Jak vyřešit aktuální problémy se zasíláním dokumentů (eknih) do čteček Kindle přes službu Send To Kindle

problemy-send-to-kindleAmazon poskytuje zdarma majitelům čteček e-knih Amazon Kindle službu Send to Kindle. Ta je velice užitečná, protože přes ni lze bezdrátově posílat e-knihy, dokumenty nebo internetové články přímo do vaší čtečky. Po celém světě, tuto službu využívá tisíce majitelů čteček Amazon Kindle. V ČR ji využívají i některé společnosti pro doručování obsahu čtenářům, některé elektronické obchody s e-knihami vám poskytují možnost zaslat si zakoupené e-knihy přímo do čtečky, nebo různé informační portály jako Novinky.cz atd. nabízejí pravidelné bezplatné zasílání článků do čteček Kindle.

Bez služby Send to Kindle si již nedokážu představit čtečky Amazon Kindle. Tato služba mi ulehčuje práci a šetří čas při nahrávání dokumentů a e-knih do mé čtečky Kindle Paperwhite 2.

Služba by měla fungovat již jak má, více informací v tomto článku!

Problémy se službou Send To Kindle

Bohužel před pár dny se objevily problémy, kdy majitelům čteček Amazon Kindle včetně mě přestala služba Send To Kindle fungovat. Když jsem si chtěl přes svůj Kindle email zaslat do čtečky e-knihy, tak mi nedorazily. Stoprocentně jsem si byl jist, že vše mám nastavené správně a od poslední rozesílky jsem ani nic neměnil. Proto jsem ihned kontaktoval support Amazonu, po několika minutách se mi podařilo zdolat běžnou obsluhu na supportu a dostat se, až k technikovi, který pochopil, že problém není v mé čtečce ani nastavení, ale na jejich straně. Nicméně i tak problém nevyřešil a přislíbil, že na řešení budou pracovat jejich technici.

Podle mě problém nastal ve chvíli kdy Amazon změnil podmínky pro využívání jejich cloudového úložiště Amazon Cloud Drive, kdo kterého se automaticky ukládaly i zaslané e-knihy a dokumenty přes službu Send To Kindle. Při změnách si v Amazonu neuvědomili, že to může mít i dopad na využívání této služby. Při kombinaci různých nastavení v uživatelském účtu u Amazonu dochází k tomu, že lidem prostě nedorazí dokumenty, které si do čtečky zaslali přes Send To Kindle. Naštěstí se na internetu objevil typ, jak tento problém vyřešit a opět obnovit možnost zasílání dokumentů a e-knih do čtečky Kindle.

Jak vyřešit problém se zasíláním dokumentů (eknih) do čteček Kindle přes službu Send To Kindle

Opětovné zprovoznění této služby není složité, ale pro někoho kdo neovládá angličtinu a neví, kde a co se nastavuje v účtu u Amazon to bude trochu větší problém, proto jsem pro vás připravil jednoduchý návod.

Jestliže jste již přihlášení, tak do nastavení se dostanete přes tuto adresu: https://www.amazon.com/mn/dcw/myx.html/ref=kinw_myk_surl_1#/home/settings/payment a můžete pokračovat krokem: 3. Změna nastavení služeb.

1. se musíte přihlásit ke svému účtu na stránkách Amazon.com

Přejděte na stránky Amazon.com a zde vpravo klikněte na Your Accout.

send-to-kindle-01

Potom se vám zobrazí přihlašovací formulář, kde zadáte vaše přihlašovací email a heslo. Klikněte na žluté tlačítko (červená šipka).

send-to-kindle-02

2. Přejít do přehledu vašeho účtu

Až se přihlásíte, musíte přejít do přehledu vašeho uživatelského účtu. Vpravo najeďte na Your Account a v podmenu, které vám vyjede, klikněte na Your Account.

send-to-kindle-03

V přehledu vašeho účtu se posuňte až ke konci stránky, kde naleznete sekci Digital Content, zde klikněte na odkaz Manage Your Content and Devices.

send-to-kindle-04

3. Změna nastavení služeb

Zobrazí se vám tři záložky, tak klikněte na poslední záložku Settings.

send-to-kindle-05

Následně přejděte na sekci Device Synchronization (Whispersync Settings) kde kliknutím na tlačítko nastavte OFF.send-to-kindle-06

Poslední nezbytným krokem je ještě nastavení sekce Perosnal Document Archiving. Tu naleznete na stejné stránce jako předchozí nastavení, jen tuto sekci hledejte ke konci stránky. Zde klikněte na tlačítko Edit Archive Settings a nastavte Disabled.send-to-kindle-07

Nastavením Device Synchronization (Whispersync Settings)Perosnal Document Archiving docílíte toho, že by vám měla službě Send To Kindle fungovat jako dříve. Po tomto nastavení mi již zaslané dokumenty přišly bez problému do čtečky Kindle Paperwhite 2.

Doufám, že vám tento návod pomůže a budete mít již možnost službu Send To Kindle pohodlně používat.

 

 

Tip na e-knihy

Komentáře (9)

Alžběta Zapletalová Napsal 12:03 / 28. 3. 2015

Proč musí být vypnutá synchronizace mezi zařízeními? Send to kindle používám hlavně kvůli této synchronizaci. Přestane mi pak fungovat?

Petr Vytlačil Napsal 12:21 / 28. 3. 2015

Tak to nevím, ale při tomto nastavení funguje i služba Send To Kindle, která nyní jinak nefunguje. Myslím si, že toto není finální stav a ještě se budou měnit věci. Amazon to nevychytal.

MW Napsal 12:48 / 28. 3. 2015

Mně stačilo vypnout jenom Personal Document Archiving, synchronizaci jsem nechal zapnutou a už to posílá.

Jinak místo proklikávání 1 a 2 stačí přímo napsat url http://www.amazon.com/myk

k Napsal 13:56 / 28. 3. 2015

Já nic nevypínal a celou dobu mi vše normálně funguje. K účtu mám připojeno několik různých čteček. Knihy se mi vždy normálně objeví v cloudu (Library – Docs), na jednotlivé čtečce si pak už vyberu, zda si chci knihu z cloudu stáhnout nebo ne. Kdybych vypnul „Archiving“, tak se mi do „Kindle Library“ naopak nic nenahraje, což není žádoucí.

Petr Vytlačil Napsal 18:16 / 28. 3. 2015

Bohužel, některým lidem přestalo Send To Kindle jít a toto je jediný momentální způsob jak zase Send To Kindle zprovoznit. Takže vy jste prostě jiný případ.

Petra Napsal 17:08 / 31. 3. 2015

Mně to nefunguje ani tak, ani zapnuté 🙁

Petr Vytlačil Napsal 08:40 / 1. 4. 2015

Dobrý den, máte vše nastavené správně? Aby vaše Kindle adresa něco@kindle.com mohla přijímat dokumenty a následně je přeposlat do čtečky Kindle, tak musí mít nastavené od jakého odesílatele tyto dokumenty může přjímat. Když budete chtít z vašeho emailu: neco@seznam.cz posílat dokumenty do Kindle, tak si tuto adresu musíte povolit v nastavení, jinak vám nebudou doručeny.

Honza Napsal 11:46 / 19. 10. 2017

Dobrý den, Petře, můžete mi prosím poradit? Přestala mi fungovat služba Send ti kindle přes google chrom, ikdyž před tím funfovala bez potíží – až do října 2017. Na svém účtu u amazonu jsem přitom nic nezměnil. Už jsem vyzkoušel snad všechno možné – odinstalovat a znovu nainstalovat, zkoušel jsem zapínat a vypínat službu Device Synchronization (Whispersync Settings) dle vašich článků a nic. Pokud zkouším poslat článek na počítači se mi ukáže oznémení, že k odeslání došlo, ale do čtečky (mám Paperwhite 5. generace) nedorazí. Ikdyž jsem nic v nastavení neměnil a před tím to chodilo, není potřeba nějaká registrace na googlu, když jsem měl před tím vše přes seznam.cz? Jinak nevím.
Děkuji vám také moc za vaše všechny články na servru e-book a jinde ohledně čteček. Je to fakt pomoc. Dnes si koupíte někde něco, ale nikdo vám už neporadí jak to pořádně používat. O čtečkách toho prodejce neví nic, a každý vás jen odkazuje na amazon, kde člověk utratí spoustu času proklikáváním anglických návodů a stejně mu to mnohdy ani nepomůže. A je to o nervy:) Proto si moc vážím toho, když se objeví někdo jako vy a lidem pomůže a ještě k tomu zadarmo a to je někdy asi taky na nervy:)
Ještě jednou díky moc za všechny “ čtečkaře“.
Ať se vám daří.
Honza

Petr Vytlačil Napsal 12:52 / 19. 10. 2017

Dobrý den, máte nejnovější verzi softwaru čtečky? Zkuste si prosím stáhnout aplikaci Send To Kindle přímo do počítače: https://www.amazon.com/gp/sendtokindle/pc a přes ní poslat nějaký dokument do čtečky jestli dojde. Pokud ano budeme vědět, že je chyba na straně nastavení pluginu v prohlížeči. Pokud ani takto nějaký dokument do čtečky nedojde tak bude problém někde jinde. Další možnost je že byste zkusit službu Send To Kindle přes e-mail to by také nebylo od věci zkusit jestli vám funguje.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné