E-Ink displeje tedy displeje s elektronickým inkoustem všude kam se podíváte

E-Ink displeje jsou hlavním stavebním kamenem čteček elektronických knih. Čtečky tvoří řada součástek, ale ty nejsou tak podstatné, protože procesory, baterie, čipy a všechno kolem bylo již dávno před vznikem E-ink displejů. Teprve ale E-ink displeje vnesli do čteček elektronických knih to co z nich dělá důstojné náhradníky běžných tištěných knih. Díky nízké náročnosti E-ink displejů na spotřebuje, čtečky vydrží na jedno nabití desítky hodin čtení, vykreslení textu na displeji a celkově vzhled se blíží papíru, takže čtení na čtečkách elektronických knih je přirozené a příjemné.

E-Ink displeje jsou zatím doménou čteček elektronických knih, nikde jinde se tak masově nepoužívají. Což se časem změní, protože výrobci různých elektronických zařízení jsou si vědomi možností jeho využití a nízké spotřebě. Již nyní se objevují nové výrobky, které využívají E-ink displej k vizualizaci informací. Objevují se hodinky s E-Ink displejem, mobilní telefony, kreditní karta, E-Ink displeje využitelné u logických obchodů, elektronické zařízení atd…

Pro jaké účely si myslíte že je ideální využít E-Ink displej?

Z pohledu uživatele, kde by se vám líbilo využití E-Ink displej? S ohledem na jeho nízkou spotřebu, výbornou viditelnost na slunci atd…

Ukázky využití E-Ink displeje

Na využití v různých zařízení a něco o nových E-Ink displejích se můžete podívat v tomto videu

Mobilní telefon s E-ink displejem a výdrží několik dní na baterii

Tip na e-knihy

Komentáře (4)

Uran Napsal 06:30 / 19. 10. 2012

Motorola mela e-link v mobilu uz davno http://en.wikipedia.org/wiki/Motorola_FONE_F3

Radek Holeček Napsal 10:50 / 19. 10. 2012

Mobil s e-inkem bych chtěl. Dnešní mobily se mi nelíbí právě proto, že na displeji není vidět na první pohled, že se něco stalo. Nevidím zmeškaný hovor, přišlou smsku a hlavně kvůli podívání se, kolik je hodin, musím mobil vzbudit.
A kdyby ten mobil uměl telefonovat, smskovat a zobrazovat knížky, byl bych nadšen.

me Napsal 09:49 / 20. 10. 2012

Nastenne hodiny, meteostanice, informacni panely.
Pokud se vyresi osvetleni v noci, pak je eInk idelani pro displeje hloupych mobilnich telefonu. Obecne lze nahradit vsechny cernobile LCD displeje i kdyz je otazka, zda je to ekonomicke, protoze eInk je porad znatelne drazsi, nez obycejny cernobily LCD displej.

KEATO Napsal 12:44 / 30. 9. 2013

Blackberry 7290 ma‘ barevni‘ displej, kteri‘ je taki vi’born’e vid’et bez podsvjetlen’i‘ i na slunku a nepotrebuje podsvjetlen’i‘ a’ni v s’eru. S’koda, z’e uz‘ se takove‘ nevira’bi‘.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné