Nová čtečka Kindle Paperwhite (Kindle Paperwhite 5)

Amazon představil novou čtečku e-knih Amazon Kindle 5

Nová čtečka Kindle Paperwhite (Kindle Paperwhite 5)

Společnost Amazon bez vetší slávy představila novou čtečku Amazon Kindle Paperwhite. Jde již o 5. verzi čtečky Kindle Paperwhite, takže, až se dostane na náš trh s největší pravděpodobností ji můžete hledat pod označením Kindle Paperwhite 5. Nový Kindle Paperwhite se zatím nabízí k předobjednáni na americkém Amazon a je k mání ve třech verzích. Standardní verze se prodává kolem 139,99 USD, Signature verze za 189,99 USD a dětská verze za 159,99 USD (součástí jsou obaly + prodloužená záruka). Jednotlivé verze se trochu liší.

Novinky Kindle Paperwhite 5

Co, ale nového čtečka Kindle Paperwhite 5 přináší čtenářům oproti předchozím modelům?

Větší displej Kindle Paperwhite 5

Z pohledu hardwaru, tak jde o jednu z největších změn v podobě velikosti E Ink displeje. Starší Kindle Paperwhite disponoval 6“ E Ink displejem nový model již nabízí 6,8“ displej. 0,8 palců navíc je na uhlopříčce znamená o +/- 2,032cm více, což už je znát. Jemnost displeje zůstala na 300 PPI.

Lepší osvícení a teplá barva Kindle Paperwhite 5

U staršího Kindle Paperwhite zajišťovalo osvícení displeje jen 5 LED diod, u nového modelu je jich již 17 (například Kindle Oasis jich má 25). Dále novější model nabízí i teplý ton osvícení, takže je možné měnit tón barvy ze studené barvy na teplou barvu, stejně jak je to u Kindle Oasis. V dražší verzi Kindle Paperwhite Signature naleznete funkci automatického nastavení osvícení displeje na základě okolního světla (stejně jako u Kindle Oasis).

Bezdrátové nabíjení Kindle Paperwhite 5

A je to tady, co jsem před x lety psal, že by mohli výrobci čteček přidat do čteček e-knih tak bylo bezdrátové nabíjení. Bezdrátové nabíjení je k dispozici jen v dražší verzi Kindle Paperwhite Signature. Kindle Paperwhite 5 toto přináší. K dispozici je technologie Qi. Kromě toho má již nový Paperwhite konektor USB-C a podporuje 5 GHz WiFi.

Vnitřní paměť Kindle Paperwhite 5

Nejlevnější verze a dětská verze Kindle Paperwhite 5 nabízí 8GB vnitřní paměti. Nejdražší verze Signature nabízí 32GB paměti.

Rozměry Kindle Paperwhite 5

Nový model má tyto rozměry 124,6 x 174,2 x 8,1 mm a váží 205 gramů. Pro srovnání starší Kindle Paperwhite měl 116 x 167 x 8,18 mm a vážil 182 gramů. Novější Kindle Paperwhite má menší plastové rámečky kolem displeje, takže i když má větší displej jeho rozměry o tolik nenarostli.

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

Mita Napsal 11:41 / 2. 3. 2022

Koupil jsem si K Signature na Amazonu.Nemusel,měl jsem 4,sloužila výborně,ale moc chtěl.Přišla mi z Amazonu.de za DVA dny,úžasné! Recenze nelžou,je fakt výborná a teprve až ji porovnáte se čtyřkou,tak vidíte rozdíl.Má však jednu drobnou chybu.Tím,jak už nejsou vystouplé rámečky,ty stávající jsou poměrně malé a zároveň s displejem,dost často se mi stává,že jak ji zvednu třeba ze stolu,tak si přehodím stránku.Což je občas nepříjemné.Navíc nejsou pouzdra s klipsem a když otevřete magnetické,tak se přihodí to samé.Takže,kdo má silnější prsty,pozor na to. Jinak,ale FANTAZIE.Jak říká klasik:Nevím jak jsem to bez ní mohl vydržet… 🙂

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné