Kindle Voyage – někteří majitelé jsou nespokojeni s displejem

Historie se opakuje, Amazonu se bohužel nepodařil start prodeje čtečky e-knih Kindle Voyage, jak si představoval. V USA a Německu se mohou zákazníci těšit na nový model čtečky e-knih Kindle Voyage, která jim začala být doručována z předobjednávek.

Kindle Voyage

Bohužel tento start prodeje se Amazonu moc nepovedl, nastal stejný problém, který se projevil při začátku prodeje přelomové čtečky Amazon Kindle Paperwhite. Tehdy se jednalo o první čtečku e-knih, která přinesla na trh osvícení displeje. Tehdy měly čtečky Kindle Paperwhite problém s displejem a to především s rovnoměrnosti osvícení. Než se tehdy Kindle Paperwhite začal prodávat, Amazon vychvaloval osvícení displeje a vykreslování textu. Nicméně jakmile se čtečka KP začala prodávat, lidé si začali stěžovat na nerovnoměrnost osvícení a Amazon musel přiznat problémy. Tento problém se neprojevoval u všech prodaných kusů. Postupem času Amazon zapracoval a začal zákazníkům dodávat čtečky bez popsaných problémů. Nyní přišel Amazon na trh s novým luxusním modelem čtečky Kindle Voyage a ta má stejné problémy jako tehdy Kindle Paperwhite.

Mnoho nových majitelů Kindle Voyage si stěžuje na nekvalitní rozložení osvícení displeje. Tento problém se opět neprojevuje u všech zařízení, to ale nic neznamená.

Není se čemu divit, že někteří majitelé jsou z toho nesví. V případě Kindle Voyage jde o luxusní čtečku za kterou si Amazon nechá luxusně zaplatit, její cena startuje u základního modelu na 5 250 Kč. A to není vůbec nízká cena vzhledem k tomu, že na trhu je velmi dobrá konkurence v podobě levnějších čteček značky PocketBook, Kindle Paperwhite 2 nebo Kobo či jiných méně známých výrobců v ČR.

Snad Amazon zapracuje na kontrole kvality a časem minimalizuje výskyt tohoto problému.

Kromě problému s osvícením displeje, byla čtečka Kindle Voyage přijata velmi vřele a na nic ostatního si majitelé nestěžují. Jsou velmi spokojeni s ostrostí displeje, která je 300 ppi.

 

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné