E Ink představila nový barevný displej s technologií elektronického inkoustu

Nová technologie E Ink přináší barevný displej s 32000 barvami

Společnost E Ink oznámila, že našla způsob jak vylepšit barevné displeje s elektronickým inkoustem. Novinka se jmenuje Advanced Color ePape (ACeP) a oproti současným barevným E Ink displejům, které používaly barevné filtry, je nyní možné, aby každý pixel zobrazil konkrétní barvu.

e-ink-barevny-displej

ACeP dokáže zobrazit až 32000 barev oproti starší technologii Triton, která zvládla jen 4000 barev. Díky tomu vykreslený obraz má věrohodnější barvy.

V čem zatím ACeP zaostává oproti černobílým E Ink displejům je PPI tedy jemnost displeje (počet pixelů na palec). Zatímco černobílé displeje dosahují 300 PPI, tak ACeP je na 150 PPI. Pro představu stará čtečka Kindle Keayboard (ta s klávesnicí) má 167 PPI, nejnovější Kindle Oasis 300 PPI.

Co to znamená? V podstatě to, že jestli bude chtít nějaký výrobce uvést na trh čtečku e-knih s touto novou technologií, tak musíme očekávat, že jemnost vykreslení textu atd. bude na úrovni těchto starších čteček e-knih, které jsou stále hodně používané a oblíbené.

ACeP si najde uplatnění zatím někde jinde, kde je důležitá nízká spotřeba energie a na jemnosti vykreslení tolik nezáleží. Nabízeny budou 20“ displeje s rozlišením 1600 x 2500 pixelů.

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

Richard Napsal 12:47 / 25. 5. 2016

Tak to je pecka, jen aby se to rozšířilo.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné