Kindle Oasis – nová čtečka e-knih od Amazonu

Unikly fotografie a specifikace nové čtečky e-knih Kindle Oasis. Nový design, obal a zajímavé řešení.

Amazon zítra s největší pravděpodobností představí minimálně jednu novou čtečku e-knih Kindle, potvrzuje to unik informací o novém modelu čtečky Kindle, který se bude jmenovat Kindle Oasis.

Zapomeňte na dosavadní design čteček Kindle, kromě černé barvy Kindle Oasis přichází s novým designem. Její design je asymetrický, na jedné straně je Kindle Osasis zúžený a na druhé straně je tlustší. Na této straně naleznete vedle displeje větší prostor, kde jsou místěny tlačítka a v zadní části nejspíše veškerá elektronika včetně baterie.

Kindle Oasis

Díky změně tloušťky na zadní straně vznikl zkosený přechod, přijde mi to jako zajímavý prvek který by mohl přispět k ergonomii držení čtečky. Palcem budete mít možnost přepínat stránky přes tlačítka na přední straně a ostatní prsty, které budou „zaseknuty“ na zkosené zadní hraně budou s částí pod palcem čtečku svírat.

Čtečce by neměl chybět akcelerometr, takže stačí čtečku otočit o 180° s tím se vám otočí i vykreslování obsahu na E Ink displeji a můžete ji ovládat z levé ruky.

Co se týče technických informací, tak čtečka bude nejspíše vybavena E Ink displejem technologie Carta s 300 ppi což odpovídá současnému Kindle Paperwhite 3 nebo Kindle Voyge.

Na jedné straně je tloušťka Kindle Osasis 3,4mm a na druhé 8,5mm. Zajímavá je váha, ta by měla odpovídat 131 gramům.

Současně se čtečkou přichází i nový obal, z fotografií vypadá, že je osazen konektorem, kterým se připojí k zadní straně čtečky. Je možné, že jde jen o speciální připojení (třeba magnetické) nebo bude sloužit i jako externí baterie, těžko zatím soudit. Z fotografií není patrné, jakou bude mít obal tloušťku, je možné že zapadne akorát tak do zkosené zadní strany a čtečka bude s obalem tvořit kompaktní celek. Vzhledem v rozdílné tloušťce stran 5,1mm je zde prostor pro umístění externí baterie do obalu.

Nechme se překvapit, co nového a snad i převratného představí Amazon. Doufám, že přijde i s novým základním nejlevnějším modelem Kindle. Současný model je sice kvalitní za ty peníze, ale design a rozměry nejsou zrovna nejlepší.

Kindle Oasis

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné