Nová čtečka e-knih Onyx Boox Kepler Pro

Čtečka Onyx Boox Kepler konkurence pro Kindle Paperwhite, Kindle Voyage a další čtečky s displejem E Ink CARTA a jemností displeje 300ppi

Čtečky e-knih Onyx Boox u nás nejsou tak známé, přitom čtenářům e-knih nabízí zajímavou alternativu oproti zaběhlým značkám, které se zde prodávají. Nedávno byla představena nová čtečka Onyx Boox Kepler Pro, která by se v nejbližší době měla začít prodávat. Jde o velmi zajímavý model. Bohužel cena zatím není známá.

Displej Onyx Boox Kepler

Onyx Boox Kepler Pro nabízí výborný 6“ E-Ink displej nejnovější technologie CARTA s rozlišením 1448x1072px s jemností 300dpi a 16 odstínů. Jde tedy o konkurenci pro Kindle Paperwhite 2015, Kindle Voyage a třeba i Kobo Glo HD. Zajisté nechybí osvícení displeje a dotykové ovládání.

Onyx Boox Kepler

Specifikace Onyx Boox Kepler

V srdci čtečky tepe procesor Cortex-A9 o frekvenci 1GHz  a operační paměť o velikosti 1GB. Operační systém je Android verze 4.0, takže do čtečky je možné instalovat další aplikace, což přináší další možnosti jak čtečku využívat. Škoda, že čtečka nebude mít audio výstup, dala by se využít i pro audioknihy případně hudbu.

Čtečce nechybí WiFi modul a dokonce i Bluetooth 4.0. Vnitřní paměť je 16GB a lze ji rozšířit prostřednictvím MicroSD karty. Baterie má kapacitu 3000mAh

Rozměry Onyx Boox Kepler

Čtečka přichází s rozměry 158,9 x 114 x 8mm a váhou 205 gramů.

Podpora formátů

Dokumenty: PDF, TXT, HTML, EPUB, CHM, PDB, MOBIPOCKET(Non-DRM), FB2, DJVU. Obrázky: JPG, PNG, GIF, BMP

Ergonomie Onyx Boox Kepler

Kromě toho, že čtečka nabízí dotykové ovládání, tak nabízí speciální dvě tlačítka pro přepínání stránek. Ty se nachází na levém a pravém boku čtečky. Zatím je otázkou jestli jsou dobře umístěné a jestli se budou dobře používat.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné