All-New Kindle Oasis nová čtečka oficiálně představena

Nová čtečka e-knih Kindle Oasis je venku. Podívejte se jaké novinky přinesla a co nabídne čtenářům

All-New Kindle Oasis, tak se oficiálně jmenuje nejnovější top čtečka e-knih z rodiny čteček Amazon Kindle. Dnes tato nová čtečka byla uvedena v ochodech Amazon a potvrdily se spekulace o technických parametrech i vzhledu.

Parametry Kindle Oasis

Kindle Oasis nabízí 6“ palcový E Ink displej nejnovější technologie Carta. Jemnost rozlišení je 300 ppi. Tímto displejem disponují i čtečky Kindle Voyage a Kindle Paperwhite 3.

Zajisté čtečce nechybí osvícení displeje, o které se stará 10 led diod, světlo které vyzařují je šířenou speciální vrstvou. Obdobně to má i čtečka Voyage Paperwhite (pouze 4 diody) nebo Kindle Voyage (pouze 6 diod). Amazon udává, že díky většímu počtu diod by mělo být osvícení rovnoměrnější.

Displej čtečky je v rovině s rámečkem, tento trend se mi líbí a můžete jej najít i u Kindle Voyage nebo čteček jiných výrobců.

Kromě osvícení dále čtečka nabízí dotykové ovládání a na boční straně mechanické tlačítka. Čtečce nechybí WiFi modul případně si můžete opět připlatit za verzi s podporou 3G.

Rozměry a váha Kindle Oasis

Amazon zapracoval na váze a rozměrech. Kindle Oasis je nejlehčí čtečkou z rodiny čteček Kindle.

  • Kindle Oasis: váha: 131 gramů (s 3G: 133 gramů), rozměry: 143 x 122 x 3.4-8.5 mm
  • Kindle Voyage: váha: 180 gramů (s 4G: 188 gramů), rozměry: 162 x 115 x 7.6 mm
  • Kindle Paperwhite 3: váha: 205 gramů (s 3G: 217 gramů), rozměry: 169 x 117 x 9.1 mm
  • Kindle: váha: 191 gramů a rozměry: 169 x 119 x 10.2 mm

Duální baterie Kindle Oasis

Kindle Oasis se prodává se speciálním obalem, který se nabízí ve 3 barevných provedení. Co je na tomto pouzdro speciální, tak že obsahuje baterii. Jakmile čtečku spojíte s pouzdrem, tak se čtečka automaticky dobíjí z baterie pouzdra. Díky tomu by měla čtečka vydržet měsíc na jedno nabití při aktivním čtení.

Ergonomie Kindle Oasis

Nový vzhled a provedení Kindle Oasis by mohlo přinést lepší ergonomii užívání čtečky. Mnoho čtenářů nedá dopustit na mechanická tlačítka, takže si v tomto směru přijdou na své, protože čtečka nabízí dvě tlačítka po jedné straně.

Čtečku lze držet v pravé nebo levé ruce, podle natočení čtečky se vám natáčí i vykreslení na displeji.

Zkosená strana – čtečka má jednu část tlustší než druhou. Díky tomu na zadní straně vzniklo zkosení (hrana). To by mohlo opět přispět k lepšímu držení čtečky.

Co říci závěrem

Kindle Oasis stojí pěknou raketu. Za 289 EUR (7800 Kč) si můžete koupit základní model bez 3G modulu. Kromě tlačítek, obalu s další baterií a nového designu zas tolik toho moc tento model nepředvedl. Osobně se mi design moc nelíbí, otázka je, jak čtečka vypadá na živo a určitě v kombinaci s pouzdrem bude vypadat lépe.

Myslím si, že nemá smysl investovat tak nekřesťanské peníze za čtečku e-knih. Naštěstí je na trhu dost alternativ, které jsou z pohledu užitkové hodnoty a ceny mnohem lepší. Například Kindle Paperwhite 3, Kindle Voyage, Bookeen, PocketBook Touch Lux 3 atd.

Každopádně moc rád Kindle Oasis otestuji.

Video Kindle Oasis

Tip na e-knihy

Komentáře 2 komentáře

Čtenář Napsal 00:57 / 14. 4. 2016

Bohužel předevčírem po letech odešel můj Kindle Touch veterán, na displeji se z ničeho nic objevily takový ty divný čáry viz. google, asi umřela nějaká součástka. A to přežil hodně drsný pády 🙂 Oasis je o ničem takže Paperwhite 3 ve slevě..

hemendex Napsal 14:01 / 14. 4. 2016

Stale si myslim, ze najviac sa oplati PW3, osobne som vcera od Amazonu ocakaval cosi prevratnejsie… mozno farebny e-ink alebo navrat audioknih… Inak mimo temu, ale dnes som si vsimol novy update na Paperwhite – 5.7.4.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné