Čtečky e-knih Rakuten Kobo vstupují na český trh

Rakuten Kobo přichází na český trh a nabídne tři čtečky e-knih s českým rozhraním

Možná jste už někdy slyšeli o společnosti Rakuten Kobo pokud se více zajímáte o čtečky e-knih. Ale popravdě myslím si, že většina lidí ne, protože tato společnost doposud na našem trhu nepůsobila. Tato společnost je obdobou Amazon který nabízí svoje čtečky e-knih a má kolem nich celý ekosystém. Rakuten Kobo také má online obchod s e-knihami atd. a současně prodává i vlastní čtečky e-knih. A co by vás nyní mělo především zajímat, tak že Rakuten Kobo začíná oficiálně prodávat svoje čtečky e-knih na našem trhu. Díky tomu zde vznikne další konkurence pro nejprodávanější čtečky značek Amazon (čtečky Kindle) a PocketBook na našem trhu.

Na co se můžete těšit od Rakuten Kobo?

Rakuten Kobo na náš trh uvádí rovnou tři modely čteček e-knih v cenové rozpětí od 3499 Kč až 5699 Kč. Co je velmi důležité a může být nemalým přínosem pro mnoho lidí, tak čtečky mají české rozhraní se kterým se můžete například setkat u čteček PocketBook, ale ne už u čteček Amazon Kindle.

Kobo Clara BW

Nejlevnější čtečkou e-knih je Kobo Clara BW, která čtenářům nabízí 6“ E Ink displej technologie Carta 1300 HD s rozlišením 1448 × 1072. Čtečka je plně vodotěsná (IPX8 – až 60 minut do hloubky 2 m), disponuje 16GB pamětí. Disponuje Wi-Fi 802.11 ac/b/g/n (dvoupásmové — 2,4 a 5 GHz), bezdrátová technologie Bluetooth® a USB-C, baterie má kapacitu 1500 mAh. Čtečce nechybí přední osvícení displeje: ComfortLight PRO – nastavitelný jas a teplota barev pro omezení modrého světla. Rozměry jsou: 112 x 160 x 9,2 mm a váha: 174 g. Podporované formáty: EPUB, EPUB3, FlePub, PDF, MOBI, JPEG, GIF, PNG, BMP, TIFF, TXT, HTML, RTF, CBZ, CBR. 

Tento model stojí 3 499 Kč včetně poštovného. 

Kobo Clara Colour

Má obdobné parametry jako její levnější sestra Kobo Clara BW. Hlavním rozdílem je, že tento model nabízí navíc barevný displej. 6″ displej E Ink Kaleido™ 3 s FastGLR a tmavým režimem 1448 x 1072. Pro černobílý obsah 300 PPI a barevný obsah 150 PPI. Cena tohoto modelu je 3 999 Kč, což je velmi příjemná cena s ohledem na barevný displej.

Kobo Libra Colour

Posledním modelem v nabídce je čtečka Kobo Libra Colour, která disponuje 7 E Ink displejem technologie Kaleido™ 3. Nabízí 32GB vnitřní paměti. Rozměry: 144,6 × 161 × 8,3 mm, váha: 199,5 g. Kapacita baterie: 2050 mAh. Wi-Fi 802.11 ac/b/g/n (dvoupásmové — 2,4 a 5 GHz), bezdrátová technologie Bluetooth® a USB-C.  Čtečka slouží i jako deník, dokoupit si můžete Stylus 2 a ten využít pro označování pasáží v dokumentech nebo práci v deníku pro psaní, kreslení poznámek. Možnost zálohovat vše na Kobo Cloud a s možností připojení na Dropbox nebo Google Drive. Model se nabízí v černém nebo bílém provedení. A cena je 5 699 Kč. Pero Kobo Stylus 2 stojí 1649 Kč. 

Všechny tři modely jsou vodotěsné (IPX8 – až 60 minut do hloubky 2 m) a nechybí jim ComfortLight PRO – nastavitelný jas a teplota barev pro omezení modrého světla. Podpora formátů je stejná. Kromě čteček si můžete koupit i obaly které se pohybují od 499 Kč až 999 Kč.

Lze kupovat (předobjednat) v oficiálním obchodu Rakuten Kobo zde.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné