Koncept čtečky e-knih Kindle Voyage?

Podívejte se na zajímavý koncept „budoucí čtečky e-knih Kindle Voyage“. S konceptem přišel blog AllesEbook.de, který se snažil navrhnout čtečku e-knihy, která by zohlednila požadavky uživatelů čteček e-knih.

Koncept Kindle Voyage

U některých čteček e-knihy se začínají projevovat trendy, které jsou okoukané od tabletů. Jedním z těchto trendů je umístění displeje do jedné roviny s rámečkem, toho například využívá čtečka Amazon Kindle Voyage. Díky tomu, že displej není zapuštěn do těla čtečky, od hran nevznikají stíny na displeji.

Tohoto trendu využili i při návrhu konceptu a zakomponovali i úzkou šířku rámečku. Díky tomu vznikl koncept, který by mohl opravdu poskytovat lepší požitek ze čtení e-knih.

koncept-kindle-voyage-02

Rozšíření displeje a minimalizace postranního rámečku přispívá k lepšímu vnímání plochy knihy. Velikost zobrazovací plochy určené pro obsah e-knihy zůstává stejně (6“). Místo, které vzniklo navíc je určené pro ovládání čtečky. Zde se polemizuje nad možností realizace, jestli by bylo vůbec technicky možné použít řešení PagePress pro přepínání stránek, které nyní nabízí, Kindle Voyage. Na druhé variantě konceptu PagePress není k dispozici, z uživatelského pohledu je to trochu horší varianta, protože uživatel nevidí, kde je aktivní plocha pro přepínání stran.

Koncpet Kindle Voyage

Na druhé variantě konceptu PagePress není k dispozici, z uživatelského pohledu je to trochu horší varianta, protože uživatel nevidí, kde je aktivní plocha pro přepínání stran.

Koncept Kindle Voyage

Tento koncept se mi velmi líbí, minimalizace bočních rámečků a rozšíření plochy displeje z mého pohledu má určitě pozitivní vliv na vnímání obsahu e-knihy. Jsem zvědav, jestli se některý z výrobců čteček e-knih této myšlenky chytne. A jak se líbí vám tento koncept?

Zdroj: AllesEbook.de

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

exarion Napsal 13:06 / 30. 4. 2015

Je to zajimave, ale nelibi se mi ta podivna proporce – uvital bych to bud uzsi, nebo vyssi – nevim proc ma nyni plocha displeje takovy ctvercovy rozmer.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné