Čtečka eknih PocketBook Aqua 2

Nová čtečka eknih PocketBook Aqua 2 s E Ink Carta displeje. Odolná vůči vodě a prachu.

Společnost PocketBook na trh uvedla nový model své voděodolné čtečky eknih PocketBook Aqua 2. Tuto značku čteček eknih není třeba moc představovat, na trhu je již dlouho a o čteček PocketBook jsem napsal již mnoho článků a recenzí.

PocketBook Aqua 2

Nicméně, nyní se pojďme podívat na tuto novinku PocketBook Aqua 2. Jde o vodotěsnou a prachu odolnou čtečku elektronických knih v atraktivní azurové barvě. Čtečka splňuje stupeň krytí IP57 to znamená, že čtečka PocketBook Aqua je chráněna před proniknutím prachu dovnitř a lze ji ponořit do vody, a to do hloubky až jednoho metru, aniž by hrozilo poškození zařízení.

Čtečka disponuje 6″ E Ink displejem o rozlišení 1024 x 758px, technologie Carta, díky čemuž by měla mít lepší kontrast bílé a černé oproti předchozí verzi. Čtečce nechybí osvícení displeje, dotykové ovládání. Stejně tak jako ostatní modely PocketBook nabízí modul WiFi, takže čtečku můžete připojit k internetu a využít internetový prohlížeč nebo službu Send To PocketBook

Vnitřní paměť je o velikosti 8GB a baterie má kapacitu 1 500 mAh. Rozměry jsou 114,6 х 174,4 х 9 mm a váha 180 gramů. 

Čtečka podporuje tyto formáty: EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI)

Výhodou čteček PocketBook je dostupnost rozhraní v mnoha jazycích, takže očekávejte i české rozhraní. Díky tomu je ovládání čtečky příjemnější pro starší generace čtenářů nebo čtenáře, kteří neovládají cizí jazyk.

Novinkou je, že čtečka nabízí micro USB – jack redukci, díky niž můžete připojit sluchátka ke čtečce a poslouchat mluvené slovo, hudbu ve formátu MP3. Nebo také využít předčítání textu, bohužel bez podpory češtiny.

Cena na českém trhu ke dni publikování článku se pohybuje kolem 3 500 Kč.

 

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné