Recenze eknihy Světla na pobřeží – František Niedl

Světla na pobřeží - František NiedlKdybych nevěděla, že autor je Čech, asi by mě to vůbec nenapadlo. Tento romantický napínavý thriller je typická oddechová četba pro ženy v americkém stylu.

Hlavním hrdinou je bývalý příslušník francouzské cizinecké legie, špičkový bezpečnostní expert Michael Dabert. Užívá si v klidu poněkud předčasného důchodu, ale jeho neklidná povaha ho nenechá příliš dlouho na jednom místě. Z náhlého popudu odlétá z nudného letoviska na Barbadosu do Kalifornie, kde hodlá strávit delší čas. Hledá si kvalitní nájemné bydlení s výhledem na moře a čirou náhodou přijme zdánlivě ideální nabídku bydlení v pěkném domku, který splňuje všechny jeho požadavky. Jenže pak se věci začnou komplikovat. Domek patří atraktivní hollywoodské hvězdě Joan Hartingové, která bydlí ve vile v sousedství. Postupně vychází najevo, že ji někdo už delší dobu obtěžuje, pronásleduje a snaží se jí všemožně škodit. Michael se zpočátku nechce nechat zatáhnout do podivného případu, ale postupně se do Joan zamiluje a nezbývá mu, než jí pomoci, neboť se i on dostane do hledáčku neznámého zavilého nepřítele. Z drobných nepříjemností a zlomyslností přechází protivník k násilnostem a nakonec se hlavní hrdinové ocitají v ohrožení života.

Kniha se čte velmi pěkně, je akční a přímočará. Nehraje si na velký román, nemá důmyslnou detektivní zápletku, nad kterou by si čtenář musel příliš lámat hlavu, přesto ji můžu vřele doporučit. Je to příjemné a oddychové, místy i humorné čtení s občasnými lehce zlomyslnými poznámkami na adresu amerického životního stylu. Dozvíme se něco málo o plavbě na jachtě a o bodyguardech a nechybí ani neschopný zkorumpovaný polda a pár vražd.

Ukázka:
„Nech toho už, kurva!“ zasténal Brux hlasem, který byl už zlomený.
„A nech mě vstát!“
„Až řekneš, co chci.“
Když to jméno Dabert uslyšel, ani ho nepřekvapilo. Pomalu z Bruxe vstal. „Zůstaň,“ udělil mu psí rozkaz, došel k jeho autu a vytáhl klíček ze zapalování. Rychle prohledal kabinu a v odkládací skříňce našel revolver. Když se vrátil k Bruxovi, pokračoval v psích povelech. „Sedni,“ přikázal mu.
Bruxova tvář nevypadala dobře. Prach slepený krví…
„Kdo jsi?“ zeptal se.
Dabert se na něho podíval, pak vyklopil bubínek revolveru, vyklepal z něho náboje a hodil je daleko do křoví. Potom revolver otřel kapesníkem a pověsil si ho za lučík na malíček.
„Kdo jsi, sakra?“ zeptal se znovu Brux. Ale uviděl jenom úsměv na tváři muže, který ho před chvílí tak zmaloval. „Ty jsi zabiják,“ došel k poznání.

Hodnocení: *****

E-knihu lze koupit v obchode RájKnih.cz pro čtečky Kindle, PocketBook nebo chytrý mobil a tablet.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné