Jak se daří prodeji eknih ve Francii

rust-prodeje-eknih-60Statistiky ohledně prodeje e-knih a dění kolem klasických knih mě baví, proto se rád s vámi podělím o to, jak se daří knihám ve Francii.

Společnost GfK tento týden uvedla průzkum prodeje knih a e-knih ve Francii. Z jejich průzkumu vyplývá, že trh s knihami v roce 2014 ve Francii klesl o 1,3%. Prodalo se knih za 3,9 miliardy EUR, na naše to dělá kolem 107 miliard Kč. O 1,4% poklesl počet prodaných kusů na 351 milionů.

I když ztráta není moc velká, tak za poslední 4 roky stále dochází v poklesu prodeje knih. Minulý rok si nějakou knihu koupilo až 26 milionů Francouzů ve věku 15 let a více. Z toho 60% nákupů realizovaly ženy.

I když došlo k celkovému poklesu prodeje knih, tak prodej eknih ve Francii rostl. Prodej placených eknih vzrostl na 60%, až na 8 milionů prodaných kusů. Za eknihy se mělo utržit 64 milionů EUR, což je 1,755 miliard Kč. Z těchto čísel vyplývá, že prodej eknih ve Francii by měl tvořit 1,54% z celkového prodeje knih.

Jen pro představu Svaz českých knihkupců a nakladatelů odhaduje že se v ČR v roce 2014 prodalo, až milion eknih a jejich podíl na trhu s knihami by měl tvořit 1,67%.

V Polsku tvoří eknihy kolem 2%. V USA skoro 5%, v Německu až 10% a v Británii mají elektronické knihy podíl, až 25%.

ZDROJ: The Digita Reader

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné