Send To PocketBook – jak posílat pohodlně e-knihy a dokumenty do čtečky

Send To PocketBookJiž v návodu jak na update čtečky e-knih PocketBook 515 jsem avizoval, že vám připravím článek o službě Send To PocketBook, která bude pro mnoho majitelů čteček PocketBook užitečným pomocníkem.

Co je to Send To PocketBook

Služba Send To PocketBook je obdoba Send To Kindle. Jak už název napovídá, jde o zaslání něčeho (dokumenty, články) do čtečky PocketBook. Princip je naprosto jednoduchý. Ze čtečky PocketBook se zaregistrujete k této službě, následně získáte unikátní email neco@pbsync.com. Jakmile na tento e-mail odešlete v příloze dokumenty v podporovaném formátu, budou vám doručeny do čtečky PocketBook. Abyste tuto službu mohli využívat, musíte splnit několik podmínek:

 1. Musíte vlastnit čtečku PocketBook, která tuto službu podporuje, starší modely mají většinou smůlu.
 2. Musíte mít čtečku s WiFi a mít i přístup k internetu přes WiFi, tedy možnost vaši čtečku PocketBook připojit k internetu přes WiFi. Bez toho se nemůže vaše čtečka připojit k PocketBook serveru a přijmout zaslané dokumenty.
 3. Aktivovanou službu Send To PocketBook
 4. Povolený příjem dokumentů z konkrétní emailové adresy – je to ochrana, aby vám kdokoliv nemohl zasílat dokumenty do čtečky. V podstatě víte, že si do čtečky budete zasílat e-knihy, dokumenty nebo něco jiného ze svého osobního emailu neco@mujemail.cz, tak ten si povolíte a následně servery (přeposílací uzly společnosti PocketBook) ví, že jakmile je doručen email s obsahem na neco@pbsync.com od neco@mujemail.cz může tyto dokumenty zaslat do vaší čtečky.

Proč používat Send To PocketBook a k čemu je vám to vlastně dobré

Z funkce této služby vyplývá, že přináší pohodlí majitelům čteček PocketBook. Chcete mít ve své čtečce nějaké e-knihy, PDF dokumenty atd.? Tak proč někde hledat kabel, kterým byste čtečku připojili k počítači a následně nahráli dokumenty do čtečky. Díky Send To PocketBook můžete pohodlně a jednoduše dokumenty zaslat do čtečky přes email. Pak se pohodlně usadíte do křesla, zapnete čtečku a e-knihy se vám automaticky stáhnout.

K čemu všemu lze Send To PocketBook využívat:

 • Zasílání e-knih, dokumentů atd. do čtečky bez nutnosti připojovat čtečku k PC
 • Zasílat články přímo z webového prohlížeče. Narazíte na nějaký článek, ten se vám líbí, ale říkáte si, že si jej raději později přečtete na čtečce. Ok není problém, díky rozšíření pro prohlížeč kliknete na tlačítko to článek přechroustá a v podporovaném formátu vám článek zašle na Send-To-PocketBook email vaší čtečky.
 • Zasílat zakoupené e-knihy do čtečky. Některé obchody co prodávají e-knihy umožňují zakoupené e-knihy zaslat do Kindle nebo právě i PocketBook. K tomu právě využívají váš email neco@pbsync.com, který v eshopu u svého účtu přidáte a následně u zakoupené e-knihy máte možnost volby poslat do čtečky PocketBook. Po potvrzení operace se kniha po krátkém čase sama odešle do vaší čtečky. Předtím než zasílání zakoupených e-knih začnete využívat, musíte povolit příjem dokumentů z daného eshopu.

Jak zprovoznit Send To PocketBook na své čtečce

Předpokládejme, že máte (model) čtečku e-knih PocketBook, která tuto službu podporuje. Dělal jsem si průzkum a v současné době by službu Send To PocketBook měly podporovat tyto modely:

 • PocketBook Ultra 650
 • PocketBook Aqua
 • PocketBook Touch Lux 2
 • PocketBook Touch Lux 323 pouze s updatem 4.4
 • PocketBook Basic Touch
 • PocketBook Basic 2
 • PocketBook Mini s WiFi a pouze s updatem 4.4
 • PocketBook InkPad

Myslím si, že do budoucna službu Send To PocketBook budou podporovat veškeré nové modely čteček e-knih, které PocketBook uvede na trh.

Následně musíte provést tyto kroky:

 1. Registrovat se ke službě Send To PocketBook
 2. Aktivovat službu Send To PocketBook
 3. Povolit příjem dokumentů z konkrétní emailové adresy

1. Registrace služby Send To PocketBook

Registrace se provádí přímo se čtečky PocketBook, všechny modely nemají stejné uživatelské rozhraní, ale ve všech byste měli najít nastavení této služby v menu:

Nastavení >> Účty a synchronizace >> Send-to-PocketBook

Následně se vám zobrazí registrační formulář, kde budete vyzváni k tomu, abyste zadali váš běžný email, který používáte pro komunikaci a zvolili si heslo. Po zadání těchto údajů a jejich následném odeslání vám přijde na zadanou emailovou adresu informační email s žádostí aktivace této služby. Nyní nastává krok dvě.

Send To PocketBook formular pro nastaveni

2. Aktivace služby Send To PocketBook

Přijde vám informační e-mail s žádostí aktivace služby Send To PocketBook, zde kliknete na dlouhý odkaz v obrázku označený puntíkem. Díky tomu potvrdíte aktivaci a přijde vám 2. Informační e-mail.

Aktivace Send To PocketBook

V 2. Informačním e-mailu je uveden váš Send To PocketBook e-mail, na který si nyní můžete odesílat e-knihy, dokumenty atd.. Na obrázku je označen červeným puntíkem, já mám například email: yebookyy@pbsync.com, vy zajisté budete mít něco jiného.

Send To PocketBook vas email

V e-mailu je i uvedeno v jakém formátu je možné zasílat dokumenty do čtečky. Je zde EPUB, PDF, TXT, DJVU, HTML, DOC, DOCX, MOBI, JPG, BMP, PNG atd.. Jak vidíte, jsou podporované nejběžnější formáty, pro elektronické dokumenty.

Zbývá už jen poslední krok a to povolit příjem dokumentů z konkrétní e-mailové adresy.

3. Povolení přijímání dokumentů z konkrétní e-mailové adresy

Povolení přijímání není vůbec složité. Stačí, když na svůj nový pbysnc.com email (vas-email@pbysnc.com) zašlete v příloze dokument PDF, Mobi, EPUB je to jedno.

Při prvním odeslání z nového emailu, vám totiž přijde informační e-mail o Send To PocketBook, ten vás informuje, že vám byl odeslán dokument ze zatím nepovolené adresy.

V e-mailu je uvedena e-mailová adresa, ze které byl dokument odeslán a kam. Dále jste vyzváni k přidání odesílací adresy do vašeho listu, aby bylo možné z této adresy přijímat dokumenty. Povolení provedete kliknutím na nejdelší odkaz, viz obrázek a červený puntík.

Potvrzeni prijimani dokumentu ze Send To PocketBook

Jakmile máte povolený příjem dokumentů z tohoto emailu, můžete si vesele posílat e-knihy, dokumenty do vaší čtečky PocketBook.

Budete-li chtít přijímat dokumenty z jiného emailu nebo zdroje tento poslední krok musíte absolvovat znovu jen budete povolovat příjem pro jiné příchozí emaily.

Závěrem o Send To PocketBook

Možná se vám zdá nastavení  služby Send To PocketBook složité, ale věřte, že podle tohoto návodu by pro vás neměl být problém vše zprovoznit. Chvíle vynaloženého času vám může přinést pohodlí v podobě již zmíněných možností. Kdybyste měli nějaké dotazy jsem vám k dispozici. Doufám, že se vám návod / článek líbí a bude pro vás velmi užitečný.

 

Tip na e-knihy

Komentáře (31)

pockectbk Napsal 07:59 / 10. 10. 2014

Super ze aj konkurencia vie podobne veci ako kindle. Odporucam posielanie clankov cez sluzbu kindle-it, ktora podporuje kindle, pocketbook alebo rucne stiahovanie epub/mobi/pdf. http://fivefilters.org/kindle-it

Petr Vytlačil Napsal 08:45 / 10. 10. 2014
dominik Napsal 14:12 / 6. 11. 2014

No, mne to nejako nechce fungovat z PocketBook Inkpad-u.
Utrobil som vsetko, co treba, vyzera, ze sluzba je aktivovana, ale ked som nieco poslal, nic sa neudialo – neprisiel ziadny email na povolenie zasielacej adresy a neprislo mi do PocketBooku nic.

Petr Vytlačil Napsal 14:15 / 6. 11. 2014

Podívejte se do spamu jestli vám nedošly email od PocketBooku.

dominik Napsal 16:28 / 6. 11. 2014

To bolo prve, co som urobil, ked sa mi zdalo, ze by to malo prist.

Tatiana Napsal 21:20 / 8. 3. 2015

nefunguje prijímanie dokumentov z novej emailovej adresy. Síce mi príde spomínaný email s linkom na pridanie nového emailu, avšak je tam uvedené len: „To add xxx@mojewooky.sk to the list of trusted senders, please, follow the link: add to whitelist“ po kliknutí na „add to whitelist“ otvorí stránku page not found

Petr Vytlačil Napsal 07:55 / 10. 3. 2015

Dobrý den,
v tomto případě kontaktujte support PocketBooku nemyslím si, že je to problém u obchodu kde se registrujete.

Lenka Drakselova Napsal 21:21 / 16. 5. 2015

Mam ctecku knih PocketBook Touch Lux 2. Drive jsem pouzivala Kindel s účtem u Amazonu. Nevite někdo zda mohu i s novou cteckou využívat obchod eknih Amazon?

Petr Vytlačil Napsal 10:10 / 19. 5. 2015

Dobrý den,
čtečku nelze jednoduše spárovat s Amazon účtem. Knihy zakoupené v tomto obchodě si musíte stáhnout do PC a následně nahrát do čtečky. Případně je ještě převést do podporovaného formátu. Je možné, že budou e-knihy chráněny a nebude možné je číst na PocketBook čtečce.

Radka Šlapáková Napsal 08:41 / 29. 5. 2015

Dobrý den, včera jsem marně se pokoušela u Vás zakoupenou knihu dostat do mé čtečky PB…vše jsem provedla dle registrace, ale zasekla jsem se u bodu 3 (povolení přijímání)…vůbec nevím odkud kam pošlu jakou přílohu? mě žádná příloha nepřišla…na účet pbsync se nevím jak dostat z netu…takže první věta je pro mě záhadou…:-( prosím o pomoc !!! Povolení přijímání není vůbec složité: „Stačí, když na svůj nový pbysnc.com email (vas-email@pbysnc.com) zašlete v příloze dokument PDF, Mobi, EPUB je to jedno. děkuji Radka Šlapáková

Petr Vytlačil Napsal 15:16 / 31. 5. 2015

Dobrý den paní Radko, jak zaslat koupenou e-knihu se dovíte od supportu obchodu. Asi jste knihu koupila na http://www.rajknih.cz, tak neváhejte jim napsat na podporu, rádi vám poradí.

Gabriela Pastorková Napsal 16:44 / 21. 12. 2015

Je to super návod, ale když mi nepřichází ten aktivační email, je to celkem k ničemu. Nevím co s tím.. Poradí mi někdo? 🙂 Ocenila bych pomoc. 🙂

Petr Vytlačil Napsal 07:35 / 22. 12. 2015

Dobrý den,
1. zkontrolovat jestli dáváte správný email
2. podívejte se do složky SPAM jestli náhodou aktivační e-mail nebyl zařazen mezi SPAM
3. zkuste registraci znovu

Když nakonec zdárně problém nevyřešíte, tak kontaktujte PocketBook support.

Igor Delinčák Napsal 16:03 / 2. 1. 2016

opakovaně zkouším a výsledek je oznámení, že službu nelze aktivovat a že byl odeslán aktivační mail, ale žádný nepřišel

Petr Vytlačil Napsal 11:35 / 3. 1. 2016

Kontaktujte support Pocketbooku. Kontakt naleznete na jejich webových stránkách.

Jirka Napsal 19:01 / 24. 1. 2016

Dobrý den. Mám čtečku Pocket Book Ultra 650. Chtěl jsem se zeptat na možnost převodu PDF na podporovaný Epub, Protože v PDF můžu jenom číst v dané velikosti a jakékoliv zmešení nebo zvětšení písma vede k porušení stránek. Děkuji.

Petr Vytlačil Napsal 08:59 / 25. 1. 2016
Patricie Napsal 19:52 / 8. 2. 2016

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jak mám provést druhý krok, 2. informační email mi přišel ale nechápu jak si na něj mám odesílat e-knihy, dokumenty atd..
Předem děkuji za radu 🙂
Mám čtečku PB

kristina Napsal 16:24 / 21. 3. 2016

Co mám dělat když jsem vymazala potvrzovací email? ted mě to nechce odeslat knihy

Jana Napsal 22:03 / 15. 12. 2016

Ahoj, prosím o radu jak postupovat. Už jsem PB měla, konkrétně 624 a službu send to pocketbook jsem využívala. Ježíšek mi nadělí novou, 626, a já nevím heslo k účtu pocket book 🙁

Ondrej Napsal 20:23 / 7. 1. 2017

Pokoušel jsem se to rozchodit pro PocketBook 840. Pořád to nešlo než jsem zjistil, že se pravidelně po určité době odpojuje od WIFI. Pak už stačilo před každou operací se znovu k WIFI připojit.

katarina Napsal 18:33 / 23. 3. 2017

Ako sa prihlasim cez novu citacku ked neviem heslo.do pb

lucia Napsal 16:57 / 18. 4. 2017

dobrý ja som išla podla navod aj som bola kvoli tomu už v oprave iba mi ju celu resetli aby som si všetko mohla spraviť ešte raz píše mi že služba sa neda aktivovať neviem pečo to nejde ani na koho sa obratiť…napíšem moj mail a nič mi nepríde ani to nechce ísť…dostala som ju tak pred dvoma rokmi a teraz až som ju začala použíať nechce sa mi to zaregistrovať mam pocketbook basic touch neviem čo stým….

Lenka Šáfrová Napsal 08:40 / 1. 7. 2018

Prosím o radu mám PB 631 a nevím jak se zbavit stále se opakující hlášky chyba synchronizace. Objevila se po poslání jedné knihy, která se nenačetla. Všechy později poslané knihy se načtou a fungují, ale toto hlášení se stále opakuje již asi týden. Děkuji

Eva Napsal 22:30 / 2. 8. 2018

Lze dostat do čtečky Pocketbook knihy např. z Kobo? Případně, nemáte někdo tip na obchod, kde lze koupit eknihy v angličtině (myslím současnou beletrii, ne starou klasiku).

Dominika Napsal 20:57 / 28. 12. 2018

Udelala jsem vsechny kroky, ale i po povoleni emailove adresy mi zadna kniha na ctecku neprisla co ted? Dekuji

Irena Kaňová Napsal 13:42 / 3. 4. 2019

Rozbila se mi čtečka a na nové mám stejný účet. Knihy z e Buxu mi nejdou opětovně poslat. Zřejmě proto, že už tam jsou.Ovšem ne fyzicky v novém zařízení. Co s tím?

komule Napsal 10:10 / 6. 4. 2019

aktivovala jsem tuto službu před dvěma dny na čtečce PB Touch Lux 4, takže mám čerstvé zkušenosti. třeba někomu pomohou :-). jednak jsem při poslání udělala chybu v adrese – vloudilo se mi tam jedno „b“ navíc (pbbsync.com), takže jsem na knihu čekala marně… po novém poslání kniha do čtečky dorazila asi během 4-5 minut. je dobré si zkontrolovat zapnutí wifi (moje čtečka o to žádá sama, ale nevím, jak je to u jiných modelů) a pak také nastavení aktualizace (on/off automatická synchronizace) – pokud je vypnuta a nebo čtečka tímto nastavením nedisponuje, je nutno synchronizaci provést ručně a třeba i několikrát po sobě. příjemné čtení

Josef Napsal 17:27 / 20. 10. 2020

Stejný problém zakoupil jsem PocketBook 740 InkPad ale NIKDY žádný informační nebo aktivační mail nedojde. Psal jsem na support a čekám jestli poradí. Jinak si nevím rady. Ze zoufalství mě napadlo jestli to „seznam.cz“ nebere a není nutné použít jiného poskytovatele?

Adéla Napsal 12:39 / 25. 12. 2020

Mám stejný problém jako Josef, žádný link nepřišel, zkoušela jsem několik adres (gmail i seznam) a nic.. spam kontoluji, chyby taky, všechno.. a nic.. na support jsem taky psala, ale nevím, jestli se o svátcích dočkám odpovědi.. prosím někdo se stejným problémem s řešením?

Pavel Napsal 10:31 / 19. 9. 2021

Dobrý den,
nevíte někdo, jestli se whitelist dá adminstrovat a jak? Např. když bych z něho chtěl nějakou adresu naopak odebrat.
Děkuji

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné