky Kindle, mají velmi dobrý operační systém a zpracování.

all-new-kindle-01

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné