Illumina XL nová čtečka e-knih s 8″ displejem a Androidem

Illumina XL nová čtečka e-knih s 8″ E-Ink displejem, dotykovým ovládáním a displejem

ICARUS Illumina XL je nová 8″ palcová čtečka e-knih s Androidem. Za společností ICARUS stojí Nizozemská společnost, která uvedla na trh svojí první čtečku e-knih v roce 2010. Ve své nabídce má i čtečky e-knih s 9,7″ a 6 E Ink displejem. Dnes vám, ale chci představit ICARUS Illumina XL.

ICARUS Illumina XL

Začneme tím nejdůležitějším a to displejem, Illumina XL nabízí 8″ palcový E Ink displej starší technologie  Pearl HD s rozlišením 1024x768px. Současné nové čtečky s 6″ displejem většinou nabízí E Ink Carta. Nicméně Pearl HD není vůbec špatný. Displej nabízí dotykové ovládání a osvícení.

Oproti 6″ čtečkám e-knih ICARUS Illumina XL nabízí o 38″ větší plochu na zobrazení obsahu knih a dokumentů.

Vnitřní paměť čtečky je 8Gb a lze ji rozšířit pomocí MicroSD karty. Čtečce nechybí WiFi modul, takže je možné ji připojit k internetu.

Čtečka nabízí podporu těchto formátů: PDF, FB2, EPUB, RTF, MOBI, TXT, HTM, JPG, BMP, MP3. Dokonce je vybavena 3.5mm audio výstupem, takže můžete na čtečce přehrávat hudbu nebo audioknihy.

Rozměry jsou: 145 x 200 x 9mm. Váha: 275 gramů. Čtečka běží na operačním systému Android 4.2, takže máte možnost instalovat i další aplikace.

Vše pohání procesor Dual Core A9 Cortex o taktovací frekvenci 1GHz a 512MB operační paměti.

A za kolik se 8″ čtečka prodává? Prodejce stanovil cenu na 199.95€ což je +/- 5 404 Kč. U nás se čtečka zatím neprodává, ale lze ji pořídit na Amazon.de zde.

 

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

Viktor Napsal 10:53 / 22. 1. 2016

S ICARUS mám zatím jen ty špatné zkušenosti. Možná náhoda, ale za mě je kvalita zpracování a především chování výrobce mizerné.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné