Nový firmware pro čtečky Kindle

Na stránkách Amazon naleznete nejnovější update firmware pro různé modely čteček eknih Amazon Kindle. Nová verze nese označení 5.14.2. Pokud nemáte předchozí updaty budete muset postupovat postupně s instalaci předchozích verzí. 

Co update přináší:

  • Vylepšení výkonu, opravy chyb a další obecná vylepšení.

Hlavně předchozí update Version 5.14.1 přináší:

  • Animace otáčení stránky: Ve většině knih nyní můžete změnit styl otáčení stránky. Nová funkce je dostupná v nabídce Aa -> Jiné a přidává nový styl otáčení stránky, který má směrovou animaci.
  • Možnosti navigace při čtení: Nyní se můžete snadněji pohybovat v knize, která obsahuje poznámky pod čarou, vysvětlivky, záložky, poznámky/zvýraznění nebo odkazy.

Postup instalace update

Pokud míváte čtečku připojenou k WiFi tak se update provádí při používání automaticky, případně jej lze vynutit a provést přes WIFI. Jděte do hlavního menu na úvodní obrazovce „tři tečky“, zde klikněte na Settings, následně opět klik na ikonu menu „tři tečky“ a pokud vám tmavě svítí Update Your Kindle tak na něj klikněte.

Lze jej, ale provést i přes počítač, USB kabel viz níže.

  1. Nahrát instalační balíček do čtečky: Připojte čtečku k počítači prostřednictvím USB kabelu a instalační balíček nahrajte do čtečky.
  2. Bezpečně Kindle odpojte od počítače, ve windows odpojit USB zařízení, bývá ikona vpravo dóle u času (ikona se zelenou šipkou), možnost je odpojit kabel od Kindle, ale není to nejbezpečnější zatím se mi ale takto nic nestalo, je to na vás..
  3. Update nainstalujete: Na úvodní obrazovce kindle, klikněte na Menu, potom Settings. Opět klikněte na Menu, a následně Update Your Kindle. Instalaci musíte potvrdit kliknutím na Ok. Kindle se začne updatovat a budete informováni o tomto procesu hláškou Your Kindle is Updating.
  4. Až se Kindle updatuje automaticky se provede restart. Ve vlastnostech zařízení byste potom měli vidět informaci že je nový firmware nainstalován: Firmware Version: Kindle 5.14.2.

Zde je i postup popsaný v angličtině.

 

Jestliže si nejste jisti jaký model čtečky Kindle máte, tak by vám mohla pomoc tato stránka.

 

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

Jan Ptáček Napsal 19:41 / 19. 3. 2022

Po asi dvou měsících jsem v březnu 2022 otevřel Kindle 10 generace a hned se mi provedl upgrade SW. Bohužel mi nevyhovuje.
Původně byla organizace kolekcí a jejich položek buď jako grid nebo list, používal jsem list.
Nyní to jsou ikony ve tvaru knihy, cca 6 na stranu. Obsahují spoustu prázdného místa jenom proto, aby zobrazily případný obal knihy, současně malým písmem název položky/kolekce.
Tušíte někdo, jak se dostanu, pokud to vůbec jde, k původnímu zobrazení, které bylo pod volbou SORT?
Jan Ptáček

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné