Čtečky e-knih stagnují

Společnost MEDIARESEARCH provedla studii Mobilní zařízení, aplikace a mobilní zpravodajství 2014 na vzorku 1504 respondentů (studie). Jde o internetovou populaci starší 15 let. Ze studie vyplývá, že smatrphone nebo tablet dnes používá 67% internetové populace. Chytré telefony využívá už 59% lidí, klasický 46%. Tablety využívá 29% respondentů.

Z grafu níže je patrné, že obliba tabletů a smartphonů rok od roku roste. Čtečky e-knihy do roku 2013 rostly a v roce 2014 spíš stagnovaly. O klesajícím zájmu o čtečky e-knih jsem psal již v tomto článku: Zájem o čtečky e-knih klesá, ale prodej e-knih roste.

Studie čtečky e-knih

Čtenáři nevyužívají pro čtení e-knih jen speciální zařízení (čtečky e-knih), ale pomalu se učí číst e-knihy na smartphonech a tabletech, které nabízí více možnosti využití. Současné displeje tabletů a smartphonů mají již displeje s velmi vysokým rozlišení displeje, takže čtenářům nabízí velmi dobrý požitek ze čtení. Tento trend lze sledovat i ve světě.

 

 

 

Tip na e-knihy

Komentáře 4 komentáře

pz Napsal 21:16 / 1. 2. 2015

Ctecky jsou jednoucelova zarizeni. Az tam bude plnohodnotny web browser, rad si poridim novy model s eink. Display tabletu pri prohlizeni webu sezere 70-80% baterie. Micek je na strane vyrobcu..

Richard Napsal 06:04 / 3. 2. 2015

Tak ono se není čemu divit. Ten kdo čte na čtečce ji už dávno má a upgradeovat na novou nemusí. Rozdíl mezi novými a starými je nepatrný. Já jsem provedl až upgrade na podsvícený displej po cca 5ti letech používání nepodsvíceného.

felia Napsal 12:47 / 18. 6. 2017

Na nákup knih dávám měsíčně cca 1000 korun. Za eknihu jsem schopný dát maximálně 10 korun – vyšší cenu ten datový soubor nemá. Placení autorských poplatků za eknihy považuji za nemravné, protože je většinou mám v papírové podobě. Mám dvě čtečky – Pocketbook a Kindle. Kindle je spíše nástroj na nákup knih v Amazonu, ale když vypnete wi-fi, můžete číst dle libosti, aniž byste byli obtěžováni reklamou. Pocketbook umí výrazně více formátů eknih a navíc se můžete knihami probírat jako na počítači, podle adresářů.

Petr Vytlačil Napsal 09:55 / 26. 6. 2017

Jak váš obtěžuje, Kindle reklamou, toto je dost zavádějící poznámka. Pokud si koupíte levnější kindle s reklamou tak se uživateli zobrazuje jen na úvodní obrazovce a v podobě spořiče obrazovky, jinak do čtení vůbec čtenáři nezasahuje. To, že nemáte ochotu platit za e-knihy, které máte již papírové je logické, ale bohužel informace bez nějaké hodnoty, protože se bavíme o nákupu nových knih ne knih, které již máte, nebo jste si přečetl. Zajímalo by mě jaká je vaše ochota nákupu e-knih, které již nemáte ve fyzické formě.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné