Barnes & Noble spojil síly se Samsungem a představí tablet Galaxy Tab4 Nook

Barnes & Noble vlastní divizi NOOK, která má na starost digitální obsah. Zajišťuje prodej e-knih, e-magazínů. Kromě vlastních čteček e-knih produkuje i vlastní tablety. Díky vlastní produkci tabletů tato divize generuje velké ztráty viz starší článek Divize Nook společnosti Barnes & Noble stále generuje nemalé. Proto je logické, že vzniklo nové partnerství NOOK a Samsung. Toto partnerství přináší na svět nový tablet Galaxy Tab 4 Nook, který by měl být konkurentem pro velké hráče jako Amazon.

tablet-samsung-Barnes-Noble

Galaxy Tab 4 Nook vychází z modelu Galaxy Tab 4, který je vybaven 7“ WXGA displejem, 4 jádrovým procesorem o frekvenci 1,2GHz a je vybaven 1,5GB operační pamětí. Dále disponuje slotem na paměťové karty microSD. Operační systém by měl být upraven od společnosti Barnes & Noble. Cena by se měla pohybovat kolem 4 000 Kč bez DPH a tablet bude zatím dostupný jen v USA.

Toto partnerství by mohlo být zajímavé pro obě strany, protože Samsung nabídne uživatelům tablet s bohatou sbírkou elektronického obsahu a Barnes & Noble nemusí investovat do vývoje nového tabletu.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné