Nová čtečka e-knih Kindle Paperwhite 3

Nová čtečka e-knih Kindle Paperwhite 3 přichází s větším rozlišením a jemností E Ink displej a novým typem písma.

Amazon dnes v tichosti a bez velké slávy představil nový model čtečky e-knih Amazon Kindle Paperwhite (Kindle Paperwhite 3).

Tato již 3. generace čtečky Kindle Paperwhite nepřináší příliš mnoho změn. Nicméně hlavní změna je u nejdůležitější součásti čteček e-knih a to displeje. Ten má nyní větší rozlišení 1440 x 1050 pixelů. Toto rozlišení přináší větší jemnost displeje a to 300 PPI, starší model Kindle Paperwhite 2 měl 212 PPI. Jemnost displeje u nového Kindle Paperwhite je o 42% vyšší. (PPI je počet pixelů na plochu jednoho palce). Podobnou jemnost nabízí top model Kindle Voyage.

Zajisté Kindle Paperwhite 3 nabízí osvícení displeje, dotykové ovládání. Rozměry, váha i provedení jsou identické s Kindle Paperwhite 2.

novy-kindle-paperwhite-3

Další novinkou Kindle Paperwhite 3 je nové písmo Kindle Bookerly

Písmo Kindle Bookerly představil Amazon již v lednu, ale bylo zatím dostupné pouze ve softwarových čtečkách a na tabletech Amazon Kindle Fire nebo smartphonu FirePhone. Toto písmo převzalo nejlepší vlastnosti nejoblíbenějších písem v tištěných knihách a sloučilo do jednoho písma, které je přizpůsobeno pro digitální zařízení s E-Ink displeji, ale i zařízení jako tablety a chytré mobily.

Nové písmo Kindle Bookerly

Cena Kindle Paperwhite 3

Nový Kindle Paperwhite 3 se v Amazon.de prodává za 119,99 EUR což je kolem 3 300 Kč to není vůbec špatná cena za čtečku s tak úžasným displejem. Ale kdybyste chtěli i tak výbornou čtečku Amazon Kindle Paperwhite 2, tak tu můžete stále koupit za super cenu 99,99 EUR což je kolem 2 750 Kč. Počítejte s tím, že nový model Kindle Paperwhite 3 bude v ČR určitě dražší.

Musím upozornit, že Amazon.de nezasílá zakoupené čtečky Amazon Kindle přímo do ČR, takže si budete muset prvně založit virtuální adresu v Německu (zdarma) a na tu si nechat čtečku zaslat. Následně si čtečku z této virtuální adresy necháte přeposlat do ČR. Včetně poštovného to vyjde na 120 Kč.

 

Tip na e-knihy

Komentáře (3)

exarion Napsal 14:49 / 20. 6. 2015

Tohle mi úplně uniklo, že uvedli novou.

Docela by mě zajímalo, jak se větší rozlišení projeví na výdrži? Nebo je to v případě e-ink displejů irelevantní?

Martin Štrobl Napsal 14:07 / 21. 6. 2015

Na této stránce je nový font možno stáhnout: http://the-digital-reader.com/2015/02/08/tried-new-kindle-font-bookerly/
Zkusil jsem ho použít pod Duokanem na Kindle 4 a text s ním vypadá opravdu pěkně.

Richard Napsal 21:43 / 30. 6. 2015

Tak nevím, vlastním PW2 a nevidím důvod, proč jít do PW3? Asi si počkám až na PW4, což by mohlo být venku někdy koncem příštího roku.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné