Kniha Spasitel od Jo Nesbø, norského všestranného spisovatele co přijede do Prahy

Jo Nesbø je již pojem mezi severskými spisovateli kriminální literatury. Nedávno s ním vyšel rozhovor v Reflexu (jen výtah), kde se kromě dalších informací dočtete, že Nesbø je všestranně nadaný člověk, což jsem vůbec netušil. Vystudoval vysokou školu ekonomickou, stal se finančním analytikem, makléřem a novinářem na volné noze. Stihl založil úspěšnou hudební skupinu Di Derre a nyní prodává miliony svých knih po celém světě (140 zemí světa) , zatím jich prodal kolem 13 000 000 kopií (netuším jestli ve statistice jsou i elektronické verze knih).

Všechny fanoušky severské detektivky a především spisovatele Jo Nesbø, určitě potěší zpráva že Nesbø dorazí 14. dubna do Prahy. Potkat se s ním můžete v Paláci knih Luxor na Václaváku.

Kniha Spasitel od Jo Nesbø

Díky výborné akci nakladatelství Kniha Zlín jsem měl tu čest dostat do rukou novou knihu Spasitel, ještě předtím, než se dostala do knihkupectví. Bohužel z pracovních důvodů jsem trochu nestíhal, takže pár slov o tom jak jsem byl s knihou spokojen můžu napsat, až nyní. Mezi tím, ale už vyšlo dost kvalitních recenzí Spasitele na BookFan, u Marka a Eboočka, které si můžete také případně přečíst.

Všechny majitelé čteček elektronických knih potěšit, protože dnes nakladatelství Kniha Zlín oznámilo, že již příští týden bude možné Spasitele zakoupit v elektronické podobě. Což je výborný počin od nakladatelství, vydat knihu jako ebook po tak krátké době vydání tištěné verze na trh.

Jaká je kniha Spasitel, a proč bych ji doporučil

Zatím co jsem četl severské detektivky, tak mě ani jedna nezklamala. Například trilogii Milénium od Stiega Larssona nebo Hypnotizéra od Švédských manželů Alexandra Coelho Ahndorilové a Alexander Ahndoril jsem přelouskal jedním dechem a u Spasitele tomu z počátku tak nebylo, ale… Zpočátku, je kniha trochu náročnější a čas děje není tak dynamický jak bych si představoval, ale postupem času získává děj na dynamice a doslova vás vtáhne a budete potěšeni napínavým dějem knihy. I když děj Spasitele má složitější strukturu, tak vás Nesbø svým spisovatelským umem provází příběhem a dějovou linkou velmi dobře. Trochu jsem se obával, že budu v postavách či ději mírně zmaten, protože jsem doposud žádnou knihu s detektivem Harry Hole od Nesbø nečetl, ale nemělo to nejmenší vliv na čtení knihy, protože děj není vázán na předešlé tituly. Více se o ději a zápletce Spasitele rozepisovat nehodlám, protože bych vás nerad připravil o překvapení, které vám tato kniha přinese.

Jestliže máte rádi detektivky s kvalitním propracovaným dějem, tak vám určitě Spasitele doporučuji. Jak bude příležitost a čas, tak se vrhnu do čtení dalších knih od Nesbø, které již vyšly.

Nezapomeňte, že již za týden si budete moc číst Spasitele v elektronické verzi na vaší čtečce Amazon Kindle, či od jiného výrobce.

Nechte se překvapit, možná příští týden vyhlásíme soutěž o Spasitele v elektronické podobě!

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné