Nově lze v Google Docs ukládat dokumenty do EPUB

Tvořte e-knihy a dokumenty ve formátu EPUB pohodlně přes Google Docs

Formát EPUB je jeden z nejrozšířenějších formátů pro ukládání elektronických dokumentů a především e-knih. Většina čteček e-knih podporuje tento formát, kromě čteček Amazon Kindle, které mají vlastní speciální formát.  EPUB například podporují čtečky PocketBook, Bookeen a další, které se prodávají na našem trhu.

Jestliže ještě neznáte online „Office“ Google Docs, tak jde o velmi užitečné nástroje díky kterým máte možnost zdarma tvořit online dokumenty, tabulky, atd. přímo ve webovém prohlížeči. Osobně tyto nástroje používám velmi často, protože vytvořené dokumenty mám dostupné kdekoliv a mám možnost je číst nebo editovat, takže se nemusím starat o to, že je musím mít fyzicky k dispozici a případně přenášet s počítače na počítač nebo tablet atd.

export-epub-google-docs

Novinkou v Google Docs je, že nyní je možné dokumenty ukládat do formátu EPUB, tato novinka ulehčí práci autorům knih, učitelům atd. Jde o to, že nemusíte mít mnoho speciálních programů a znalostí, abyste nyní vytvořili e-knihu v tomto formátu.

Kromě toho, že lze EPUB číst na čtečkách e-knih s E Ink displejem, tak všechny operační systémy pro chytré mobily a tablety podporují tento formát, takže dokumenty v EPUB lze číst i na těchto zařízeních.

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

Haku Napsal 12:09 / 29. 3. 2016

Díky za tip, Google docs občas používám a o téhle fíčurce jsem nevěděl 🙂

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné